Lidé a podniky

22. října 2012, 00:00 - Naďa Kubalíková
22. října 2012, 00:00

1 RÖDL & PARTNER

Jaroslav Dubský • vedoucí auditor

Posilou auditorského oddělení poradenské kanceláře Rödl & Partner je auditor Jaroslav Dubský. Jeho úkolem bude vedení auditorského týmu, podpora v oblasti řízení kvality auditu a komunikace s Komorou auditorů ČR.

Specializuje se na audity a prověrky účetních závěrek dle IFRS, HGB a českých účetních předpisů, a to včetně návazných obchodně-poradenských služeb. Před příchodem k Rödl & Partner působil jako audit partner u společnosti Vorlíčková Partners Audit. V minulosti pak zastával významné pozice ve společnostech PricewaterhouseCoopers v Praze a Mnichově.

Dubský je absolventem Vysoké školy ekonomické v oboru ekonomika zahraničního obchodu. V Komoře auditorů ČR působí jako člen Výboru pro metodiku auditu a člen redakční rady pro překlady Mezinárodních auditorských standardů ISA do češtiny. Hovoří anglicky, německy a rusky. Mezi jeho zájmy patří především jízda na kole, lyžování, fotbal a plavání.

2 TCT MOBILE SAS

Tomáš Chrastil • regionální manažer

Společnost TCT Mobile SAS, výrobce mobilních telefonů Alcatel One Touch, obsadila nově vytvořenou pozici country managera pro Českou republiku a Slovensko, jímž se stal Tomáš Chrastil (36). Chrastil bude od října zodpovídat za vstup značky Alcatel One Touch na český a slovenský trh, rozvoj prodejních a partnerských kanálů, komunikaci s mobilními operátory a marketing.

Chrastil zahájil kariéru v oboru spotřební elektroniky v roce 1997, kdy nastoupil do společnosti Kodak a měl na starost uvedení digitálních fotoaparátů této značky na český trh. Poté působil v obchodním týmu tehdejšího Českého Telecomu a následně jako manažer prodeje a marketingu společnosti Sagem. V posledních dvou letech zastupoval v ČR a SR firmu Iomega, výrobce externích disků a síťových úložišť.

3 AAA AUTO

Milan Smutný • ombudsman

Společnost AAA Auto vybrala ombudsmana, jehož úkolem bude přezkoumávat případné sporné reklamace a hledat smírná řešení pro ty zákazníky, kteří nebudou spokojeni s výsledkem reklamačního řízení či s průběhem obchodu na výkupu, v prodeji nebo při poskytování finančních služeb. Prvním ombudsmanem se stal Milan Smutný. Za sebou má kariéru mluvčího mladoboleslavské Škodovky, pracoval pro Český Telecom či jako externí konzultant pro komunikaci AAA Auto v době IPO. Naposledy působil coby konzultant v oblasti komunikace pro různé společnosti i veřejné instituce.

4 JOHNSON & JOHNSON

Helena Nebeská • komerční ředitelka

Novou komerční ředitelkou společnosti Johnson & Johnson pro ČR a SR je Helena Nebeská. Svou kariéru v Johnson & Johnson zahájila v roce 1992 po absolvování 1. LF UK a získání zahraničního titulu MBA na Sheffield Hallam University ve Velké Británii. Pracovala v celé řadě manažerských pozic v širokém spektru obchodních oddělení sektoru medical devices & diagnostics. V roce 2004 byla jmenována ředitelkou divize Ethicon Endo-Surgery a v roce 2010 zastávala pozici ředitelky divize Ethicon pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Helena Nebeská má dva syny. Mluví plynně anglicky a ve volném čase se věnuje cyklistice a lyžování.

5 LBBW BANK CZ

Richard Beneš • ředitel divize

Richard Beneš (36) nastoupil do LBBW Bank CZ jako ředitel divize market management s odpovědností za segmentové a produktové řízení, produktová kompetenční centra a call centrum. V LBBW Bank CZ se zaměří zejména na řízení tržních segmentů pro retailové a privátní bankovnictví.

Beneš nahradil Dirka Reineckera, který se vrátil zpět do skupiny LBBW do Stuttgartu.

Nový divizní šéf přišel z Generali pojišťovny, kde zastával funkci ředitele pro spolupráci s externími finančními poradci. Své pracovní zkušenosti dále získal v UniCredit Bank ČR, České pojišťovně a Komerční bance. Richard Beneš je absolventem VŠE v Praze. Hovoří anglicky a německy a ve svém volném čase se kromě rodiny věnuje sportu, především košíkové, golfu a tenisu.

6 WEBER SHANDWICK

Veronika Rozumková • senior account managerka

Do PR agentury Weber Shandwick nastoupila do pozice senior account managerky Veronika Rozumková. Mezi její klienty patří zejména firemní nadace a korporace s rozsáhlými veřejně prospěšnými aktivitami. Před nástumonitor pem do Weber Shandwick pracovala Rozumková mimo jiné na pozici PR specialisty na Seznam.cz, pracovní zkušenosti v oboru PR a komunikace získala také během působení v prostředí televizí Prima a Nova.

Veronika Rozumková vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky, obor publicita a spolupráce s veřejností pro neziskový sektor. Aktivně se věnuje orientálnímu tanci, který jako lektorka vyučuje v rámci kurzů pro děti i pro dospělé.

7 SODEXO – ŘEŠENÍ SLUŽEB U KLIENTA

Daniel Čapek • generální ředitel

Daniel Čapek (36), dosavadní obchodní a marketingový ředitel společnosti Sodexo – Řešení služeb u klienta, byl jmenován do pozice generálního ředitele společnosti. Ve funkci nahradil Christopha Aumüllera, který odešel na novou pozici v centrále skupiny Sodexo ve Francii.

Čapek do skupiny nastoupil v roce 1996, pracoval již na postech ředitele IT a logistiky, marketingu či obchodu. Mimo jiné získával zkušenosti v zahraničí, v letech 2008 až 2011 působil v pozici generálního ředitele divize Sodexo – Řešení pro motivaci v Číně. Čapek vystudoval mezinárodní obchod na VŠE, je ženatý a má jednu dceru. Ve volném čase rád cestuje, fotografuje a ochutnává dobré víno. Hraje squash a badminton.

8 ADMARKET.CZ

Viktor Tecl • obchodní ředitel

Tým obchodní divize společnosti AdMarket.cz posílil na pozici obchodní ředitel Viktor Tecl. Na starost bude mít prodejní aktivity firmy a nestandardní projekty. Tecl přišel ze společnosti NeoOgilvy, kde odpovídal za on-linové aktivity společnosti IBM v České republice. Během své dosavadní kariéry působil na manažerských pozicích v oblasti marketingu a prodeje například ve společnostech Telefónica Czech Republic, Unient Communications, Dorland či Bison & Rose.

Viktor Tecl je sportovec, občas se rád projede na motorce a dopřeje si dobré jídlo a pití.

ELECTROLUX

Martin Svoboda generální ředitel

Novým generálním ředitelem společnosti Electrolux Domácí spotřebiče CZ se stal Martin Svoboda (42), který bude zodpovědný za vedení české pobočky největšího výrobce domácích spotřebičů. Jako základní cíl si pro nejbližší období stanovil personální doplnění týmu na klíčových manažerských pozicích a současně rozšíření a posílení obchodního týmu.

Martin Svoboda v předchozích pozicích působil především v oblasti IT. Po ukončení studií na Filozofické fakultě Karlovy univerzity zahájil svou kariéru jako sales manager u společnosti ABM Group, odkud se po devíti letech přemístil nejprve do pozice business unit managera společnosti Techdata Distribution a posléze v roce 2006 do pozice ředitele product marketingu. V letech 2010 a 2011 působil jako ředitel nákupu u společnosti eD System Czech, poté jako country manager společnosti Acer Czech Republic. Svoboda ovládá angličtinu a pasivně ruštinu, pět měsíců strávil v USA pracovní praxí a cestováním. Mezi jeho záliby patří běhání a četba. l

O autorovi| PŘIPRAVILA Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít