Lidé a podniky

01. července 2013, 00:00 -
01. července 2013, 00:00

1 SBERBANK CZ Radek Křička • head of corporate credit risk Nově vytvořený útvar corporate credit risk společnosti Sberbank CZ se zabývá řízením úvěrových rizik v korporátním segmentu. Vedoucím útvaru se stal Radek Křička.

Do Sberbank CZ přišel Radek Křička z Evropskoruské banky, kde pracoval jako ředitel odboru řízení rizik. Osmnáct let působil v České národní bance, nejdéle pracoval v sekci dohledu nad finančním trhem, ve které zastával pět let pozici ředitele odboru. Měl odpovědnost za dohled nad bankami a platebními institucemi a za hodnocení finančních pozic a rizik. Předtím pracoval v ČNB jako finanční analytik.

Radek Křička vystudoval Provozně-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze, kde získal inženýrský titul. Svůj volný čas věnuje rodině, mezi jeho koníčky patří cyklistika a lyžování.

2

DÁMEJÍDLO. CZ Lukáš Uhl • provozní ředitel Lukáš Uhl (32) se stal novým provozním ředitelem v DámeJídlo.cz. Dříve působil ve společnosti Centrum Holdings jako ředitel marketingu a obchodního rozvoje. Jeho cílem bude zajistit fungování, optimalizaci a rozvoj kurýrních služeb.

Lukáš Uhl je absolventem inženýrského studia na Podnikohospodářské fakultě VŠE. Již v průběhu studia nastoupil do funkce produktového manažera společnosti L’Oréal, kde se až do roku 2006 věnoval vytváření a implementaci marketingové strategie značky L’Oréal Professionnel. Potom nastoupil do pozice management konzultanta v McKinsey & Company. Od října 2009 se věnoval vlastnímu projektu Smart-dating.cz. Od prosince 2010 působil jako manažer nových projektů a poté jako ředitel marketingu a obchodního rozvoje v Centrum Holdings.

3

DACHSER CR Petr Verbich • manažer celovozové přepravy Petr Verbich (40) nastoupil do funkce cargoplus branch managera společnosti Dachser Czech Republic. Bude řídit pobočku celovozových přeprav Dachser Cargoplus, která působí v rámci celé České republiky a realizuje přepravy zejména do Ruska, zemí SNS a oblasti Magrebu v severní Africe.

Petr Verbich vystudoval Evropský polytechnický institut v Uherském Hradišti. Po jeho absolvování působil 13 let jako manažer dopravy v dopravní společnosti Omega Servis Holding, kde měl na starost řízení provozní části podniku. V roce 2006 nastoupil do pozice obchodního ředitele Pivovaru Zubr v Přerově. V letech 2011 až 2012 působil v logistické firmě Nagel Česko jako manažer olomoucké pobočky.

Petr Verbich hovoří anglicky. Je ženatý, má dvě děti. Svůj volný čas věnuje rodině a zálibám, mezi které patří sport a četba.

4

INTERNET RETAIL Tomáš Machalínek • ředitel Andrea Čižmářová Zavadilová • ředitelka marketingu Ředitelem společnosti Internet Retail, která provozuje osm českých a slovenských internetových obchodů (mimo jiné Kasa.cz a Hej. sk), se stal Tomáš Machalínek (43). Jeho cílem je větší integrace společnosti Internet Retail do mateřské firmy HP Tronic. Ve funkci ředitele nahradil Tomáše Richtera, který Internet Retail vedl necelé čtyři roky.

Tomáš Machalínek vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor technická kybernetika. Do společnosti HP Tronic nastoupil již během studií v roce 1991. Nejdříve zde působil jako brigádník a po ukončení studia prošel řadou pozic. Věnoval se maloobchodnímu prodeji, nákupu i kreativní činnosti v divizi věnující se tvorbě a přípravě online projektů.

Od roku 2001 vedl v HP Tronic 12členný tým a řídil internetový obchod eProton.

cz. Zároveň stojí za současnou podobou internetového obchodu Euronics.cz, jehož provoz také řídil.

Tomáš Machalínek se rád věnuje bikingu a běhání, baví ho lyžování, hraní squashe či rafting.

Novou ředitelkou marketingu společnosti Internet Retail byla jmenována Andrea Čižmářová Zavadilová (34), která dosud působila ve společnosti HP Tronic ve funkci marketingové manažerky sítě prodejen Euronics ČR.

Měla na starost tvorbu marketingových plánů internetového obchodu, plánování podpory prodeje a marketingových akcí, komunikaci s obchodními partnery nebo vedení samostatných projektů.

Andrea Čižmářová Zavadilová je absolventkou oboru marketingové komunikace na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ve společnosti HP Tronic začala pracovat roku 2000 jako vedoucí reklamního oddělení.

Ve volném čase ráda sportuje, věnuje se triatlonu a energii čerpá cvičením jógy.

Svůj život si nedovede představit bez hudby a tance. 5

BH SECURITIES Vojtěch Benda • hlavní ekonom Hlavním ekonomem společnosti BH Securities, obchodníka na českém kapitálovém trhu, se v červnu stal Vojtěch Benda (37).

Bude mít za úkol zejména posílení ekonomických analýz a prognóz finančního a kapitálového trhu.

Vojtěch Benda se ekonomickým analýzám věnuje 14 let. Po ukončení studia Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze pracoval osm let jako analytik v měnové sekci České národní banky. V uplynulých šesti letech působil jako senior economist v mezinárodním analytickém týmu ING Bank, kde se věnoval ekonomickým analýzám a prognózám vývoje finančního trhu České republiky a ostatních zemí střední Evropy. Během uplynulých let absolvoval zahraniční studijní stáže u Mezinárodního měnového fondu, u italské a francouzské centrální banky.

Ve volném čase rád hraje na elektrickou kytaru, jezdí na kole a in-line bruslích a v zimě rád lyžuje.

6

AIMTEC Lukáš Sopek • senior sales manager Společnost Aimtec, technologická a poradenská firma v oblasti podnikových informačních systémů, rozšiřuje svůj obchodní tým.

Do funkce senior sales managera nastoupil na začátku června Lukáš Sopek. Jeho hlavním úkolem bude rozvíjení obchodních aktivit v rámci českého a zahraničního trhu.

V minulosti působil tři roky jako product manager ve firmě Samsung Electronics Czech and Slovak. Předtím strávil čtyři roky v roli account managera pro klíčové zákazníky ve společnosti Tech Data Distribution.

Ve volném čase hraje squash a jezdí na inline bruslích. Jeho vášní je gastronomie, především vietnamská kuchyně. Zajímá se o novinky ze světa informačních technologií.

7

ING IM Stan Beckers • generální ředitel Vedení finanční skupiny ING oznámilo, že novým generálním ředitelem ING Investment Management International se stává Stan Beckers. Ve funkci nahradí Gilberta Van Hassela, který se rozhodl odejít a pokračovat v kariéře mimo skupinu ING.

Stan Beckers pochází z Belgie a má více než 30 let profesionálních zkušeností v oblasti světových financí a správy aktiv. Poté, co získal titul Ph. D. na kalifornské univerzitě UC Berkley, odstartoval v roce 1979 svoji kariéru jako profesor financí na belgické univerzitě KU Leuven. Od roku 1982 působil u společnosti Barra, poskytovatele nástrojů na podporu investičních řešení. Od roku 2000 zastával funkci ředitele investic ve West LB Asset Manag & Kedge Cap. V roce 2004 nastoupil do společnosti Barclays Global Investors, kde působil ve funkcích generálního ředitele a ředitele investic BGI Alpha Management Group. V uplynulých 15 letech byl Stan Beckers členem investičních komisí v několika penzijních fondech a dozorčí radě KAS Bank and Robeco.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Auta
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně…
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Technologie
ASLR je vinou chyby ve Windows 8/10 méně funkční než ve starším Windows 7
Intel chce z počítačů odstranit podporu legacy BIOSu, znefunkční to staré OS a hardware
Je plnohodnotný Skype příliš pomalý a přebujelý? Zkuste Skype Lite pro Android
Nejnovější produkt Elona Muska je… powerbanka Tesla
Microsoft experimentuje s vyhledáváním ve Windows. Co možná nabídne Redstone 4?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít