Lidé a podniky

06. května 2013, 00:00 -
06. května 2013, 00:00

1 CONSEQ PETR ZAHRADNÍK * hlavní ekonom Do funkce hlavního ekonoma investiční společnosti Conseq Investment Management se vrací Petr Zahradník, člen Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV). Bude se věnovat analýzám v oblastech makroekonomiky, finančních trhů, penzijního systému a Evropské unie (EU).

Petr Zahradník (47) má bohaté zkušenosti z ekonomického sektoru, ve kterém působí více než 26 let. Absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, v letech 1991 až 1995 působil jako akademický ekonom v zahraničí. Roku 1995 nastoupil do Patria Finance do pozice ekonoma se zaměřením na průmyslovou politiku a EU. V roce 1999 přišel do Conseq Finance, kde zastával funkci hlavního ekonoma a vedoucího oddělení ekonomických analýz. V letech 2003 až 2012 působil jako ředitel a projektový manažer EU offi ce České spořitelny a později se věnoval nezávislému poradenství pro oblast EU.

2

SIEMENS PETRA JEŘÁBKOVÁ * personální ředitelka Do funkce personální ředitelky společnosti Siemens nastoupila Petra Jeřábková (39).

Bude zodpovědná za strategii řízení lidských zdrojů skupiny Siemens v České republice.

Petra Jeřábková má technické a ekonomické vzdělání, získala titul master of science na Sheffi eld Hallam University v oboru strategického řízení lidských zdrojů. Od roku 1998 působila v manažerských funkcích v oboru lidských zdrojů ve společnostech Johnson & Johnson, GE Capital a T-Mobile, kde se zaměřovala vedle restrukturalizace podniku na řízení výkonu, rozvoj senior manažerů a výběr zaměstnanců na klíčové pozice. Pro skupinu Siemens pracuje od roku 2010.

Svůj volný čas věnuje rodině, fotografování a rekreačnímu sportu.

3

DHL FREIGHT VÍT NEHNĚVAJSA * vedoucí Vedoucím aktivit LLP (lead logistics provider/ /control tower) pro region střední a východní Evropy ve společnosti DHL Freight byl jmenován Vít Nehněvajsa.

Vystudoval Technickou univerzitu v Ostravě, studium završil doktorátem v oboru management a e-business. Do společnosti DHL Freight (dříve Danzas) nastoupil v roce 1996 a vystřídal řadu obchodních pozic, kde prokázal prodejní dovednosti, obchodní prozíravost a odborné znalosti. Vít Nehněvajsa byl ve firmě úspěšný v zavádění nových obchodních kanálů a metodiky, s úspěchem inovoval prodejní strategii v pobočce v Srbsku.

4

JONES LANG LASALLE VERONIKA VINŠOVÁ * property managerka Petr Pospíšil * site manager Do týmu oddělení property management pražské pobočky Jones Lang LaSalle nastoupili dva nováčci. Veronika Vinšová (29) bude jako property manager zodpovědná za projekty Avenir Business Park a Oasis Florenc Property Building. Vinšová má zkušenosti v oblasti facility managementu, managementu bezpečnosti a kvality a finanční analýzy.

Od roku 2008 pracovala jako finanční analytik pro německy mluvící země ve společnostech Accenture Services a Accenture Central Europe. Mluví anglicky a německy. Velmi ráda se věnuje sportu, zejména lyžování a inline bruslení. Mezi její další záliby patří návštěvy divadel, kin a uměleckých výstav.

Petr Pospíšil (29) bude v pozici site managera dohlížet na řízení reklamací, technickou správu nemovitostí a provozní náklady budov.

Před příchodem do Jones Lang LaSalle pracoval pro Satpo Development v oddělení reklamací a správy majetku. Od roku 2009 působil v OKIN Group jako projektový manažer v obchodním oddělení a jako facility manager zodpovědný za kancelářský projekt City West v Praze. Petr Pospíšil vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Rád sportuje, věnuje se plavání a běžeckému lyžování.

5

ČESKÁ SPOŘITELNA JOSEF HAVELKA * ředitel marketingu Ředitelem oddělení marketingu České spořitelny bude Josef Havelka, který se zaměří zejména na marketingovou komunikaci drobného i korporátního bankovnictví a na sponzoringové aktivity banky.

Přichází z pozice ředitele Omnicom Media Group Consulting. Má dlouholeté zkušenosti z oblasti médií, reklamy a marketingu. V roce 1991 založil v Praze pobočku reklamní agentury Leo Burnett a od roku 2000 byl pět let výkonným ředitelem Leo Burnett pro region střední a východní Evropy. Působil v agentuře Ogilvy jako regionální ředitel pro strategické plánování, jako generální ředitel společnosti Sanoma, stál u zrodu poradenské firmy Zeitgeist a zakládal internetový obchod Zoot.cz.

Josef Havelka vystudoval sociologii na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem, titul MBA získal na Thunderbird School of Global Management.

6

DACHSER CZECH REPUBLIC ROMAN THURZO * ředitel divize Roman Thurzo (32) nastoupil do logistické firmy Dachser Czech Republic jako country manager divize leteckých a námořních přeprav.

Thurzo pochází z Bratislavy, kde vystudoval sociální vědy. Svoji kariéru v logistice zahájil v roce 2001 v oddělení péče o zákazníky letecké a námořní přepravy společnosti M&G Spedition. Poté pracoval v obchodním oddělení Austrian Airlines ve Vídni a v roce 2003 nastoupil do rakouské firmy Panalpina Welttransport do funkce koordinátora pro Slovenskou republiku. Roku 2006 se stal territory sales managerem pro Slovensko a v letech 2008 až 2009 byl viceprezidentem společnosti Panalpina v Bratislavě. Poté působil na pobočce v Šanghaji jako area route development manager pro východní Evropu, Turecko a Izrael. Do společnosti Dachser přichází z místa viceprezidenta a manažera divize area trade lane development hongkongské pobočky Panalpina China.

Roman Thurzo hovoří německy, anglicky a domluví se mandarínsky. Ve volném čase studuje strategický management a řízení podniku. K jeho koníčkům patří sport, cestování, fotografování a počítače.

7

QBE INSURANCE TOMÁŠ HORÁK * manager QBE Insurance (Europe) má od dubna nového motor portfolio managera pro region střední a východní Evropy. Stal se jím Tomáš Horák, který bude zodpovídat za vývoj a distribuci speciálních pojistných produktů pro automobily.

Tomáš Horák (43) se pohybuje více než 17 let v odvětví automobilového průmyslu.

Přes devět let působil ve finanční společnosti koncernu General Motors GMAC, kde zastával pozici obchodního ředitele a člena představenstva. Šest let pracoval pro Toyota Financial Services Czech, kde měl jako obchodní manažer na starost prodej a marketing. Horák vystudoval ČVUT v Praze. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a fotografování.

O autorovi| PŘIPRAVILA * Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Vypnete lokalizační služby a vyjmete SIM. Android vás může sledovat i tak
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít