LIDÉ A PODNIKY

07. ledna 2013, 00:00 -
07. ledna 2013, 00:00

1 Porsche Česká republika

Anna Gruberová • ředitelka divize Ředitelkou divize Audi společnosti Porsche Česká republika byla jmenována Anna Gruberová. Stala se tak první ženou ve vedení koncernových značek, dovážených společností Porsche Česká republika.

Gruberová přešla v rámci koncernu Volkswagen od největšího prodejce nových vozů a importéra značky Porsche, společnosti Porsche Inter Auto CZ. Zde působila posledních deset let na různých manažerských pozicích, naposledy jako vedoucí importéra sportovních vozů Porsche a ředitelka human resources, marketingu a komunikace celé prodejní sítě Porsche Inter Auto CZ. Je absolventkou MBA programu na Nottingham Trent University, předtím se věnovala studiu marketingu a také absolvovala komunikaci na London School of PR. Hovoří německy a anglicky, mezi její koníčky patří lyže, golf, cestování a inlineskating.

2 Sprinx Systems Lukáš Přibyl • manažer Ondřej Klamt • manažer Česká IT společnost

Sprinx Systems posílila profesionální manažerský tým, který se stará o klíčový produkt firmy – systém na řízení vztahu se zákazníky SprinxCRM – a dále o oblast vývoje webových portálů.

Lukáš Přibyl (25) nastoupil do pozice produktového manažera SprinxCRM. Na starost bude mít kromě řízení produktu na českém a americkém trhu i platformy Kentico na tvorbu webových portálů a také HelpDesk. Dříve působil jako produktový manažer v mezinárodní společnosti IceWarp. V lednu 2011 založil vlastí společnost Veratec, která se zabývá tvorbou video návodů a e-learningem.

Ondřej Klamt (26) je novým projektovým manažerem. Na starost bude mít projekty v oblasti rozvoje klientských webových portálů. Vést tým a vystupovat před lidmi mu nečiní problém – této dovednosti využíval už během svého působení v roli učitele.

3 Colliers Michal Rajtr • associate Markéta Janatová • associate

Společnost Colliers International má v týmu v České republice dvě nové posily. Michal Rajtr (31) a Markéta Janatová (33) byli jmenováni do pozic associate v oddělení kancelářských prostor se zaměřením na zastupování pronajímatelů a vlastníků kancelářských budov.

Rajtr před nástupem do Colliers pracoval více než šest let jako realitní makléř v Aaabyty. cz, kde se specializoval na prodej a pronájem bytů v Praze. Je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Janatová předtím pracovala jako asset managerka v Bank Austria Real Invest Asset Management ČR, kde zodpovídala za poskytování komplexních služeb asset managementu interním i externím klientům. Vystudovala Evropský polytechnický institut.

4 MMD Jana Robešová • obchodní manažerka

Novou obchodní manažerkou pro český a slovenský trh společnosti MMD Monitors & Displays Czech Republic, která se na trzích střední a východní Evropy stará o distribuci monitorů značky Philips, se stala Jana Robešová. V této pozici nahradila Milana Krejzlíka, který se zaměří na rozvoj prodeje produktů Public/Digital Signage značky Philips na českém, slovenském a polském trhu.

Robešová působí v MMD od začátku letošního roku, kdy nastoupila na post key account managerky se zodpovědností za retail a rozvoj dealerského kanálu v České a Slovenské republice. V minulosti pracovala například ve společnosti LG Electronics.

5 Sabris Jiří Švarc • head of delivery

Společnost Sabris jmenovala Jiřího Švarce do nově vytvořené pozice head of delivery. Ve své roli bude zodpovědný za vedení veškerých dodávek produktů, implementačních, outsourcingových a konzultačních projektů. Švarc v minulosti řídil řadu rozsáhlých projektů a programů, má třináct let praxe v různých pozicích v oblasti informačních technologií.

Působil například ve společnostech Raiffeisenbank či T-Mobile.

Jiří Švarc je ženatý, má dvě děti a ve svém volném čase se věnuje fotografování, golfu, potápění, vědeckofantastické literatuře a chovatelství koček.

6 GE Money Magdaléna Wavle • ombudsmanka Magdaléna Wavle (38) se stala ombudsmankou pro klienty

GE Money Bank a GE Money Auto. Jejím hlavním úkolem je vyřizování podnětů od klientů, kteří nejsou spokojeni se standardním vyřešením jejich stížnosti či reklamace. Wavle zahájila svou kariéru v GE Money Bank krátce po dokončení VŠE v Praze v roce 1999. Zpočátku působila v oddělení HR. V německém Hannoveru se nejprve věnovala vedení projektů, poté se stala lídrem zákaznického servisu. Po návratu do Česka stála u zrodu Centra zákaznických služeb GE Money v Ostravě a pracovala i jako jeho ředitelka. Ve volném čase se věnuje především rodině, sportu a fotografování.

7 DC Vision Petr Kouřil • partner

Poradenská společnost DC Vision jmenovala Petra Kouřila (52) do pozice partnera a člena výkonného managementu. Na starost bude mít rozvoj poradenských aktivit na českém trhu i rozšíření spolupráce s partnerskými poradenskými společnostmi v zahraničí. Před svým příchodem do firmy pracoval v pozici generálního ředitele pro Českou republiku a region střední Evropy u společnosti Bouwfonds ČR bytová výstavba, součásti skupiny Rabo Real Estate Group. V minulosti působil například ve firmách The Acred Group, The Phone House CR, Village Cinemas CR či Coca-Cola CR.

8 Jones Lang LaSalle Kateřina Felgrová • senior konzultantka

Tým maloobchodních nemovitostí společnosti Jones Lang LaSalle rozšířila Kateřina Felgrová (35), která se vrátila po mateřské dovolené do pozice senior konzultantky. K jejím klíčovým projektům budou patřit tři pražská nákupní centra Atrium Flora, Galerie Harfa a OC Šestka, kde bude mít na starost pronájem.

Felgrová je absolventkou Podnikohospodářské fakulty VŠE v Praze. Na realitním trhu se pohybuje od ukončení studií v roce 2004, kdy začínala jako realitní specialistka v ČSOB a následně jaké koordinátorka pronájmu v Tesco Stores. Od roku 2007 působí v oddělení maloobchodních nemovitostí pražské pobočky Jones Lang LaSalle. Felgrová má tříletého syna a kromě rodiny patří k jejím koníčkům cestování, četba a sport. Mluví plynně anglicky a německy.

9 Mazars Vít Fritzsche • specialista

Tým převodních cen poradenské společnosti Mazars, vedený partnerem daňového oddělení Jaroslavem Křivánkem, se rozšířil o nového specialistu Víta Fritzsche. Certifikovaný daňový poradce se v rámci své předchozí praxe v jedné z velkých mezinárodních poradenských společností specializoval na poskytování služeb v oblasti daně z příjmů právnických osob se zaměřením na problematiku převodních cen. Podílel se na realizaci řady projektů zahrnujících například analýzy a hodnocení rizik v oblasti převodních cen, přípravu dokumentací převodních cen pro různé typy vnitroskupinových transakcí, účast při daňových kontrolách, návrhy či optimalizace transfer pricingových modelů a obchodních struktur.

10 Unilever ČR a SR Aleksander Solski • finanční ředitel

Aleksander Solski (40) se stal novým finančním ředitelem společnosti Unilever pro Českou republiku a Slovensko. Doposud působil v pozici zákaznického finančního ředitele společnosti v Polsku a pobaltských zemích.

Solski má mnoho zkušeností ze všech finančních oblastí včetně finanční oblasti zákazníků a značek, účetnictví a reportingu. Doposud sbíral pracovní zkušenosti v Polsku, Velké Británii a ve Francii.

Vystudoval École supérieure Čepro

Jan Duspěva generální ředitel

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Čepro je od Nového roku Jan Duspěva (38), dosavadní obchodní ředitel firmy. V pozici šéfa firmy nahradil Jiřího Borovce, z čela dozorčí rady odešel Miroslav Beneš.

Ve svém oboru je Duspěva vysoce uznávaným odborníkem, který se svými iniciativními návrhy snaží spojit klíčové hráče na trhu v boji proti daňovým podvodům. Ve funkci obchodního ředitele a místopředsedy představenstva Čepra působil od září 2005, zasloužil se o restrukturalizaci a centralizaci obchodního úseku, o vytvoření obchodní strategie nebo o obchodní model zavedení biopaliv. Před příchodem do Čepra pracoval Duspěva ve společnostech Benzina a Unipetrol Rafinérie.

Jan Duspěva je absolventem Univerzity Karlovy, oboru Inženýrská geologie. Je ženatý, má dvě děti. Ve svém volném čase se věnuje sportu a četbě.

De commerce de Clermont-Ferrand ve Francii, získal i magisterský titul na Ekonomické univerzitě v Krakově. Aleksander Solski je ženatý a má dvě děti. Ve svém volném čase rád běhá a těší se, že se příští rok zúčastní pražského půlmaratonu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Bateriová revoluce? Toshiba má akumulátor, který se nabije…
Opel Insignia GSi sice nemá šestiválec, ale na Ringu je o 12 sekund rychlejší než OPC
XF Sportbrake vrací Jaguar do hry velkých ředitelských kombíků
Zaspí silničáři i letos? Časem by mohlo být každoroční překvapení ze sněhu minulostí
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit. Vznikne pouze 30 exemplářů
Technologie
Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Bixby 2.0: hlasový asistent Samsungu se rozšíří i do ostatních zařízení, půjde přes něj ovládat ledničku
Google Pixel 2 je v Česku, ale stojí pořádný balík
Logitech MX Master 2S: jak jednou myší ovládat tři počítače (vyzkoušeno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít