lidé a podniky

02. dubna 2013, 00:00 -
02. dubna 2013, 00:00

1 Softec Group Peter Morávek • jednatel Konzultačně-softwarová skupina Softec oznámila jmenování Petera Morávka (36) jednatelem, počet jednatelů firmy se tak rozšířil na pět. Dosavadní obchodní ředitel bude nyní zároveň také zástupcem výkonného ředitele. Do jeho kompetence přibude zodpovědnost za divizi pojišťovacích systémů. Jeho cílem je získat v zemích střední a východní Evropy další zákazníky z oblasti pojišťovnictví.

Peter Morávek nastoupil do firmy Softec v září 2011 do pozice business development managera. Na jaře roku 2012 byl jmenován obchodním ředitelem a členem výkonného vedení. V předchozích letech působil ve slovenských firmách Asseco Central Europe nebo Slovak Telekom. Je absolventem Ekonomické univerzity v Bratislavě. Hovoří plynně anglicky a německy.

2 Hypoteční banka Pavel Kratochvíl • náměstek generálního ředitele

Pavel Kratochvíl (38) nastoupil do managementu Hypoteční banky, kde byl jmenován náměstkem generálního ředitele pro věci finanční. Zaměří se na oblast financí, informačních technologií a business architektury. Do banky přišel z její mateřské společnosti, Československé obchodní banky, kde pracoval v manažerských pozicích. Svou profesní kariéru zahájil v poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers, nejprve v oddělení auditu a následně v oddělení finančního poradenství. Pavel Kratochvíl střídá ve funkci Martina Vaška, který se vrací do Československé obchodní banky do pozice výkonného ředitele útvaru zpracování operací a nákupu.

Pavel Kratochvíl absolvoval inženýrské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze. Hovoří anglicky a ve volném čase se věnuje nejvíce rodině, se kterou v zimě tráví nejraději čas na lyžích a v létě na kole.

3 Jones Lang LaSalle Lenka Bučilová • vedoucí marketingu Michal Marhoul • konzultant Jiří Beránek • property manager

Pražská pobočka Jones Lang LaSalle se rozšířila o tři nové zaměstnance.

Lenka Bučilová (33) nastupuje jako vedoucí public relations a marketingu a nahradí Markétu Mikovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Lenka Bučilová přichází z Ogilvy Public Relations, kde působila v uplynulých dvou letech. Předtím pracovala tři roky ve společnosti Philips Česká republika, kde měla na starost koordinaci public relations a marketingových aktivit a další úkoly spojené s facility a office managementem.

Největší zálibou Lenky Bučilové jsou dějiny umění, které vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Michal Marhoul (28) se stal v Jones Lang LaSalle konzultantem rezidenčních nemovitostí.

V letech 2008 až 2009 pracoval jako makléř nemovitostí a jako obchodní a investiční poradce v české pobočce Engel & Voelkers.

Další profesní zkušenosti v oboru realit získal ve společnosti Raiffeisen Bank – Real Treuhand Reality, ve které v letech 2009 až 2013 zastával pozici realitního makléře.

Michal Marhoul vystudoval informatiku na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Mezi jeho zájmy patří především hra na bicí. Od mládí se věnuje sportu, především tenisu, fotbalu a lyžování.

Jiří Beránek (23) pracuje v pražské pobočce Jones Lang LaSalle jako property manager. Přináší zkušenosti s komplexní správou obchodních center, jako je OC Futurum Kolín, OC Grand Pardubice nebo retail park Severka v Liberci. V uplynulých dvou letech pracoval ve společnosti CBRE. Dříve byl zaměstnán v Toyota Peugeot Citroën. Jiří Beránek studoval Fakultu chemicko-technologickou na Univerzitě Pardubice.

Rád se věnuje sportu, především bojovým uměním, a zajímá se také o historii, obchod a finanční trhy.

4 Okin BPO Vojtěch Vojík • obchodní ředitel

Obchodním ředitelem poskytovatele outsourcingových služeb podnikových procesů Okin BPO se stal Vojtěch Vojík (33). Na starost bude mít vedení obchodního týmu a péči o klienty z oblastí telekomunikací, finančnictví, služeb a maloobchodu. Jeho úkolem bude akvizice nových zákazníků, zvýšení povědomí o značce a rozšíření aktivit podniku v regionu střední a východní Evropy.

Vojtěch Vojík přichází ze společnosti Telefónica Czech Republic, kde vedl obchodní tým pro firemní sektor. V minulosti působil v obdobných pozicích u firem Asseco a Mironet. Vojtěch Vojík studoval na Vyšší odborné škole ekonomicko-právní v Praze. Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho záliby patří golf, horská cyklistika a kondiční běh.

5 J&T Banka Jan Pavlík • vedoucí obchodování

Oddělení obchodování na cizí účet v J&T Bance od března vede Jan Pavlík. Přichází z makléřské společnosti Wood & Company, kde pomáhal budovat a následně vedl tradingový tým.

Jan Pavlík má dlouholeté zkušenosti na středoevropských kapitálových trzích. Spoluvytvářel síť domácích a zahraničních institucionálních klientů, pro které zajišťoval rychlou a kvalitní exekuci obchodních pokynů. Aktivně se podílel na tvorbě regionálního modelu obchodování s cennými papíry s důrazem na středoevropské akcie.

Hlavní úlohou Jana Pavlíka v jeho nové funkci je propojit jeho osobní zkušenosti s novými možnostmi, které mu dává zázemí bankovní instituce.

6 Havel, Holásek & Partners Dilšod Porkert • senior advokátka

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila tým o senior advokátku Dilšod Porkert (36), která je ruské národnosti.

Profesně se specializuje na obchodní právo, akvizice a prodeje společností, právní audity a právní due diligence, právo nemovitostí, právo duševního vlastnictví a informačních technologií. V nové pozici se zaměří na poradenství rusky mluvícím klientům či na pomoc českým podnikatelským subjektům působícím na ruském trhu. Před nástupem do kanceláře pracovala ve finanční skupině PPF – Home Credit, kde poskytovala komplexní právní poradenství.

Dilšod Porkert vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Hovoří česky, rusky a anglicky. Je členkou České advokátní komory.

7 Keramika Soukup Jiří Soukup • výkonný ředitel

Na místo výkonného ředitele společnosti Keramika Soukup, českého prodejce obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení, nastoupil k 1. březnu 2013 Jiří Soukup mladší.

Jiří Soukup pracuje v rodinné firmě řadu let. Po ukončení studií působil v různých postech, počínaje oddělením skladu a logistiky přes maloobchodní prodej až po marketing a finance. Detailně se tak seznámil s fungováním celé společnosti. Ve spolupráci se svojí sestrou Janou Soukup Líkařovou, manažerkou strategického nákupu a marketingu, pokračuje v rozvoji firmy, kterou před více než 20 lety založil jejich otec. Jiří Soukup mladší nyní obsadil funkci výkonného ředitele s cílem udržet pozici Keramiky Soukup na českém trhu, nadále ji rozvíjet a zvyšovat podíl firmy na trhu.

Jiří Soukup je velkým fanouškem plzeňského fotbalu.

ING Investment Management (C. R.)

Jan D. Kabelka generální ředitel

Generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti ING Investment Management (C. R.) se stal Jan D. Kabelka (41). Zároveň s řízením společnosti bude odpovídat za obchodní aktivity firmy. Jan D. Kabelka započal svou kariéru v roce 1997 v Citibank. V letech 2000 až 2006 pracoval v ING Investment Management (C. R.) jako obchodní ředitel. Nyní se do společnosti vrací po šesti letech působení ve skupině Erste, kde pracoval v různých manažerských pozicích v zemích střední a východní Evropy v oblasti řízení obchodu s produkty treasury a asset managementu. Naposledy byl ve funkci ředitele podpory prodeje a investičních služeb pro region střední a východní Evropy společnosti Erste Asset Management. Vystudoval Bankovní institut vysoká škola Praha, obor finance a bankovní management. Je ženatý, má dceru Kateřinu. l

O autorovi| PŘIPRAVILA: Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít