Lepší než nic - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Lepší než nic

, Tomáš Skřivánek,
Lepší než nic
Zdroj: Euro.cz

RM-Systém

PRAHA (mat, tos) – Mimoburzovní RM-Systém otevřel prvního srpna 2005 volný trh, kde mají investoři znovu příležitost obchodovat s akciemi devíti tuzemských společností, dříve z trhu stažených. Půjde o akcie České spořitelny, Tatry, Živnostenské banky, OKD, Mittal Steel Ostrava, Metrostavu, Třineckých železáren, Vítkovic a ŽĎAS. „Do budoucna se počítá s rozšířením počtu těchto akcií. RM-S již eviduje požadavky od společností, ale i drobných akcionářů o uvedení dalších akcií na volný trh,“ řekl týdeníku EURO člen představenstva RM-S Jan Špringl.
„Je to lepší než nic. Likvidita nového trhu bude malá, pro retailové investory však bude představovat zajímavou příležitost, jak nakoupit či prodat. Nevýhodou pro potenciální investory bude, že tituly nebudou obchodníci s cennými papíry analyzovat a vydávat k nim doporučení,“ řekl týdeníku EURO Tomáš Gatěk z Patria Finance.
Volný trh RM-S je trhem s cennými papíry, kde emitenti nemají povinnost plnit přísné podmínky jako na oficiálním trhu RM-S či na burze. Nemusí zde informovat o výsledcích svého hospodaření ani realizovat nabídku převzetí, to znamená povinný odkup akcií při získání majoritního podílu některého z akcionářů. Akcie jsou přijaty k obchodování na volný trh na základě rozhodnutí RM-S, a to v případě schválení prospektu emitenta Komisí pro cenné papíry.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze