lidé a podniky

02. ledna 2013, 00:00 -
02. ledna 2013, 00:00

1 Aon Risk Solutions ČR a SR Hristo Borissov : generální ředitel

Do pozice člena představenstva a generálního ředitele pro divizi Aon Risk Solutions (ARS) Česká republika a Slovensko společnosti Aon nastoupil Hristo Borissov. Vystřídal Miroslava Matochu, který společnost opustil.

Borissov zahájil svoji kariéru v pojišťovnictví před téměř dvaceti lety u společnosti DZI – General Insurance PLC, odkud přešel do Wiener Städtische Group. Do společnosti Aon nastoupil v roce 2005 do pozice ředitele pro rozvoj obchodu. V roce 2008 byl povýšen na generálního ředitele Aon Bulharsko. Studoval mimo jiné na George Washington University ve Washingtonu, na Vídeňské ekonomické univerzitě a na Ashridge Business School ve Velké Británii.

2 HSBC Česká republika Kent Holt : ředitel

Ředitelem strukturovaného financování banky HSBC v České republice byl jmenován Kent Holt. Ve funkci, která byla pro Českou republiku nově vytvořena, bude mít na starost především financování zahraničních projektů českých firem a zahraničních investic v České republice, zprostředkování poradenství zaměřeného na mezinárodní akvizice, syndikace a v neposlední řadě také služby banky v oblasti kapitálových trhů.

Holt má za sebou více než dvacetiletou zkušenost s bankovnictvím v regionu střední a východní Evropy. Předtím, než v roce 2010 posílil řady HSBC v České republice, řídil pražskou pobočku švýcarské poradenské společnosti Finadvice či korporátní finance pražské pobočky banky ING Baring Capital Markets.

3 Profit Booster Jana Dubová : konzultantka

Po deseti letech strávených v marketingu a obchodu Pivovarů Staropramen je Jana Dubová (37) novou posilou strategických konzultantů společnosti Profit Booster. Uplatní zde své dlouholeté zkušenosti z FMCG, své obchodní a marketingové znalosti využije také při práci na projektech pro klienty z finanční a energetické sféry.

Dubová vystudovala finance a bankovnictví na VŠE. Svou kariéru zahájila jako projektová manažerka ve výzkumné agentuře TNS AISA. Ve společnosti Pivovary Staropramen působila mimo jiné v pozici marketing directorky, kde byla zopovědná za marketingovou strategii a aktivity všech značek patřících do skupiny StarBev v ČR. Hovoří anglicky, německy, rusky a španělsky. Svůj volný čas věnuje divadlu, výstavám, hudbě a sportu.

Během zimy preferuje běžky, v ostatních měsících potom cyklistiku a brusle.

4 PwC ČR Michal Kohút : senior manažer

Michal Kohút (39) nastoupil do poradenské společnosti PwC Česká republika do pozice senior manažera v oddělení IT & Transformation. Na starost dostal mimo jiné rozvoj vztahů s klíčovými zákazníky v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Jeho cílem je posílit pozici PwC jako strategického partnera pro oblast transformačních projektů, podnikové architektury a IT konsolidací. Kohút má téměř patnáct let zkušeností s IT řešeními a technologiemi. Do PwC přišel ze společnosti Oracle, kde měl na starost prodej řešení Oracle strategickým klientům. Je absolventem oboru finance na Národohospodářské fakultě Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Titul MBA získal na Nottingham Trent University při Brno Business School v Brně. Mezi jeho koníčky patří sport, zejména kondiční běh, hudba a studium strategie. Volný čas rád věnuje také cestování.

5 Norton Rose Jan Kotous : advokát Ondřej Mánek : advokát

Eva Bušková : advokát Advokátní kancelář Norton Rose posílila tým o dva nové advokáty Jana Kotouse a Ondřeje Mánka. Oba přišli z pražské pobočky rakouské advokátní kanceláře Wolf Theiss. Kotous se specializuje na oblast financování, bankovní regulace a regulace finančních trhů. Kromě toho má rozsáhlé zkušenosti v oblasti korporátního práva, fúzí a akvizic a znalosti právního prostředí v energetickém a farmaceutickém sektoru. Podílel se na řadě významných transakcí na českém trhu i v mezinárodním měřítku včetně projektového financování.

Mánek má osm let zkušeností s právním poradenstvím především v oblasti akvizic ve finančním, výrobním, chemickém, energetickém a zdravotnickém sektoru a akvizic podniků v hospodářských potížích. Českým i zahraničním klientům radil i v problematice joint ventures, akcionářských smluv, práv menšinových akcionářů, nepřátelských převzetí a restrukturalizací. Kromě korporátního práva se zabývá právní problematikou silně regulovaných odvětví, jako je cukrovarnictví, farmacie nebo vydávání elektronických peněz.

Další posilou kanceláře je Eva Bušková, která rozšířila tým odborníků v oblasti soutěžního práva. Působila zde již v období let 2009 až 2011, poté absolvovala stáž u Evropské komise v Bruselu, kde se věnovala kontrole spojování podniků z hlediska jejich slučitelnosti s vnitřním trhem. Následně působila v přední mezinárodní advokátní kanceláři v Bruselu. Specializovala se na energetický a farmaceutický sektor a na oblast telekomunikací. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy a postgraduálního studia na Queen Mary University of London.

6 AAA Auto Jan Dobiáš : ředitel

Jan Dobiáš (46) nově ve skupině AAA Auto zodpovídá za marketingovou a reklamní komunikaci v ČR, SR a v Ruské federaci. Reklamě, marketingu a komunikaci ve střední Evropě se věnuje již více než 20 let. Začínal v reklamních agenturách Rapid a Grey Advertising, posléze pracoval v oblasti FMCG ve společnostech Mars a Philip Morris International. Po deseti letech působení v oblasti marketingu rychloobrátkového zboží se dalších deset let věnoval oblasti financí v pozici marketingového ředitele pro ČR a SR ve společnostech Provident Financial, finanční skupině Atlantik a v Moravském peněžním ústavu. V posledních dvou letech působil ve Slovinsku, kde měl pro společnost Goodyear Dunlop Europe na starosti rozvoj marketingu a distribučních sítí ve 14 zemích střední a jihovýchodní Evropy.

7 KPMG Česká republika Michal Pobuda : ředitel Martina Štegová : ředitelka

Michal Pobuda byl jmenován do pozice directora v oddělení management consulting společnosti KPMG Česká republika a Martina Štegová v oddělení auditu.

Pobuda se bude nadále věnovat manažerskému poradenství, zejména pro společnosti působící ve finančním sektoru. Zaměří se především na strategii a řízení, marketing, distribuční sítě a životní cyklus vztahů s klienty. Vystudoval VŠE v Praze, poradenství pro finanční sektor se začal věnovat roku ve společnosti Logica. Do KPMG nastoupil v roce 2006.

Ve volném čase se Michal Pobuda věnuje dýdžejingu a hře na klavír, baví ho snowboarding a vaření a zajímá se o fyziku.

Martina Štegová se bude nadále věnovat auditu průmyslových podniků a obchodních organizací z petrochemického a chemického průmyslu a také farmaceutických společností. Zaměří se rovněž na spolupráci s českými vlastníky tzv. rodinných firem. Vystudovala VŠE v Praze a hned poté nastoupila do společnosti KPMG Česká republika. Je členkou Komory auditorů ČR. Svůj volný čas tráví s dětmi, mezi její koníčky patří lyžování, fitness a cyklistika.

8 Samsung Petr Kheil : ředitel IT divize

Novým ředitelem IT divize společnosti Samsung pro ČR a Slovensko se stal Petr Kheil. Ze své pozice bude zastřešovat prodejní a marketingové aktivity týkající se produktových řad monitorů, tiskáren a notebooků. Kheil přichází ze společnosti HP, kde působil v roli regionálního manažera pro oblast osobních počítačů. V manažerských pozicích různé úrovně ve společnostech HP a Compaq pracoval od roku 1999. Předchozí zkušenosti sbíral v řídících funkcích českých poboček společností Citibank a Siemens.

Petr Kheil je absolventem ČVUT, obor automatizační technika. Dále vystudoval obor počítače na Technické univerzitě Furtwangen v Německu. Hovoří plynně anglicky a německy. Je ženatý, má tři děti a jeho zálibou je lyžování, horská cyklistika, tenis, běh a cestování.

9 AK Schönherr Miroslav Dudek : advokát

Miroslav Gejdoš : advokát Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr rozšířila svůj tým o dva advokáty, Miroslava Dudka a Miroslava Gejdoše. Oba v minulosti působili v kanceláři jako koncipienti. Dudek posílí transakční a nemovitostní tým. Ve své praxi se zaměřuje zejména na obchodní právo, právo nemovitostí a stavební právo. Vystudoval právo na Univerzitě Karlově v Praze a absolvoval též zahraniční studia v Německu. Hovoří plynně německy a anglicky.

Gejdoš je novým členem týmu bankovnictví a financí. Absolvent Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni se zaměřuje především na finanční a pracovní právo. V rámci finančního práva se specializuje na specifika syndikovaného financování a regulatoriku, úvěrové smlouvy a jejich zajištění. Hovoří plynně anglicky.

10 Ambruz & Dark/Deloitte Legal Markéta Jančurová : vedoucí advokátka

Spolupracující advokátní kanceláře Ambruz & Dark/Deloitte Legal změnily vedení brněnského týmu. Do funkce vedoucí advokátky byla jmenována Markéta Jančurová, která má za úkol další rozvoj a posílení pozice brněnské kanceláře v rámci středoevropské sítě Deloitte Legal. Jančurová se kromě klasického obchodního práva specializuje zejména na soutěžní právo, správní právo a právo duševního vlastnictví. Má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním obchodních společností před Úřadem na ochranu hospodářské soutěže a Evropskou komisí. Je absolvoventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

O autorovi| PŘIPRAVILA : Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tento pátek bude svátek
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít