lidé a podniky

29. října 2012, 00:00 -
29. října 2012, 00:00

1

Panasonic Jiří Opletal • ředitel Kensei Isaki • zástupce generálního ředitele David Tuerk • ředitel Martin Cakl • ředitel Společnost Panasonic posílila top management zodpovědný za řízení činnosti v regionu střední a východní Evropy, do kterého kromě České republiky patří i Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko, Bulharsko, Albánie a země bývalé Jugoslávie.

Generální ředitel Jiří Opletal (46) působí ve vedení české pobočky společnosti od roku 1996, kdy nastoupil do funkce obchodního a marketingového ředitele. V roce 2002 se stal generálním ředitelem Panasonic Czech Republic a o čtyři roky později byl pod jeho vedení zahrnut i Panasonic Slovakia. Po rozšíření kompetencí v rámci Panasonic Marketing Europe bude jeho úkolem strategické řízení a rozvoj aktivit společnosti ve svěřeném regionu.

Zástupcem generálního ředitele byl jmenován Kensei Isaki (46), který byl pověřen řízením obchodních a marketingových aktivit v celém regionu. Pro společnost Panasonic pracuje 24 let a kromě jiného má za sebou zkušenosti z Austrálie a Indonésie, kde zastával pozici generálního manažera obchodu a marketingu.

David Tuerk (31), marketingový ředitel, převzal odpovědnost za produktové plánování a marketingové aktivity v regionu střední a východní Evropy. Pro společnost Panasonic začal pracovat v roce 2001 a má za sebou zkušenosti z pozice generálního manažera spotřebního marketingu a ředitele obchodního oddělení pro střední a východní Evropu.

Nový obchodní ředitel Martin Cakl (35) přichází do společnosti Panasonic se zkušenostmi z vedení firmy BaSys CS, kde působil v pozici výkonného ředitele. Před sebou má úkol vybudovat novou obchodní strategii se zaměřením na produkty střední a vyšší cenové kategorie.

2

KPMG Fergus Cunningham • partner Partnerem v oddělení auditu společnosti KPMG Česká republika se stal Fergus Cunningham.

Ve své nové roli bude nadále působit jako klíčový kontakt pro zahraniční investory. Zároveň bude spolupracovat na projektech oddělení management consulting zaměřených na implementaci a optimalizaci středisek sdílených služeb.

Cunningham do KPMG Česká republika nastoupil v roce 2002 po čtyřech letech práce v KPMG v Austrálii. Od roku 2011 je odpovědný za služby společnosti pro výrobní a průmyslové podniky. Je absolventem Univerzity v Tasmánii, členem australské profesní organizace účetních Institute of Chartered Accountants in Australia a akreditovaným mediátorem.

Ve svém volném čase s oblibou cestuje spolu s manželkou a dcerou, jezdí na kole, vaří a užívá si společnosti dobrých přátel.

3

Mazars Jaroslav Křivánek • partner Nicolas Candy • partner Pavel Škraňka • společník Jaroslav Křivánek byl jmenován partnerem daňového oddělení poradenské společnosti Mazars v České republice. Do svého nástupu do Mazars v roce 2005 získal hluboké odborné zkušenosti z různých sektorů v klíčových poradenských společnostech na českém trhu. Vede tým specializovaný na poradenství pro právnické osoby z řad lokálních i mezinárodních společností, včetně zpracování daňových přiznání. Jako uznávaný specialista je zároveň členem pracovní skupiny Mazars na problematiku převodních cen v rámci regionu CEE a vedoucím týmu transfer pricingu v České republice.

Nicolas Candy byl jmenován partnerem oddělení účetnictví a účetního poradenství. Do české kanceláře Mazars nastoupil v roce 2011. V oblasti účetnictví, výkaznictví a účetního poradenství včetně implementace účetních systémů na mezinárodní úrovni má více než 12 let zkušeností. Je pověřen řízením týmů účetnictví a outsourcingu podnikových procesů v Česku. Osobně se také věnuje řízení zakázek mezinárodních klientů a jejich koordinaci na mezinárodní úrovni. Candy zastupuje Mazars ve Francouzsko-české obchodní komoře a Nizozemské obchodní komoře a je aktivně zapojen do činnosti Centre des Jeunes Dirigeants v České republice.

Pavel Škraňka, od roku 2009 partner oddělení auditu poradenské společnosti Mazars v ČR, byl nově jmenován společníkem celé mezinárodní sítě Mazars. Ve společnosti působí již více než dvanáct let, je odpovědný za vedení týmu a realizaci významných projektů transakčního poradenství.

4

Airberlin Mohammed Nasr • area manager Společnost airberlin jmenovala Mohammeda Nasra (36) do pozice area manager pro východní Evropu. Oblast zahrnuje Bulharsko, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Rumonitor munsko, Rusko, Slovensko, Srbsko a Ukrajinu. Nasr, který bude sídlit ve Vídni, nahradí Stefana Magieru, jenž zaujal pozici viceprezidenta corporate sales pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

Mohammed Nasr předtím působil u strategického partnera společnosti airberlin – Etihad Airways. Je absolventem International Business Administration na Vídeňské univerzitě, kromě toho studoval v Aténách a na London School of Economics. Rodilý Rakušan mluví německy, arabsky a anglicky.

5

Hospodářská komora ČR Marek Kupsa • tajemník Novým tajemníkem Hospodářské komory České republiky se stal Marek Kupsa. Do funkce byl jmenován na základě rozhodnutí představenstva HK ČR, funkce se ujal 24. září.

Kupsa má zkušenosti z oblasti státní správy a regionální samosprávy, fondové problematiky a podnikatelského prostředí. V minulosti působil v letech 2006 až 2008 jako ředitel Úřadu Regionální rady Střední Čechy. Naposledy působil na Ministerstvu kultury ČR jako ředitel odboru dotační politiky a strategie. Ve své dosavadní praxi má za sebou velkou řadu úspěšně zrealizovaných projektů z fondů Evropské unie.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez…
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes dorazil Citroën C3 Aircross
Technologie
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít