Lidé a podniky

26. listopadu 2012, 00:00 -
26. listopadu 2012, 00:00

1

Genesys Martin Veselka • viceprezident prodeje Martin Veselka (40) nastoupil ve společnosti Genesys do pozice viceprezidenta prodeje pro region středovýchodní Evropy a Blízkého východu. Do jeho kompetence nyní spadají veškeré obchodní aktivity v tomto regionu.

Do vrcholové manažerské pozice přichází ze společnosti Nuance, v níž působil tři roky jako regionální obchodní manažer.

Veselka patří mezi přední odborníky na technologie call center. Stál u budování moderních zákaznických center zejména tuzemských bank a telekomunikačních operátorů. Je absolventem oboru systémového inženýrství na ČVUT Praha. Je ženatý a mezi jeho koníčky patří rodina, cestování a golf.

2

Slavia pojišťovna Jaromír Prokop • ředitel oddělení Oddělení back office ve Slavia pojišťovně vede nyní Jaromír Prokop. V nové pozici má na starost úsek zajišťující taxaci a správu pojistných smluv, mezi jeho další odpovědnosti patří řízení oddělení IT/IS, které zabezpečuje správu a rozvoj informačních technologií a systémů v rámci firmy. Své profesní zkušenosti získal v minulosti jako projektový manažer ve společnosti MAI Insurance Brokers či coby vedoucí referátu v České pojišťovně. V rámci finanční skupiny SPGroup pracuje od roku 2006, od roku 2008 je členem vedení Slavia pojišťovny.

Jaromír Prokop absolvoval Vysokou školu zemědělskou a studium MBA na Sheffield Hallam University a na Českém vysokém učení technickém v Praze.

3

LMC Petra Dostálová • key account managerka Do nově vytvořené pozice key account managerky pro oblast vzdělávání ve společnosti LMC nastoupila Petra Dostálová. Do firmy přišla s bohatými zkušenostmi s rozvojem vlastního portálu Evzdělávání.cz. Dříve pracovala například v pozici manažerky obchodu centrály v České pojišťovně či ve firmě 1. VOX, která patří mezi přední vzdělávací agentury v ČR. Dostálová vystudovala obor ekonomie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je vdaná a ve volném čase se věnuje především rodině a cykloturistice.

4

PwC ČR Martin Houska • ředitel Daňový tým poradenské společnosti PwC ČR posílil Martin Houska (35) v pozici ředitele.

Specializuje se na mezinárodní zdanění a daňové plánování a reorganizace. Houska má více než 15 let zkušeností s daňovým poradenstvím jak v nadnárodních, tak českých poradenských firmách. Získal doktorát z účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, studoval také komplexní modely na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a rovněž má titul MBA z Andersonovy školy managementu při Kalifornské univerzitě v Los Angeles v USA. Je členem Komory daňových poradců, kde vede sekci Mezinárodního zdanění a cla. Českou republiku zastupuje v oblasti daňových záležitostí v Evropské fiskální konfederaci (CFE). Je ženatý, ve volném čase se věnuje sportu, zejména karate a aikidu, a pokud čas dovolí, také své zahrádce, kde si pěstuje malý lesík.

5

SAS Michal Holba • alliance & marketing manager Společnost SAS přijala do managementu Michala Holbu do pozice alliance & marketing managera.

Do marketingového týmu SAS přichází s více než desetiletými zkušenostmi v oblasti B2B marketingu a prodeje v oblasti Telco a ICT. Řadu let působil v různých manažerských pozicích ve společnosti Telefónica O2, naposledy jako marketingový ředitel pro firemní zákazníky a státní správu. Své profesní zkušenosti uplatnil také při své nedávné konzultační činnosti.

Michal Holba je absolventem VŠE v Praze a Master of Project Management na University of Washington. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase se rád věnuje rodině a sportu.

6

ICZ Petr Janda • obchodní ředitel sekce Obchodním ředitelem sekce Bezpečnost ve společnosti ICZ se stal Petr Janda (47). Na starost bude mít další rozvoj aktivit a vyhledávání nových obchodních příležitostí v jedné z klíčových částí firmy. Janda má rozsáhlé zkušenosti jak s přímým, tak partnerským modelem prodeje. Řadu let působil v pozicích key account managera, business development managera a sales managera se zodpovědností za zákazníky v komerční i veřejnosprávní sféře. Do společnosti ICZ přechází z funkce obchodního ředitele M-COM LAN solution. Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze, k jeho zálibám patří sport, hudba a historie. 7

ESET Jiří Spour • technický ředitel Do pozice technického ředitele české pobočky antivirové společnosti ESET nastoupil Jiří Spour (36). Z titulu své funkce se zároveň stal členem představenstva firmy. Zodpovídá za veškerá technická a technologická aktiva společnosti. První zkušenosti s vývojem softwaru začal Spour sbírat už během studia na pražském ČVUT. V roce 2001 nastoupil do tehdejšího Českého Telecomu, kde měl na starost správu a vývoj IS pro zajištění bezpečnosti a posléze vedení týmu technické podpory. Od roku 2005 až do nynějška působil v České pojišťovně, kde zastával různé vedoucí pozice, naposledy působil jako ředitel odboru systémů životního pojištění.

8

Mediaservis Martin Dzúr • generální ředitel Novým generálním ředitelem a jednatelem společnosti Mediaservis byl jmenován Martin Dzúr (34). Bude odpovědný za restrukturalizaci firmy a její přípravu na změny na českém logistickém trhu vyplývající z liberalizace poštovních služeb v roce 2013. Do Mediaservisu přichází z pozice ředitele Poštové banky ČR, kde působil od roku 2010. Do jeho kompetencí spadalo kromě řízení pobočky zahraniční banky také naplňování

jejích strategických a hospodářských cílů.

Martin Dzúr je absolventem Západočeské univerzity v Plzni. Titul MBA získal na Rochester Institute of Technology v roce 2003. Volný čas tráví s rodinou, má rád sport, cestování a dobré jídlo.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít