Lidé a podniky

23. prosince 2013, 00:00 -
23. prosince 2013, 00:00

1 MASTERCARD EUROPE Martina Piskorová • ředitelka marketingu Ředitelkou marketingu pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti MasterCard se stala Martina Piskorová (42), která má dlouholeté mezinárodní zkušenosti z marketingu v rychloobrátkových a farmaceutických společnostech. Ve firmě Reckitt Benckinser pracovala jako senior healthcare portfolio marketing managerka. V letech 2008 až 2009 koordinovala pro společnost Novartis mezinárodní tým key opinion leaders.

Vystudovala informatiku a jazyky na Univerzitě Komenského v Bratislavě se zaměřením na vědecký výzkum, klasickou filologii a historii. Kromě rodné slovenštiny hovoří plynně česky a anglicky, ovládá ruský a latinský jazyk, rozumí francouzsky a německy.

Velkou vášní Martiny Piskorové je běh na dlouhé tratě. Pokud zrovna neběhá, věnuje se rodině a partnerovi, ale také józe a pilates, arteterapii, meditaci či umění.

2

ZFP GROUP Vladimír Kos • předseda představenstva Skupina ZFP Group a společnost ZFP akademie zabývající se finančním vzděláváním a zprostředkováním jmenovala Vladimíra Kose (43) předsedou představenstva. Ve funkci vystřídá Petra Brudňáka, který společnost řídil od roku 2011.

Vladimír Kos působí ve skupině ZFP již 18 let. Po založení akciové společnosti ZFP akademie zastával pět let pozici předsedy dozorčí rady. V roce 2007 založil v Břeclavi hlavní regionální kancelář, kterou dodnes řídí, a o rok později byl zvolen místopředsedou dozorčí rady.

Vladimír Kos vystudoval VUT v Brně. Ve volném čase se věnuje hlavně rodině a sportu. Je ženatý a má dvě děti.

3

DELOITTE Timur Zaslavský • manažer Tým odborníků Deloitte Private posílil Timur Zaslavský, který v posledních dvou letech působil v oblasti poradenských služeb pro soukromé vlastníky v londýnské kanceláři společnosti Deloitte. V současné době je v rámci Deloitte zapojen do globálního rozvoje poradenství pro soukromé vlastníky a využívá těchto zkušeností v České republice. Deloitte Private poskytuje širokou škálu individuálních poradenských služeb soukromým vlastníkům a rodinným společnostem. Zohledňuje nejen potřeby byznysu, ale i dlouhodobé plány vlastníka a rodinné hodnoty.

4

GE MONEY BANK Monika Kubovcová • ředitelka přímých distribučních kanálů Ředitelkou přímých distribučních kanálů GE Money Bank je od listopadu Monika Kubovcová. V nové pozici má na starost všechny aktivity, které souvisejí s internetem, internetovým bankovnictvím a mobilními platbami a odpovídá za rozvoj bankomatů. Ve funkci nahradila Ladislava Seifrta.

Monika Kubovcová působí v GE Money Bank od roku 2001. V letech 2009 až 2011 zastávala funkci ředitelky úvěrových produktů. V roce 2011 odešla na dvouletou mateřskou dovolenou.

Pochází ze slovenského Trebišova. Vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Během působení v GE Money Bank pracovala v řadě pozic zaměřených zejména na produkty a marketing.

Monika Kubovcová je vdaná, má jedno dítě. Ve volném čase ráda sportuje, čte a hraje na klavír, mezi její koníčky patří cestování do vzdálených, exotických zemí a vysokohorská turistika.

5

COMUNICA David Laňka • ředitel PR Milan Kovanda • obchodní ředitel Ředitelem PR oddělení agentury Comunica se stal David Laňka (39), který ve funkci vystřídal Vladimíra Vořechovského. Přichází z agentury Bison & Rose, kde měl na starost především korporátní klientelu. Do PR vstoupil před pěti lety, kdy opustil práci aktivního novináře. Ve volném čase rád cestuje a fotografuje. Milan Kovanda (40) nastoupil v Comunice do pozice obchodního ředitele. Pracovat začínal jako redaktor deníku Bohemia a šéfredaktor týdeníku Žurnál. Od roku 1999 působil deset let ve vydavatelství Mafra. Během této doby vystřídal různé obchodní pozice.

V roce 2010 se stal obchodním a marketingovým ředitelem pro Českou republiku v PPF Media, kde byl odpovědný především za projekt Naše adresa. Před nástupem do agentury Comunica pracoval Kovanda jako obchodní a marketingový ředitel v Central European Services, zastával post obchodního ředitele ve vydavatelství Economia a byl také obchodním ředitelem v AGF Media.

Ve volném čase rád sportuje a proniká do tajemství karetních her.

6

BANKA ZUNO Bohdan Fedor • vedoucí oddělení marketingu Lenka Hritzová • vedoucí produktového managementu Ve dvou významných odděleních online Zuno bank pro Česko a Slovensko došlo k personálním změnám. Do čela oddělení marketingu se zkraje prosince postavil Bohdan Fedor, dosavadní šéf prodeje. Tým produktového managementu a CRM povede Lenka Hritzová, která doposud působila v pozici manažerky produktového týmu.

Bohdan Fedor do banky nastoupil již v roce 2011. Z pozice online marketingového experta se vypracoval do funkce manažera prodeje. Před příchodem do Zuno bank působil šest let v mediálním a marketingovém prostředí, pracoval například ve Slovenském národním divadle nebo v TV Joj.

Bohdan Fedor vystudoval hudební produkci na VŠMU, čemuž se stále okrajově věnuje ve svém volném čase. Relaxuje při sportu a zajímá se o startupové projekty.

Lenka Hritzová před příchodem do Zuno bank pracovala jako produktová specialistka v Tatra Bance a v bance VÚB. Do online banky přišla začátkem roku 2011 a věnovala se vývoji produktů. Začínala ve funkci produktové manažerky pro pojištění a pojistné produkty. Lenka Hritzová je absolventkou Národohospodářské fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě, kde získala inženýrský titul v oboru finance, bankovnictví a investování. Miluje přírodu a ve volném čase se věnuje turistice nebo kolečkovému bruslení.

7

BIRD & BIRD Daniela Opletalová • advokátka Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Bird & Bird rozšiřuje svůj tým. Advokátka Daniela Opletalová posílí v kanceláři Bird & Bird skupinu nemovitostního práva. Zaměřuje se na všechny aspekty práce v obFOTO lasti nemovitostí jako akvizice, prodej, pronájem prostor, financování a development projektů. Ve své právní praxi se kromě své specializace na oblast nemovitostí věnuje rovněž poskytování poradenství v otázkách smluvního a pracovního práva.

Před nástupem do Bird & Bird pracovala sedm let v kanceláři Kinstellar, dříve Linklaters.

Hovoří anglicky a francouzsky.

8

AČPM Ivan Špirakus • předseda asociace a člen prezidia Jitka Hradilová, Jana Krausová, Jiřina Nepalová, Ivan Paparega, Jan Štok, Gustav Vacek • členové prezidia Valná hromada Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), která se počátkem prosince 2013 sešla v sídle AČPM v Praze 3, zvolila nové statutární orgány asociace na další dvouleté funkční období.

Sedmičlenné prezidium bude pracovat ve složení: Jitka Hradilová (Satum Czech), Jana Krausová (Interway Insurance Brokers), Jiřina Nepalová (Renomia), Ivan Paparega (I. P. trust), Ivan Špirakus (INSIA), Jan Štok (Mai Insurance Brokers) a Gustav Vacek (YSAT Plzeň).

Na následném ustavujícím zasedání nového prezidia téhož dne pak byl do funkce předsedy AČPM zvolen Ivan Špirakus, generální ředitel společnosti INSIA, dlouholetý člen prezidia AČPM a zakládající člen Komory pojišťovacích makléřů, s níž se AČPM sloučila v roce 2005.

Ivan Špirakus pracuje jako pojišťovací makléř od roku 1992. V roce 2004 spoluzaložil síť pojišťovacích makléřů INSIA, která ve spolupráci s mezinárodní makléřskou firmou Marsh buduje nyní pobočky v několika zemích Evropy. V roce 2000 inicioval vznik ankety Pojišťovna roku, spoluzaložil také odborný zpravodajský server oPojištění.cz. Po založení Nadačního fondu pro vzdělávání v pojišťovnictví se stal členem jeho dozorčí rady.

Členem prezidia AČPM je od roku 2005. Za AČPM byl dva roky členem pracovní skupiny ministerstva financí pro distribuci na finančním trhu. Hovoří plynně anglicky, AČPM reprezentoval na řadě mezinárodních jednání a konferencí.

9

WÜSTENROT Renáta Niederlová • vedoucí úseku Igor Švanda • ředitel ICT Ve finanční skupině Wüstenrot došlo k personálním změnám ve vedení dvou významných oddělení. Renáta Niederlová nastoupila na místo vedoucí úseku systémů řízení a Igor Švanda do pozice vedoucího úseku informačních a komunikačních technologií.

Renáta Niederlová přichází do finanční skupiny Wüstenrot po předchozím působení na několika manažerských postech souvisejících s projektovým a procesním řízením ve společnostech Vodafone ČR a ve skupině KBC/ČSOB. K jejím hlavním úkolům patří implementace a rozvoj procesního řízení napříč společnostmi Wüstenrot.

Ve volném čase jezdí ráda s rodinou na lyže, v létě na kole nebo na bruslích.

Igor Švanda pracoval po absolvování VŠE Praha ve společnostech GE Capital a GE Money. Posledních pět let působil v různých manažerských pozicích v PPF Vietnam. Pomáhal vybudovat pobočku společnosti Home Credit a poté ve funkci chief operations officera řídil informační technologie, správu úvěrů, klientský servis a projektovou kancelář společnosti ve Vietnamu.

Igor Švanda je ženatý, mezi jeho koníčky patří cyklistika a pobyt v přírodě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít