lidé a podniky

14. ledna 2013, 00:00 - Naďa Kubalíková
14. ledna 2013, 00:00

1 Veolia Transport Central Europe Radim Novák • zástupce generálního ředitele

Radim Novák (34), dosavadní generální ředitel Veolia Transport Česká republika, byl jmenován do pozice zástupce generálního ředitele Veolia Transport Central Europe. Kromě řízení současných aktivit v České republice a na Slovensku bude v nové funkci postupně přebírat aktivity skupiny v regionu střední Evropy, který kromě výše zmíněných zemí dále zahrnuje Polsko, Srbsko, Slovinsko a Chorvatsko.

Novák se ve veřejné dopravě pohybuje řadu let. Vystudoval Slezskou univerzitu v Opavě, po ukončení studií se věnoval marketingu a financím. Poté pracoval pro francouzskou skupinu Keolis v České republice a v Anglii jako finanční a obchodní analytik v oblasti rozvoje firmy. Od roku 2005 pracuje pro skupinu Veolia Transport. Je ženatý a mezi jeho zájmy patří rodina, cestování a fotbal.

2 Visa Europe Marcel Gajdoš • regionální manažer

Marcel Gajdoš byl jmenován do pozice regionálního manažera pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Visa Europe. V této roli bude odpovědný za rozvoj obchodních aktivit firmy v obou zemích a zároveň bude jeho úkolem posilování vztahů a komunikace mezi českými a slovenskými členy Visa Europe. Gajdoš má bohaté zkušenosti v oblasti platebních karet. Před svým příchodem do firmy působil tři roky ve společnosti UniBanka Slovakia a také ve společnosti Wells Fargo v USA. Od roku 2006 zastával ve Visa Europe funkci relationship managera pro ČR a SR, v roce 2009 postoupil do pozice senior relationship managera pro obě země. Titul MBA získal na City University Bellevue, rovněž absolvoval školicí bankovní program UniCredit bank na Univerzitě Bocconi v Itálii.

3 AK Vilímková, Dudák & Partners Ondřej Stříbný • advokát

Novou posilou týmu advokátní kanceláře Vilímková, Dudák & Partners se stal advokát Ondřej Stříbný (30). Ve své praxi se zaměřuje především na oblast bankovnictví, financí a práva nemovitostí. V minulosti Stříbrný působil déle než čtyři roky v advokátní kanceláři Clifford Chance. Je absolventem Právnické fakulty Masarykovy Univerzity, titul LL. M. získal na University of Nottingham.

4 ŠkoFIN Jaroslav Vacek • vedoucí týmu

Jaroslav Vacek (41) převzal vedení dvacetičlenného týmu IT oddělení ŠkoFIN. Do jeho kompetence spadá provoz a rozvoj IT infrastruktury včetně jejího dalšího vývoje a provázanosti s koncernem Volkswagen a jeho dealerskou sítí. Od roku 2002 působil v ČSOB Pojišťovně jako vedoucí oddělení vývoje, posléze na postu ředitele odboru vývoje IT.

V roce 2010 nastoupil do pozice vedoucího IT oddělení do společnosti Slavia pojišťovna a naposledy vedl ve společnosti OKsystem útvar řízení projektů.

Vacek vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a Fakultu statistiky a informatiky VŠE. Hovoří anglicky a rusky. Mezi jeho koníčky patří squash, badminton, fyzika, matematika, film a především pěší turistika s rodinou. Svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti svých dětí.

5 Aimtec Tomáš Jastrab • konzultant

Společnost Aimtec má novou posilu. Do pozice SAP konzultanta pro sklady a výrobu nastoupil Tomáš Jastrab (28). Podílet se bude na nových projektech společnosti Aimtec a bude spoluzodpovědný za péči o stávající klienty.

Jastrab přináší cenné znalosti a zkušenosti z firmy Megatech, kde působil pět let v pozici SAP a EDI specialisty. V létě rád jezdí na kole, v zimě preferuje sjezdové a běžecké lyžování. Z hudby má rád rock a metal a jeho vášní jsou počítače.

6 Havel, Holásek & Partners Ludvík Juřička • partner Pavel Vraný • vedoucí advokát Jan Diblík • advokát

Novým partnerem česko-slovenské advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners byl jmenován Ludvík Juřička (42). Zaměří se zejména na oblasti fúzí a akvizic, nemovitostí a stavebního práva či práva obchodních společností a spolu s Robertem Nerudou povede brněnskou kancelář. Juřička vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a Stavební fakultu VUT v Brně. Od roku 2001 pracoval jako vedoucí advokát v Ambruz & Dark a byl zodpovědný za řízení poboček v Brně a Ostravě. Posléze působil jako ředitel brněnské pobočky Deloitte Legal.

Dalšími posilami kanceláře jsou vedoucí advokát Pavel Vraný (34) a advokát Jan Diblík (33). Vraný po studiu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně působil v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře Andersen Legal a deset let v kanceláři Baker & McKenzie. Během těchto let se v oblasti fúzí a akvizic podílel na řadě transakcí v telekomunikacích, finančním sektoru či private equity. Dále se specializoval na poskytování právních služeb v oblasti dluhového financování a na investice do komerčních nemovitostí.

V kanceláři Havel, Holásek & Partners se kromě výše zmíněných specializací bude soustředit také na poskytování komplexních právních služeb pro privátní klientelu a na soudní, správní a rozhodčí řízení.

Diblík je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, rok studoval také na irské Univesity of Limerick. Před nástupem do advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners působil v PRK Partners a pražských pobočkách francouzské kanceláře Gide Loyrette Nouel a britské kanceláře Linklaters.

V oblasti práva informačních technologií a duševního vlastnictví se zaměřuje na oblast softwarových licencí, dodávky a implementace IT řešení, outsourcing, regulaci elektronických komunikací a ochranu osobních údajů. V rámci mediálního práva radí klientům s aspekty nekalé soutěže, reklamy, televizního a rozhlasového vysílání a ochrany osobnosti.

Účastnil se i řady projektů a transakcí, zejména v odvětvích energetiky, dopravy a médií.

7 Lukoil Petr Bednář • manažer

Tým společnosti Lukoil posílil Petr Bednář (36), který nastoupil do pozice marketing and other income development managera pro země střední a východní Evropy a Beneluxu. Zodpovídat bude za rozvoj značky Lukoil a nastavení marketingové a komunikační strategie pro země střední a východní Evropy a Beneluxu. Před svým vstupem do společnosti Lukoil Bednář působil například ve společnosti ReckittBenckiser, Wrigley či Nestlé.

Má vysokoškolské vzdělání, je ženatý, má jedno dítě a mezi jeho záliby patří sport, cestování či četba.

8 Stanton Chase Viktor Bětík • partner

Viktor Bětík (42) se stal partnerem společnosti Stanton Chase. Má bohaté zkušenosti s akvizicemi nadnárodních společností jejich restrukturalizací, řízením, včetně obchodu, výroby a marketingu. Většinu své kariéry Bětík zasvětil práci ve společnosti SpofaDental, která nyní patří do skupiny firem Sybron Dental Specialties korporace Danaher Corporation, kde pracoval jako vedoucí kanceláře generálního ředitele, později jako ředitel úseku lidských zdrojů a své zkušenosti obohatil i o oblast obchodu, a to jako country manager. Vystudoval Podnikohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, obor podniková ekonomika. Je ženatý a má jednu dceru. Rád se věnuje cestování, poznávání nových kultur a mezi jeho největší sportovní koníčky patří cykloturistika a lyžování.

9 Datasys Belo Zorkovský • technický ředitel

Společnost Datasys má nového technického ředitele, jímž se stal Belo Zorkovský. V Datasysu bude zodpovídat za chod delivery týmu a bude se podílet na tvorbě strategie společnosti. Zorkovský má bohaté zkušenosti z oblasti IT, finančního řízení, controllingu a dalších centrálních procesů. Před nástupem do Datasysu působil šest let jako ředitel ve společnosti Softip, kterou měl za úkol reorganizovat a připravit na prodej strategickému investorovi. Jeho práce byla úspěšně završena prodejem společnosti v letošním roce.

Belo Zorkovský je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity PJŠ Košice, oboru matematika, má doktorát z teoretické kybernetiky. Po ukončení studia pracoval jako programátor a analytik ve výzkumném ústavu. Od roku 1990 se spolu s rakouským partnerem věnoval řízení vlastní softwarové společnosti zaměřené na vývoj, údržbu a zavádění komplexních informačních systémů.

10 Sitel Jiří Toman • manažer pro klíčové zákazníky

Novým manažerem pro klíčové zákazníky společnosti Sitel se stal Jiří Toman. Do ryze české společnosti nastoupil symbolicky právě po deseti letech od dokončení digitalizace telekomunikační sítě, na které se podílel ve společnosti Český Telecom v pozici výkonného ředitele pro inženýring výstavby sítě.

Během těchto deseti let si vyzkoušel práci i mimo obor. Toman vystudoval katedru telekomunikační techniky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze a později absolvoval celou řadu odborných kurzů a školení doma i v zahraničí.

11 Lenovo Kateřina Plačková • SMB sales representative

Společnost Lenovo má novou posilu. Do pozice SMB sales representative nastoupila Kateřina Plačková (30), která bude zodpovídat za rozvoj obchodních aktivit v prodejním kanálu zaměřeném na SMB obchodní partnery. Přišla ze společnosti AT Computers, ve které nejprve pracovala jako sales representative a poté zastávala funkci product managerky a se starala o přípravu a implementaci nákupních, prodejních a marketingových strategií. Plačková vystudovala Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity v Ostravě. K jejím koníčkům patří jízda na kole, lyžování, spinning a četba.

Bisnode ČR

David Farský country manager

Do pozice country managera skupiny Bisnode v České republice byl jmenován David Farský.

V rámci skupiny doposud vedl Soliditet, HBI Česká republika a Wer liefert was?, od letošního roku bude také zodpovědný za řízení České kapitálové informační agentury (ČEKIA) a Dun & Bradstreet.

Farský vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor hospodářská politika. V rámci vedlejší specializace se věnoval psychologii a sociologii v řízení. Pracovní kariéru odstartoval v roce 2000 v rámci společnosti Newton Media, kde se zabýval budováním informačních produktových nadstaveb a působil postupně v pozici obchodního konzultanta, produktového manažera, marketingového a později výkonného ředitele firmy. V období 2006 až 2009 zodpovídal coby ředitel společnosti za řízení a chod celé české centrály a poboček na Slovensku a v Polsku. Od roku 2009 působí ve skupině Bisnode. David Farský se velmi dobře orientuje v moderních technologiích. Je ženatý a má dvě děti. l

O autorovi| Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v předplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít