lidé a podniky

03. prosince 2012, 00:00 -
03. prosince 2012, 00:00

1

Renomia Zdeňka Kováříková ředitelka pobočky Tomáš Staněk ředitel pobočky Pojišťovací makléřská společnost Renomia rozšířila svou pobočkovou síť v České republice o dvě nové kanceláře.

Ředitelkou pobočky v Českých Budějovicích se stala Zdeňka Kováříková. Do společnosti Renomia nastoupila v roce 2003 do pozice account managerky v pobočce Plzeň, kde měla na starost správu klientů a poté i obchodní činnost. V oboru pracuje již od roku 1997. Pobočku Most vede Tomáš Staněk. Před svým příchodem do firmy působil jako ředitel pojištění velkých rizik ve firmě I. P. trust. Ve stejném oboru se pohybuje již od roku 2000, například jako vedoucí pojištění velkých rizik firmy Stach & I. P.

2

ČSOB Ján Lučan vrchní ředitel Dosavadní výkonný ředitel útvaru Právní služby Ján Lučan (40) nahradí k 1. lednu 2013 Marka Ditze ve funkci vrchního ředitele Korporátního a institucionálního bankovnictví. Ditz k témuž datu rozšíří vrcholové vedení ČSOB.

Ján Lučan vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Za patnáct let v bankovnictví působil v oblasti kapitálových trhů, restrukturalizace, divestic, právních služeb a speciálních projektů. V ČSOB pracuje od roku 2000. Je členem představenstva Americké obchodní komory. Ve volném čase se rád věnuje lyžování, japonské kultuře a subatomární fyzice.

3

SABMiller Stanislav Hamara manažer Manažerem plzeňských pivovarů Prazdroj a Gambrinus se stal Stanislav Hamara (44).

Nahradil předchozího manažera Pavla Šemíka, který od srpna působí jako technický ředitel nizozemského pivovaru Royal Grolsch.

Hamara působí v pivovarnické skupině SABMiller od roku 2001. Pracoval mimo jiné v centrále společnosti v oblasti rozvoje výroby piva v celoevropském měřítku. Do Plzně přišel po téměř dvouletém vedení maďarského pivovaru Dreher. Je absolventem Technické univerzity v Košicích. Po dokončení studií pracoval osm let v soukromé firmě na výrobu PET lahví a sycených nealkoholických nápojů, kde prošel různými pozicemi až po manažera výroby. Během zaměstnání absolvoval také postgraduální studium na Brunel University West London. Rád sportuje, hlavně běhá, a s manželkou a dětmi tráví volný čas turistikou.

4

Becker & Poliakoff Jiří Brož vedoucí advokát Advokátní kancelář Becker & Poliakoff posílila svůj tým o Jiřího Brože, který nastoupil do pozice vedoucího advokáta pro oblast práva veřejných zakázek, koncesí a poskytování služeb veřejnému sektoru. Před svým nástupem do Becker & Poliakoff působil v předních českých advokátních kancelářích jako Profous Legal či Havel, Holásek & Partners. Brož má bohaté zkušenosti s poskytováním právních služeb v oblasti veřejného sektoru, veřejných zakázek i koncesí, poskytuje právní služby v českém a anglickém jazyce.

5

UniCredit Bank Alena Štefaňáková seniorní bankéřka Novou seniorní bankéřkou v týmu privátního bankovnictví UniCredit Bank se stala Alena Štefaňáková (41). V bankovním sektoru působí od roku 1995, dlouhodobě se věnuje péči o exkluzivní privátní klientelu, jejíž finanční aktiva přesahují deset milionů korun. Profesionální zkušenosti jako privátní bankéřka získala v Commerzbank AG, kde zastávala od roku 2007 pozici ředitelky oddělení Private Banking. Před nástupem do UniCredit Bank vedla tým seniorních privátních bankéřů Komerční banky.

Štefaňáková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finanční řízení a účetnictví, věnovala se také psychologii a sociologii v řízení firem. Hovoří anglicky, německy a španělsky, částečně rusky.

6

Kruk International Hana Rákosníková PR & marketingová specialistka Společnost Kruk International v České republice posílila svůj PR a marketingový tým o Hanu Rákosníkovou, která nastoupila do pozice PR & marketingové specialistky. Na starost bude mít marketingové a PR aktivity, včetně vzdělávacích kampaní zaměřených na finanční gramotnost veřejnosti. Rákosníková přišla ze společnosti HP, kde působila od roku 2009 jako PR specialistka pro Českou republiku a Slovensko. Je absolventkou Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, oboru marketing a management. Ve volném čase ráda cestuje, lyžuje a jezdí na koni.

7

Deloitte CE Christoph Greving vedoucí partner Novým vedoucím partnerem v oddělení podnikového poradenství Deloitte ve střední Evropě byl jmenován Němec Christoph Greving (55). Mezi jeho hlavní úkoly patří udržování a rozvíjení obchodních vztahů s německy hovořící klientelou v regionu střední Evropy. Christoph Greving je partnerem s více než patnáctiletou praxí v oblasti podnikového poradenství, veškeré aktivity bude řídit z pražské kanceláře Deloitte.

Před nástupem do Deloitte byl vedoucím německé skupiny pro finance a controlling ve společnosti Arthur Andersen, viceprezidentem pro systémy, metody a účetnictví USA společnosti Daimler Benz, finančním ředitelem německo-amerického chemického společného podniku a auditorem v Düsseldorfu, Milánu a Budapešti. Hovoří plynně německy, anglicky a italsky. Je ženatý a má dvě děti.

8

Stock Plzeň Hana Petrlíková HR manažerka Personální otázky, péči o rozvoj a vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Stock Plzeň bude mít na starost Hana Petrlíková, která do firmy nastoupila na nově vytvořenou pozici HR manažerky.

Ve Stocku dostala za úkol vytvořit personální koncepci v rámci České republiky a Slovenska v souladu s celkovou strategií firmy.

Jejím cílem je taktéž sladit tuto lokální strategii s pravidly a standardy mezinárodní skupiny Stock Spirits Group.

Petrlíková je absolventkou Univerzity Karlovy a má dlouholeté zkušenosti z různých pozic v oblasti lidských zdrojů u řady tuzemských firem. Před nástupcem do firmy Stock Plzeň pracovala ve funkci HR manažerky ve společnosti Hyundai Motor Czech. Je svobodná, k jejím koníčkům patří především cestování, kultura a dobré jídlo.

O autorovi| PŘIPRAVILA Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít