Lidé a podniky

13. ledna 2014, 00:00 -
13. ledna 2014, 00:00

1 ŠKOFIN Petr Abrahámek • vedoucí obchodu a marketingu Vedoucím oddělení obchodu a marketingu ve společnosti ŠkoFin je Petr Abrahámek. Jeho hlavním úkolem je spolupráce s dealerskou síti koncernu Volkswagen a posílení retailového a flotilového obchodu. Petr Abrahámek (39) vystudoval Vysoké učení technické, Fakultu managementu a ekonomie ve Zlíně. Posledních 14 let své profesní kariéry spojil s automobilovým sektorem. Působil ve společnosti Toyota Motor Czech, následně ve firmě Fiat ČR, kde byl zodpovědný za značku a dealery Alfa Romeo. Jeho posledním působištěm byla společnost Suzuki Motor Czech, kde zastával pozici manažera automobilové divize. Hovoří anglicky, domluví se italsky a částečně i japonsky. Mezi jeho koníčky patří potápění, lyžování a motocykly.

2

108 AGENCY Marek Sýkora • konzultant Miroslava Bothgálová • vedoucí slovenské pobočky Do českého týmu oddělení průmyslových nemovitostí realitní společnosti 108 Agency nastoupil Marek Sýkora. 108 Agency rozvíjí své aktivity také na Slovensku, tamní pobočku povede Miroslava Bothgálová.

Marek Sýkora je absolventem Dopravní fakulty ČVUT v Praze. V rámci studia absolvoval zahraniční stáže v USA, pracoval pro firmu Janka Engeneering, kde byl zodpovědný za plánování a optimalizaci výrobních procesů. Ve 108 Agency nastoupil do funkce konzultanta oddělení průmyslových nemovitostí, kde má na starost kompletní provoz a správu oborového portálu Skladuj.cz a pronájem průmyslových prostor v Moravskoslezském kraji.

Hovoří anglicky a mezi jeho záliby patří cestování a sport, především pak házená a plážový volejbal.

Miroslava Bothgálová vystudovala obchodní management na Vysoké škole manažmentu v Bratislavě. Pracovní zkušenosti z oblasti marketingu získala ve společnostech Ringier Axel Springer Slovakia, Perex, Starland Holding nebo Spoločnosť 7 Plus. Na Slovensku povede nově vznikající pobočku 108 Agency a bude se věnovat především jejímu etablování na slovenském trhu a akvizici nových klientů.

Hovoří plynule anglicky, ovládá také němčinu a částečně španělštinu. Ve volném čase se ráda věnuje tanci a outdoorovým sportům.

3

SQUIRE SANDERS Petr Kolář • externí seniorní poradce Globální právní firma Squire Sanders začala od 1. ledna 2014 spolupracovat s bývalým českým diplomatem Petrem Kolářem, který zaujal pozici externího seniorního poradce v její pražské kanceláři. Petr Kolář bude v této funkci k dispozici stávajícím a novým klientům ve věcech komerční diplomacie a globálních vztahů s veřejným sektorem.

Petr Kolář působil v letech 1993 až 2012 v české zahraniční službě v řadě vedoucích pozic. Pracoval jako náměstek ministra zahraničí pro dvoustranné vztahy, byl poradcem prezidenta Václava Havla pro evropskou integraci a Balkán, působil také jako velvyslanec ve Švédsku, Irsku, Spojených státech amerických a v Ruské federaci. V loňském roce zastával pozici ředitele pro zahraniční vztahy PPF s hlavním důrazem na Asii.

4

ŠKODA AUTO Jiří Černý • vedoucí výroby Pavel Richter • vedoucí výroby Jiří Černý (51) se s účinností od 1. ledna 2014 stal vedoucím výroby vozů Škoda v Kvasinách.

Ve funkci vystřídá Pavla Richtera (41), který přebírá odpovědnost za výrobu automobilů Octavia a Rapid v závodě Škoda Mladá Boleslav I.

Jiří Černý má mnohaleté zkušenosti v automobilovém průmyslu. Kromě u výrobce automobilových komponentů Linde + Wiemann CZ a Johnson Controls působil také ve vedoucích pozicích v automobilce Liaz nebo jako viceprezident výrobního závodu TPCA v Kolíně. Vystudoval ČVUT v Praze.

Pavel Richter do podniku Škoda Auto nastoupil v roce 2000 a působil ve vedoucích pozicích výrobních závodů v Česku i v zahraničí. Od dubna 2010 vedl svařovny v závodě Kvasiny a v roce 2011 se stal vedoucím závodu.

5

PIVOVARY STAROPRAMEN Jan Trochta • manažer Síť 30 značkových restaurací Potrefená husa společnosti Pivovary Staropramen od letošního podzimu vede Jan Trochta, zkušený odborník z oblasti gastronomie. Během své dosavadní praxe spolupracoval s restaurační sítí Ambiente Restaurants Group, zastával pozici provozního ředitele v Coloseum Restaurants a zajišťoval změny v procesním řízení restaurací společnosti AZ Catering services. V minulosti také provozoval vlastní restaurační zařízení a poradenskou agenturu zabývající se oborem gastronomie a hotelnictví. Od roku 2010 spolupracoval se společností Pivovary Staropramen jako externí poradce. 6

ABB Daniel Müller • ředitel divize Společnost ABB působící v oboru energetiky a automatizace jmenovala Daniela Müllera do funkce ředitele divize automatizace výroby a pohony pro Českou republiku. Müller je absolventem švýcarských univerzit v Lausanne a v Bernu. Ve společnosti ABB pracuje již šest let na řadě pozic, včetně mezinárodních funkcí v centrále společnosti v Curychu a Japonsku. Do ABB v České republice přišel jako business controller divize automatizace výroby a pohony v roce 2010. Od roku 2012 působil jako lokální manažer jednotky robotika.

7

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Martin Ráž • advokát Česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners posílila svůj tým o advokáta Martina Ráže. Před svým nástupem působil přes devět let v advokátní kanceláři Weil, Gotshal & Manges, kde se zabýval řešením obchodních sporů. V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners se bude specializovat na soudní, správní a rozhodčí řízení.

Ráž vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, absolvoval i studium na University of Wales v Cardiffu a na University of Oxford. Hovoří anglicky, je členem České advokátní komory. Ve volném čase se věnuje především rodině, také kanoistice, cyklistice a trekingu.

8

RITCHY Libor Šašek • sales manager Sales managerem výrobce elektronických cigaret Ritchy se stal Libor Šašek (42). Zaměří se na stabilizaci vývoje obchodu v Česku i na Slovensku a podporu lokálního prodeje.

Šašek přináší do společnosti zkušenosti především z tabákového průmyslu. Několik let působil v akciové společnosti Tabák, předchůdkyni Philip Morris ČR. Měl na starost byznys strategie či zavádění nových programů pro posílení vztahů s klíčovými zákazníky.

Celkem 13 let pracoval ve společnosti Philip Morris ČR, v níž se významně podílel hlavně na rozvoji lokálního českého obchodu. Před nástupem do Ritchy vedl obchodní a marketingové aktivity společnosti Aviko ČR.

Libor Šašek absolvoval řadu vzdělávacích programů a workshopů se zaměřením na prodej, rozvoj byznysu, HR či management. Je ženatý a má dvě děti.

9

WILSON & PARTNERS Veronika Vanečková • koncipientka Lukáš Maryško • koncipient Lenka Grundmannová • koncipientka Pražská pobočka společnosti Wilson & Partners přijala tři nové koncipienty.

Veronika Vanečková posílila realitní a korporátní tým. Kromě studia na Západočeské univerzitě v Plzni absolvovala také University of Glamorgan ve Walesu ve Velké Británii, kde získala titul LL. M. Před nástupem do společnosti Wilson & Partners pracovala jeden rok v mezinárodní advokátní kanceláři v Praze. Hovoří plynně anglicky a česky.

Lukáš Maryško pracoval ve firmě Wilson & Partners více než rok již během studií, nyní nastoupil do realitního týmu kanceláře. Na Univerzitě Karlově a na VŠE v Praze nedávno dokončil studium financí a auditu. Ve volném čase rád fotografuje a čte klasické komiksy.

Lenka Grundmannová nastoupila do realitního týmu Wilson & Partners v loňském roce po úspěšném dokončení studia na Právnické fakultě UK. Hovoří plynně anglicky, španělsky a italsky. Její velkou vášní je cestování.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít