LE PREMIER & PETER DÖLL

08. října, 00:00 - BARBORA VOJTOVÁ
08. října, 00:00

Poprvé se náhodou setkali u firmy Formens. Následovalo několik měsíců projednávání možnosti spolupráce na ready-to-wear kolekci. Po první schůzce v listopadu 2017 bylo hned jasné, že se do toho společně pustí.

* Kdo vás nejvíc ovlivnil?

Byl to umělecký ředitel francouzského krejčovského domu Louis Féraud, pan Bernard Marasse. Předtím pracoval u Cerruti 1881. Ten muž měl obrovské módní cítění, racionální a jasný pohled na trh a také obchodního ducha a porozumění pro pánskou módu. Zkrátka člověk, který do své práce dával srdce a vášeň. Navíc s perfektním instinktem.

* Co pro vás osobně znamená móda?

To je jednoduché… je to můj život…

* Jak vypadá váš typický den?

Ráno začínám vždy dobrým espressem, abych se probudil a mohl se začít soustředit na potřeby svých zákazníků. Zkontroluji seznam úkolů a stanovím si priority. Samozřejmě do toho patří načasování toho, kdy mají být hotové jaké kolekce a také monitoring stavu dodávek a nákupů. Potřebuji neustálou inspiraci, takže permanentně kolem sebe sleduji lidi a módní obchody, i na dovolené. Pro mě to zkrátka není práce, pro mě je to vášeň.

* Co si myslíte, že je jedinečné na Le Premier?

Myslím si, že je to jedna z nejrychleji rostoucích firmem zaměřujících se na MTM, tedy šití na míru takzvané byznys módy, a to s jedinečným zákaznickým servisem. Le Premier se vyzná ve výrobních procesech a tom, co je za nimi. Je to firma, která nikdy nepřestane přemýšlet, jak zlepšit svoji výkonnost a servis.

* Řeknete nám nějaké současné módní trendy?

Dnes to vypadá, že svět má „padesát odstínů modré“, a jak vždy říká mistr Armani - s touto barvou nikdy nešlápnete vedle. Osobně věřím v návrat jemných šedých tónů v kombinaci s nádechem vínové či růžové. Modrá se mixuje se všemi jejími odstíny a skvěle kontrastuje s tabákovými nebo čokoládově hnědými barvami. Stále se nosí kratší bundy a úzké kalhoty.

* V jakém stylu oblečení se cítíte nejlépe?

Mám rád lehké sako bez podšívky v královsky modré barvě -takzvaný jersey-knit-blazer v kombinaci s lehkou košilí a ozdobným kapesníčkem a barevnými slim džínamí, doplněné teniskami. Občas sako prostřídám s bundou stylu bomber.

* Jaké byste dal doporučení českým mužům?

Buďte otevřeni novým věcem a nezůstávejte u svých starých zvyků. Všechno se vyvíjí. Uznávejte tradice, ale snažte se jim dát šmrnc moderních trendů. Důvěřujte vlastnímu vkusu a nebojte se zeptat na radu módních stylistů či asistentů. Buďte v obraze, takže si občas přečtěte módní magazíny pro muže, což vám rozšíří obzory a v módě se pak budete cítit sebevědomější. A zkuste zajít do Le Premier - v každém obchodě dostanete perfektní servis a módní poradenství, navíc skvělým poměrem kvality a ceny. •


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Chemických škodlivých látek bývá víc doma než venku
Nezapomeňte do půlky října zaplatit zálohy na silniční daň
Jak a kde sledovat zásilky ze zahraničí
Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
Auta
Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?
Retro: Tatra 700 byla ve své době nejrychlejším českým autem
Lifestylový Fiat Talento Shuttle by Irmscher
Galerie: Co byste si mohli koupit, kdyby vám po Vánocích zbylo opravdu hodně peněz
Scania – komunální nástavby
Technologie
Microsoft Surface Go: jak z tabletu, klávesnice, pera a myši udělat počítač (recenze)
Ani Nokia 8.1 ještě pořád není high-end, ale načančaná střední třída
A zase jinak. Counter-Strike: Global Offensive je teď opravdu „zdarma“
Investování a obchodování s akciemi
Sportem proti stárnutí. Proč je pro naše zdraví důležitý aktivní pohyb?
Hry pro příležitostné hráče