Lidé a podniky

04. prosince 2017, 00:00 -
04. prosince 2017, 00:00

Přestupy Ogilvy Eda Kauba • kreativní ředitel Vilém Kabzan • digital creative leader

Tým kreativců agentury Ogilvy se od ledna 2018 posílí o špičky v oboru. Pozici kreativního ředitele bude zastávat reklamní guru Eda Kauba a jako digital creative leader nastoupí Vilém Kabzan. Eda Kauba pracuje v komunikačním byznysu více než 25 let. Kreativním ředitelem byl v několika pobočkách světových reklamních agentur, naposledy v agentuře Havas. Byl předsedou Art Directors Clubu, prezidentem porot reklamních festivalů v Barceloně, Portoroži, Bratislavě nebo Moskvě. Od Art Directors Clubu obdržel cenu za osobní přínos české reklamě. Je nositelem více než 50 cen Louskáček a okolo stovky mezinárodních ocenění včetně Cannes Lions. Vilém Kabzan je absolventem AVU, kde studoval intermediální a vizuální komunikaci. V reklamě pracuje 20 let v pozicích head of design, art director a creative leader. Specializuje se na online média. Je nositelem desítek mezinárodních ocenění, letos jich v týmu s Edou Kaubou vyhrál více než deset. Je úspěšným fotografem, režisérem reklamních spotů videoklipů. Je i oceňovaným designérem.

NAKIT Aleš Špidla • vedoucí oddělení Ochrana utajovaných informaci a fyzické bezpečnosti

Ochranu utajovaných informací a fyzickou bezpečnost Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) má od začátku listopadu na starost Aleš Špidla. Aleš Špidla je absolventem Fakulty elektrotechniky brněnského VUT. Do NAKIT přichází z pozice specialisty pro kybernetickou bezpečnost firmy Cendis, kde prosazoval komplexní řešení problematiky kybernetické bezpečnosti, GDPR a eIDAS. Předtím pracoval v pozici manažera oddělení řízení rizik společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se zabýval komplexním řešením kybernetické bezpečnosti u klientů a aplikací zákona o kybernetické bezpečnosti do praxe. Má bohaté zkušenosti ze soukromé sféry i státní správy. V minulosti působil jako ředitel odboru bezpečnostní politiky na ministerstvu práce a sociálních věcí, vedoucí sekce informatiky ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru kybernetické a informační bezpečnosti ministerstva vnitra nebo bezpečnostní ředitel a ředitel oboru IT na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Skřivánek Pavla Houšťová • obchodní ředitelka

Řízení obchodní činnosti v jazykové agentuře Skřivánek převzala Pavla Houšťová. Do funkce byla povýšena z pozice regionální ředitelky. Podílet se bude na práci se zaměstnanci, strategickém plánování, marketingových aktivitách či cenové politice společnosti. Pavla Houšťová působí ve Skřivánkovi od roku 2007, kdy začínala jako koordinátorka jazykových kurzů, následně mimo jiné vedla krajské pobočky v Olomouci a Zlíně či působila jako zástupkyně regionální ředitelky. Zkušenosti v oboru sbírala rovněž v předchozích zaměstnáních – ať již v oblasti administrativy, propagace, či překladů a výuky cizích jazyků. K nim si cestu našla již díky studiu angličtiny a němčiny na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Vedle těchto jazyků hovoří také španělsky.

Miton David Špinar • CEO Martin Řezáč • CFO Tomáš Zetek • investment manager Lucie Winklerová • head of people development Michael Zelinka • senior business analyst

Investiční skupina Miton výrazně rozšířila své vedení o pět manažerů. S nově jmenovaným CEO Mitonu Davidem Špinarem do skupiny přicházejí Martin Řezáč, Tomáš Zetek, Lucie Winklerová a Michael Zelinka. Cílem nově vytvořeného centrálního týmu společnosti Miton je rychleji a úspěšněji rozvíjet stávající i nové portfolio skupiny a podpořit její mezinárodní expanzi. David Špinar přichází z vedení českého Googlu, kde byl přes dva roky. V týmu bude vedle koordinace priorit řešit marketingová témata a PR skupiny Miton. Martin Řezáč v pozici CFO přichází z investiční společnosti BM Management, kde působil jako business performance director. Pracovní kariéru začal v poradenské společnosti PwC, dále pracoval ve skupině ČEZ jako projektový manažer a později ředitel IT strategie. Bude mít na starost business planning, finance a business development. Tomáš Zetek jako investment manager přichází z online oddělení Moneta Money Bank, předtím řadu let působil v marketingových a produktových odděleních telekomunikačních operátorů, naposledy v O2 jako marketingový ředitel produktů a služeb. Jeho starostí bude produktový a obchodní rozvoj klíčových firem v portfoliu Mitonu. Lucie Winklerová se z pozice head of people development soustředí na pomoc firmám v klíčových HR aktivitách a v rozvoji lidí. Přichází ze společnosti LMC, předtím řídila v online agentuře H1.cz tým account managerů. Michael Zelinka nastupuje do pozice senior business analyst z dublinské pobočky Googlu, kde působil jako account manager pro klíčové inzerenty. V centrálním týmu Mitonu propojí své analytické a marketingové zkušenosti a bude pomáhat firmám v obchodním a marketingovém rozvoji.

Cushman & Wakefield Denis Sokolov • head of research CEE

Vedoucím oddělení průzkumu trhu pro region střední a východní Evropy (CEE) byl jmenován Denis Sokolov, který bude řídit jednotlivá regionální oddělení z moskevské kanceláře. Denis Sokolov má více než třináct let zkušeností v oboru komerčních nemovitostí. Před nástupem do společnosti Cushman & Wakefield v roce 2004 pracoval v soukromém i veřejném sektoru pro známé nadnárodní značky. Před zahájením své profesní dráhy studoval na Ruské státní zemědělské univerzitě v Moskvě a Kansas State University v USA. Přednáší na Thunderbird Business School, v institutu Strelka a na Vyšší škole ekonomické v Moskvě. Pravidelně přispívá do předních obchodních a odborných ruských i zahraničních médií, mj. Vedomosti, RBC a Forbes Russia. Je čestným členem Královského institutu diplomovaných znalců (s titulem FRICS).


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak může absolvent vysoké školy přijít o titul
Komentář: Václav Klaus mladší - angry bird ODS
Kdy (ne)potřebujete stavební povolení?
Na hypotečním trhu se rozhořívá souboj o tržní podíly
Divoši v SUV z pohledu pojištění
Auta
Koupili byste si auto vyrobené ve Vietnamu? V Paříži se…
Plná moc k přepisu vozidla: Co musí obsahovat a kde ji ověřit + vzor ke stažení
Galerie: Nejbizarnější ruská terénní vozidla, která projedou úplně všude
Audi TT dostalo decentní facelift a narozeninovou edici odkazující na původní koncept
Nejprodávanější značky na evropském trhu za první pololetí: Volkswagen vládne
Technologie
GPU dostanou nový výstup. VirtualLink spojuje obraz, napájení i USB v jediném kabelu
Intel slaví 50 let. Pohled do historie, začátků a méně známých i klíčových momentů
Facka pro Google. Evropská komise mu kvůli Androidu udělila rekordní pokutu
Google zrychlí služby. Evropu a USA spojí vlastním podmořským kabelem
Volitelná novinka. Chrome Canary vás upozorní na objemné weby
Hry pro příležitostné hráče