Leadership je o pokoře, ne sobeckosti a aroganci

15. února 2016, 00:00 - Markéta Žižková
15. února 2016, 00:00

Češi na sobě čím dál více pracují. Sportují, vzdělávají se a snaží se i bojovat s prokrastinací, tedy chronickým odkládáním úkolů

Osobní rozvoj se podle autora knihy Konec prokrastinace Petra Ludwiga dostává čím dál více i do středu pozornosti vědců. Důležitou roli přitom hrají lidé ve vedení. „Lídr je pro mě člověk s velkou morální integritou, který dokáže vytvářet pracovní prostředí, kde mají lidé dobré vztahy a mohou rozvíjet své silné stránky,“ říká Ludwig.

* Jste známý především svými přednáškami a knihou na téma prokrastinace. Jak velký zájem mezi Čechy o toto téma jste zaznamenal?

S knihou se podařilo něco, co jsme nečekali. Za dva roky musel vydavatel udělat už třináct dotisků a kniha se stala jednou z nejprodávanějších českých knih současnosti. To mě samotného ale tolik netěší. Daleko silnější je číst dopisy od konkrétních čtenářů, kterým kniha pomohla. Snažil jsem se totiž do ní dát hodně praktických nástrojů. Například pro lepší plánování času a priorit, zlepšení vnitřní motivace, učení návyků či zvládání selhání. Myslím, že téma chorobného odkládání je velmi aktuální problém. Žijeme v době, která prokrastinaci čím dál více nahrává. Je rychlejší, složitější, máme dostupných spoustu lákadel, například sociální sítě či chytré telefony, které nás odvádějí od toho podstatného. To se týká nejen vysokoškoláků, kteří mají den před zkouškou nejuklizenější pokoje, ale je to čím dál větší problém i v práci. Naštěstí současné výzkumy ukazují, že se s tím dá něco dělat. Prokrastinaci můžeme výrazně omezit. Studie potvrdily, že lidé, kteří odkládají méně, jsou nejenom spokojenější, ale mají například lepší vztahy, větší úspěch v práci a jedna studie ukázala, že mají méně stresu, lepší zdraví a dožívají se více let.

* Myslíte, že se postupem času mění přístup Čechů k prokrastinaci?

Vnímám trend, že lidé na sobě pracují více než dříve. Chodí běhat, řeší zdravou stravu, vzdělávají se, řeší plánování času. Osobní rozvoj už není téma jen pro nějaké ezoterické seance, ale je to obor, který je zkoumán na těch nejlépe hodnocených univerzitách na světě. Výzkumy například ukázaly, že deset minut meditace denně dokáže výrazně snížit riziko infarktu, že vůle se dá posilovat jako sval nebo že optimismus a pesimismus nejsou vrozené, ale naučitelné. Pokud je někdo nemocný, předpokládám, že by chtěl, aby ho lékař léčil tím nejúčinnějším známým lékem. A stejně tak by člověk měl přistupovat ke svému rozvoji a boji s prokrastinací. Život je krátký na to, aby byl promarněn váháním a odkládáním.

* Nyní se zaměřujete i na téma leadershipu. Co vás k němu přivedlo?

Mnoho let řešíme efektivitu práce ve firmách a za tu dobu jsme zjistili, že naprosto největší vliv na výkonnost zaměstnanců má právě kvalita leadershipu. Myslím tím schopnost motivovat jinak než penězi, ukazovat smysl práce, zapalovat týmového ducha, znát silné stránky svých podřízených, správně delegovat, určovat priority či například dávat účinnou zpětnou vazbu. Pokud porovnám úroveň leadershipu se zahraničím, v Česku je stále na nízké úrovni. Má-li se společnost měnit k lepšímu, myslím, že jsou to právě firmy a jejich lídři, kteří mohou hodně věcí ovlivnit.

* Jak by podle vás mělo vypadat správné a inspirativní vedení?

Leadership je o hodnotách. Je o pokoře, není o sobeckosti a aroganci. Není o zisku na prvním místě, ale o smyslu, užitečnosti a poslání. Není o cukru a biči vnější motivace, ale o inspiraci a vnitřní motivaci. Lídr je pro mě člověk s velkou morální integritou, který dokáže vytvářet pracovní prostředí, kde mají lidé dobré vztahy a mohou rozvíjet své silné stránky. Lídr jednoduše dokáže vytvářet úrodnou půdu, ve které lidé vzkvétají. Velkou část leadershipu také tvoří schopnost vytvářet flow neboli zaujetí činností, vášeň pro věc. Lídr by měl mít rád lidi a obor, ve kterém pracuje. Měl by mít chuť dělat velké a odvážné věci, přebírat zodpovědnost, umět přiznat chybu a měl by dokázat naslouchat.

* Je nějaký lídr, kterého si vy osobně vážíte?

Ve světě je to určitě Elon Musk, fascinuje mě schopností nadchnout a udržet ty nejlepší lidi a dělat s nimi ty nejtěžší věci, elektromobily Tesla, rakety do vesmíru SpaceX a celkově inovace, které promění budoucí svět. Líbí se mi, že v jeho případě to není jen o produktu, ale o odpovědnosti za lidstvo jako takové. V Čechách jsem minulý rok hodně spolupracoval s Leošem Novotným z firmy Leo Express. Leoše si vážím kvůli jeho odvaze měnit něco tak rigidního, jako je vlaková doprava. Nepotkal jsem moc lidí, se kterými bych si tak sedl.

* Pro koho je určena konference Leadership Praha, kterou na jaře pořádáte?

Určena je pro lidi, kteří chtějí zlepšit svoje leadershipové dovednosti – vedoucí pracovníky, podnikatele, ale i zaměstnance firem, kteří chtějí rozumět tomu, jak funguje lidská motivace a jak podporovat ostatní.

O autorovi| Markéta Žižková, zizkova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít