Lidé

05. května 2014, 00:00 -
05. května 2014, 00:00

1 ABB ČR Theodor Swedjemark • ředitel divize Posilou vedení české pobočky švýcarského koncernu, společnosti ABB, ve funkci ředitele divize výrobky nízkého napětí se stal Theodor Swedjemark (34). Za osm let svého působení v ABB se podílel na řadě úspěšných akvizic.

Přichází z Curychu, kde měl globální odpovědnost v oblasti fúzí a akvizic v rámci divizí výrobky nízkého napětí a výrobky pro energetiku.

Je absolventem University – School of Management ve švédském Linköpingu v oboru finance a management. Během své kariéry žil kromě Švédska a Švýcarska také v USA, Německu a Malajsii, kde pracoval na švédském velvyslanectví v Kuala Lumpuru. Theodor Swedjemark je švédské národnosti a kromě rodného jazyka hovoří anglicky a německy.

Rád hraje na klavír a je vášnivým sběratelem nejrůznějších hudebních nahrávek.

2

BNP PARIBAS REAL ESTATE Hynek Talpa • operations director ČR Hynek Talpa byl jmenován do pozice operations director ve společnosti BNP Paribas Real Estate v České republice. BNP Paribas Real Estate nabízí kompletní rozsah služeb v oblasti maximalizace hodnoty nemovitosti.

Hynek Talpa má více než deset let zkušeností na trhu s komerčními nemovitostmi.

Před příchodem do BNP pracoval jako vedoucí asset managementu na českém ministerstvu obrany a jako vedoucí property managementu pro Českou republiku a Slovensko v Prologisu. Vystudoval Nottingham Trent University a je na této univerzitě absolventem programu MBA senior executive.

3

POINT PARK PROPERTIES Daniel Kubizňák • head of leasing Společnost Point Park Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, jmenovala Daniela Kubizňáka do nově vytvořené pozice head of leasing pro Českou republiku. Bude zodpovědný za pronájmy stávajících nemovitostí a zároveň za akvizici nových projektů pro výstavbu na míru.

Daniel Kubizňák (36) vystudoval ČVUT v Praze, kde získal magisterský titul v oboru ekonomika a management. Přes devět let sbíral profesní zkušenosti v oblasti realit. Pět let pracoval jako senior industrial surveyor ve společnosti Cushman & Wakefield. V roce 2010 nastoupil do Point Park Properties jako leasing manager.

Daniel Kubizňák hovoří anglicky, ve volném čase se věnuje rodině a sportu, především běhu a lyžování.

4

AREVA Jean-André Barbosa • ředitel regionu CEE Jean-André Barbosa (40) byl jmenován regionálním ředitelem společnosti Areva pro střední a východní Evropu. Předtím působil jako ředitel Arevy v Polsku, nyní se rozsah jeho zodpovědnosti rozšířil na region zahrnující Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko. V České republice nahrazuje Thomase Eprona, který byl v pražském zastoupení Arevy od roku 2010 a nyní přechází do nové pozice v rámci skupiny.

Jean-André Barbosa má dlouholeté zkušenosti s prací v tomto regionu. Před nástupem do Arevy v Polsku působil jako regionální řeSpolečnost ditel globálního výrobce skla Verallia (Saint-Gobain Group) ve Společenství nezávislých států, kde řídil tři výrobní závody v Rusku a na Ukrajině a měl na starost více než deset exportních a domácích trhů. Od roku 2001 do roku 2008 pracoval pro Evropskou komisi v rámci generálního ředitelství pro obchod, kde od roku 2006 působil jako specialista na energetické trhy v Evropě a na Balkáně.

5

FLOW EAST Jana Koucká • heritage executive Společnost Flow East jmenovala Janu Kouckou (55) do pozice heritage executive (správce pro památkovou ochranu). Bude dohlížet na portfolio šesti zrekonstruovaných a architektonicky významných nemovitostí v centru Prahy patřících do majetku společnosti. Jedná se o nemovitosti: Mostecká 12 (15. století), Karlova 48 (13. století), Palác Ericsson (12. století),

Richtrův dům (15. století), The Forum na Václavském náměstí 19 (1896) a Hotel Jalta (1959). Jana Koucká bude úzce spolupracovat s architekty a designéry Flow East a zajišťovat komunikaci s městskými úřady a památkovými orgány. Společnost usiluje o přední pozici mezi pražskými developery pečujícími o historické památky.

Jana Koucká vystudovala Fakultu stavební ČVUT v Praze a má více než 20leté zkušenosti jako projektová manažerka. Ve společnosti Flow East pracuje od roku 1992.

6

PROfiCREDIT Roman Hošek • global chief IT officer Novým členem top managementu společnosti ProfiCredit je Roman Hošek (40). Bude mít na starost IT oddělení v Česku, na Slovensku, v Polsku, Bulharsku a Rusku. Jeho klíčovým úkolem je stabilizovat IT oddělení a implementovat ve skupině nový informační systém. Ve funkci nahradí Otakara Hempla, který se bude v rámci skupiny věnovat speciálnímu projektu.

Roman Hošek přichází z AAA Auto Group, kde kompletně řídil IT organizaci skupiny AAA v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku. Vystudoval ČVUT v Praze. Pracoval pro společnosti Nutricia (2000 až 2008) a Group Danone (2008 až 2011). Mluví anglicky a rusky, dorozumí se i polsky a německy. Mezi jeho zájmy patří kromě výpočetní techniky také přírodní vědy, jízda na kole a především rodina.

7

TATRA TRUCKS Jan Rulec • ředitel výroby Posilou vedení společnosti Tatra Trucks se stal Jan Rulec (58), který převzal řízení výrobního úseku firmy. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu.

Rulec vystudoval obor výroba strojů a zařízení na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci a absolvoval i postgraduální studium ekonomie při VŠE, které bylo vedeno lektory St. Paul University Chicago. Profesní kariéru začal ve společnosti Liaz Mnichovo Hradiště, kde se z pozice mistra vypracoval až do funkce výrobního ředitele a později ředitele hlavního výrobního závodu. Následně působil tři roky v čele firmy Dioss Klatovy, ve které se připravovala malosériová výroba sportovního kupé Rebel. V letech 1997 až 2013 zastával pozici ředitele závodu Vysoké Mýto podniku Iveco Czech Republic. Na začátku roku 2014 nastoupil do společnosti Tatra Trucks.

Hovoří anglicky, francouzsky, italsky a částečně rusky. Ve volném čase se věnuje tenisu a hře na saxofon.

8

NADAČNÍ FOND ČESKÉHO ROZHLASU Přemysl Filip • ředitel Nadační fond Českého rozhlasu, který organizuje také sbírku Světluška, vede nově Přemysl Filip. Do fondu vstupuje s mnohaletou zkušeností s řízením nadací a společenské odpovědnosti velkých nadnárodních firem.

Přemysl Filip vyhrál otevřené výběrové řízení a přichází z pozice senior manažera společenské odpovědnosti Vodafonu, kde působil od roku 2006. Ve své funkci odpovídal za veškeré CSR aktivity firmy, vztahy s neziskovým a akademickým sektorem a také za řízení Nadace Vodafone. Předtím působil v manažerských postech ve společnostech T-Mobile, Škoda Auto nebo ABB a má za sebou i delší pracovní pobyty v Japonsku a Nizozemsku. Řadu let byl místopředsedou Business Leaders Fora nebo členem Rady DMS.

Přemysl Filip je absolventem Manchester University, oboru environmental sciences and policy, vystudoval průmyslové inženýrství na VŠB – Technické univerzitě v Ostravě. Má rád hory, sport, dobré červené víno a s rodinou si užívá jeden z prvních 50 energeticky pasivních domů v Česku.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít