Lidé a podniky

25. března 2013, 00:00 -
25. března 2013, 00:00

1 PwC Legal Zdeněk Tomíček • advokát Advokát Zdeněk Tomíček rozšířil tým mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal.

Předtím pracoval řadu let v pražské a londýnské pobočce DLA Piper. Zdeněk Tomíček se v rámci svého zaměstnání v PwC Legal bude zaměřovat především na farmaceutický průmysl, zdravotnictví a veřejný sektor.

Jeho právní specializace zahrnuje korporátní agendu, zaměstnanost, veřejné zakázky, soudní a arbitrážní spory a příslušné sektorové regulace.

Zdeněk Tomíček má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním v soudních a rozhodčích sporech i v mezinárodních arbitrážích. V minulosti se věnoval pracovněprávnímu poradenství. Současně pro své klienty strukturoval a řídil procesy zadávání veřejných zakázek a asistoval při zadávacích řízeních.

2

Palmer Capital CR Zbyněk Laube • vedoucí oddělení Jaroslav Šedivka • bankovní a finanční ředitel Palmer Capital, společnost investující do nemovitostí, která spravuje ve střední a východní Evropě portfolio v hodnotě 300 milionů eur, jmenovala do řídicích funkcí ve svém pražském regionálním sídle nové členy.

Zbyněk Laube přichází do Palmer Capital jako vedoucí oddělení asset managementu a developmentu pro střední a východní Evropu. Náplní jeho práce bude dohled nad správou 350 tisíc m2 kanceláří, rezidenčních nemovitostí a víceúčelových prostor v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku a Rusku. Laube pracoval dříve jako vedoucí rozvoje ve firmě Panattoni a předtím jako obchodní ředitel u britského developera Sergo. Vysokoškolský titul získal na Českém vysokém učení technickém.

Jaroslav Šedivka bude v Palmer Capital bankovním a finančním ředitelem pro střední a východní Evropu. Je zodpovědný za řízení finančních vztahů spojených s existujícími majetkovými portfolii v České republice a na Slovensku a bude zapojen do financování nových středoevropských nemovitostních fondů.

Šedivka pracoval pro Českou spořitelnu a poté působil deset let v bance Aareal v Praze, kde byl od roku 2009 generálním ředitelem pro Českou republiku, Slovensko a Rumunsko.

Inženýrský titul získal na Vysoké škole ekonomické v Praze.

3

Corinthia Hotel Prague Jonathan Pace • generální ředitel Ivan Dvořák • ředitel provozu Tyn Dictus • finanční ředitel V managementu pražského hotelu Corinthia došlo k personálním změnám. Do pozice generálního ředitele nastoupil v prosinci 2012 Jonathan Pace, který předtím pracoval dva roky ve stejné funkci v hotelu Panorama Prague. Nyní se stal nejmladším generálním ředitelem skupiny CHI Hotels & Resorts. Jonathan Pace je maltské národnosti, vystudoval institut cestovního ruchu a hotelnictví.

V tomto oboru vystřídal více funkcí, začínal v segmentu food and beverage. Je ženatý a má jednu dceru. Mezi jeho záliby patří cestování. Ředitelem provozu je Ivan Dvořák. Svou kariéru začínal v hotelu Crown Plaza v Praze, později přesídlil do londýnského hotelu Holiday Inn, kde byl ředitelem provozu. V lednu 2013 přijal nabídku pracovat ve stejné funkci v Corinthia Hotel Prague. Ivan Dvořák je ženatý, s manželkou vychovávají syna. Mezi jeho záliby patří sport a cestování.

Finančním ředitelem hotelu je od února 2013 Tyn Dictus. Je nizozemské národnosti, vystudoval univerzitu se zaměřením na ekonomiku a účetnictví. Dříve pracoval ve firmách Regus, Libro Holding, KPMG a Deloitte.

4

AMI Communications Peter Hermann • account director Peter Hermann (31) nastoupil do agentury AMI Communications jako account director zodpovědný za vedení týmu zaměřeného na klienty z oblasti informačních technologií a telekomunikací. V agentuře je zaměstnán od roku 2005. Podílí se na několika mezinárodních projektech pro mateřskou firmu Edelman. Od roku 2009 je v dceřiné společnosti Digital Communications vedoucím týmu, který se specializuje na online komunikaci, nová média a internetové projekty.

Peter Hermann vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Absolvoval Cisco Net Academy a London School of Public Relations. V minulosti pracoval pro společnosti Microsoft, Telefónica O2 nebo LG. Je ženatý, má jednoho syna a ve volném čase se kromě rodiny věnuje architektuře a moderním technologiím. 5

Phonexia Petr Schwarz • výkonný ředitel Výkonným ředitelem společnosti Phonexia, která se zabývá vývojem inovativních řečových technologií a sídlí v Innovation parku Jihomoravského inovačního centra, se stal Petr Schwarz. Spolumajitel a spoluzakladatel podniku v minulosti zastával funkci technického ředitele. Nahradí Pavla Matějku, který se zaměří na výzkumnou činnost.

Schwarz má bohaté zkušenosti s výzkumem a vývojem řečových technologií, je spoluautorem softwarových aplikací v tomto oboru. Má dlouholeté zkušenosti s rozvojem podnikání, vedením týmu, navrhováním inovativních produktů a jejich zaváděním na trh. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, byl členem týmu v americkém Oregon Graduate Institute of Science and Technology.

Podílí se na projektech Evropské unie a Technologické agentury České republiky.

6

Starbucks Coffee Company Brian Aherne • ředitel provozu Starbucks Coffee Company a její joint venture partner AmRest Holdings oznamují jmenování Briana Aherna (39) do funkce regionálního ředitele provozu kaváren Starbucks pro Českou republiku a jižní Polsko. Brian nastoupil do společnosti AmRest před více než rokem jako district manager Starbucks pro Varšavu. Předtím pracoval pro podniky Starbucks ve Velké Británii, kde byl více než čtyři roky zodpovědný za provoz kaváren v centrálním Londýně. Profesní zkušenosti získával také během desetiletého zaměstnání u Pret a Manger, společnosti působící v oblasti obchodu s potravinami.

Brian Aherne vystudoval hotelový management na Cathal Brugha University v Irsku. Má rád dobré jídlo, velmi rád vaří a pěstuje vlastní zeleninu, jeho další zálibou je cestování.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Auta
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se…
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Technologie
Bez LTE, zato s Wi-Fi. Praha nabídne v metru bezplatný internet
Intel dává k procesorům Core i7-7700K a i7-6700K zadarmo dvě hry. Slevy zatím ne
Levnější smartphony budou zase o kus lepší. Díky Snapdragonu 636
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít