Lidé a podniky

17. září 2012, 00:00 - Naďa Kubalíková
17. září 2012, 00:00

1 Trumf International

Vilém Skulina, generální ředitel

Na nově vytvořenou pozici generálního ředitele společnosti Trumf International, českého výrobce koření a kořenicích směsí pro profesionály v oblasti gastronomie, masného průmyslu a konzervárenství, nastoupil Vilém Skulina. Jeho dlouhodobým cílem je posilovat pozici firmy coby lídra v dodávkách koření pro masný průmysl nejen v Česku, ale i na trzích střední a východní Evropy. Ve společnosti Skulina působí na různých manažerských pozicích již od roku 2002, od roku 2010 je členem strategického vedení. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze se zaměřením na silikáty a potraviny.

Hovoří plynně anglicky a rusky, k jeho koníčkům patří informační technologie a sporty jako tenis, spinning či bowling.

2 Zuno Bank

Jozefína Trnavská, manažerka

Právní otázky, ochranu dat a dodržování vnitřních regulí v on-line bance Zuno má z pozice manažerky právního oddělení a compliance na starost Jozefína Trnavská (29). Z právního hlediska dohlíží na všechny aktivity banky na českém a slovenském trhu.

Před příchodem do Zuno pracovala Trnavská jako právnička v advokátní kanceláři Allen & Overy v Bratislavě. Zde se zaměřovala hlavně na korporátní a bankovní klientelu a poradenství v oblasti fúzí a akvizic. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Mezi její koníčky patří lyžování a cestování. Ve volném čase také ráda maluje a je velkou fanynkou moderních technologií.

3 LBBW Bank CZ

Michal Záhora, vedoucí týmu

Michal Záhora (30) nastoupil do LBBW Bank CZ do pozice vedoucího týmu analytiků oddělení schvalování úvěrových produktů v rámci divize Individuální bankovnictví a posílil tým risk managementu LBBW Bank. Přišel z GE Money Bank, kde působil jako risk manager pro zajištěné úvěrové produkty. Pracovní zkušenosti získal také v ČSOB a České spořitelně. Je odborníkem v oblasti řízení úvěrového rizika zajištěných úvěrů, nastavování procesů, fraud managementu a hypotečního financování.

Záhora vystudoval obor finance na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzitě v Ostravě. Ve volném čase se věnuje především sportu a cestování.

4 Vorlíčková Partners

Andreas Höfinghoff, partner

Partnerem daňové a auditorské kanceláře Vorlíčková Partners se stal Andreas Höfinghoff, který přišel ze společnosti KPMG Česká republika. Höfinghoff má víc než 20leté zkušenosti s ověřovacími službami podle německých, českých a mezinárodních účetních předpisů. Kromě toho poskytuje poradenské služby, mimo jiné v otázkách výkaznictví dle IFRS, transakční poradenství, forenzní audity a ověřování interních kontrolních systémů.

Po ukončení studia na Porúrské univerzitě v Bochumi začal Andreas Höfinghoff svoji profesní kariéru u KPMG v Berlíně. V roce 1996 přesídlil do pražské pobočky, kde se stal v roce 2001 partnerem v oddělení auditu a byl zodpovědný za lidské zdroje.

5 OKD

Jarmila Ivánková, ředitelka

Radim Tabášek, ředitel

Management těžební společnosti OKD prošel dílčími změnami. Novou personální ředitelkou se stala Jarmila Ivánková (45), která zároveň zůstává pověřena funkcí finanční ředitelky. Na postu šéfa personálního útvaru střídá Radima Tabáška, který se nyní může plně soustředit na funkci ředitele pro rozvoj revíru.

Ivánková vystudovala ekonomiku průmyslu na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzitě Ostrava. Poté působila ve vedoucích pozicích dřívějších dceřiných společností OKD, např. OKD, Báňská stavební společnost nebo OKD, Restrukturalizace. Tabášek po dokončení studií důlního měřičství na Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava strávil téměř celý svůj profesní život v OKD, v posledních letech zastával pozice ředitele pro rekultivace a personálního ředitele.

6 T-Mobile

Uršula Králová, personální ředitelka

Personální ředitelkou T-Mobile Czech Republic byla jmenována Uršula Králová (38). Nahradí Barboru Stejskalovou, která odešla do své nově založené firmy.

Králová již během studií v Bratislavě pracovala v agentuře Young & Rubicam, v letech 1997 až 2000 zastávala pozici account director a associate account director v agentuře Leo Burnett v Chicagu a Hongkongu. Do společnosti T-Mobile přišla z pražské pobočky společnosti McKinsey & Co., kde naposledy působila v pozici associate principal. Vystudovala management na Univerzitě Komenského v Bratislavě, další studia na Kellog School of Management na Northwestern University v Chicagu v letech 2000 až 2001 pak zakončila získáním titulu MBA. Uršula Králová je vdaná, má tři děti. Ve volném čase se věnuje především rodině, četbě či józe a pilates.

7 Siemens

Roland Müller, ředitel divize

Ředitelem divize Low and Medium Voltage společnosti Siemens byl jmenován Roland Müller (43). Ve své nové pozici se zaměří především na rozvoj oblasti Power Supply Solution. Do německé společnosti Siemens Management Consulting Müller nastoupil v roce 2002, později založil a vedl oddělení Siemens Power Generation Benchmarking. Od roku 2007 odpovídal celosvětově za modernizaci řídicích systémů pro turbíny.

Müller studoval fyziku v německém Regensburgu a v USA, v coloradském Boulderu a v laboratořích AT&T Bell Laboratories v New Jersey. Doktorský titul získal na Humboldtově univerzitě v Berlíně.

8 Ambruz & Dark / Deloite Legal

Zdeněk Horáček, právník

Spolupracující advokátní kanceláře Ambruz & Dark / Deloitte Legal posílily tým o Zdeňka Horáčka (31). Na starost bude mít především rozvoj služeb kanceláře v oblasti práva životního prostředí, vodního hospodářství a nemovitostí, dále se zaměří na správní právo a veřejné zakázky. Působil na Ministerstvu zemědělství ČR jako zástupce ředitele odboru vodohospodářské politiky a protipovodňových opatření a vedoucí oddělení vodohospodářské politiky, kde se věnoval především právním vztahům, koncepcím a spolupráci ve vodním hospodářství ve vnitrostátních, unijních i mezinárodních souvislostech.

Horáček vystudoval Právnickou fakultu UK a v rámci doktorského studia, zaměřeného na právo životního prostředí, absolvoval roční stáž na Právnické fakultě Katolické univerzity v belgické Lovani. Hovoří česky a anglicky.

O autorovi| PŘIPRAVILA Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít