LBM

23. listopadu 2015, 00:00 -
23. listopadu 2015, 00:00

Zuzana Řezníčková generální ředitelka Vedení společnosti Luxury Brand Management, která je středoevropským prodejcem luxusních šperků, hodinek a módy, převezme od 1. prosince 2015 Zuzana Řezníčková.

Zuzana Řezníčková dosud působila jako ředitelka divize Prodej a marketing vydavatelství Economia, které je součástí skupiny BMM tak jako Luxury Brand Management. Hlavní prioritou nové generální ředitelky je zvyšování a zkvalitňování péče o české a zahraniční klienty a poskytování prvotřídního servisu ve všech buticích společnosti. Řezníčková dříve pracovala jako executive director pro retail v podniku ČEZ Prodej, působila jako chief sales and marketing officer v Telefónice O2 Slovakia nebo jako viceprezidentka pro marketing a prodej v Českých aeroliniích.

1

SCANIA Henrik Henriksson prezident a generální ředitel Představenstvo společnosti Scania jmenovalo Henrika Henrikssona novým prezidentem a generálním ředitelem společnosti Scania AB. Od 1. ledna 2016 v této funkci nahradí dosavadního ředitele a prezidenta Pera Hallberga. Ve stejný den se Henrik Henriksson rovněž stane členem správní rady holdingu Volkswagen Truck & Bus. Per Hallberg, který je se Scanií spjat od roku 1977 a v roce 2001 byl jmenován členem výkonné rady společnosti, odstoupí ze svých současných pozic v průběhu roku 2016.

Henrik Henriksson (45) získal bakalářský titul v oboru business administra tion.

Od roku 2012 je členem výkonné rady firmy Scania a v současné době zastává role výkonného viceprezidenta a ředitele prodeje a marketingu. Do Scanie nastoupil v roce 1997 v rámci trainee programu a v prodejní organizaci zastával řadu vedoucích pozic.

2

PFIZER Radim Rani právník Hlavním právním poradcem společnosti Pfi­ zer pro Českou a Slovenskou republiku se stal Radim Ranič (32). Ve své nové roli bude zodpovědný za komplexní právní podporu aktivit společnosti v obou zemích. Zaměří se především na poradenství v oblastech obchodování, regulace a propagace farmaceutických výrobků při jejich uvádění na místní trhy.

Radim Ranič má přes devět let zkušeností v právní oblasti. Před nástupem do Pfieru působil jako advokát v pražské pobočce advokátní kanceláře Schönherr (dříve Gleiss Lutz), kde se věnoval mimo jiné poradenství v oblasti českého a slovenského obchodního práva nebo M&A transakcím.

Práva studoval na Masarykově univerzitě v Brně, Kostnické univerzitě v Německu a na Essexské univerzitě ve Velké Británii (Pallas). Je členem České a Slovenské advokátní komory.

3

EY Martin Fiala výkonný ředitel Martin Fiala (34) byl jmenován výkonným ředitelem v oddělení transakčního poradenství společnosti EY. Povede nově zřízený tým Strategie a bude zodpovědný za práci svého týmu v České republice, na Slovensku a v dalších zemích regionu střední a jihovýchodní Evropy (Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko).

Martin Fiala strávil většinu své profesní kariéry ve strategickém poradenství, před příchodem do EY působil ve společnosti Roland Berger. Postupně pracoval a řídil projekty ve střední a východní Evropě, které se týkaly komerční due diligence, strategie růstu nebo zvyšování produktivity. Zaměřuje se především na energetiku. Vystudoval mezinárodní vztahy, ekonomii a komerční právo v Praze a Nottinghamu. Žije v Praze, je ženatý a má dvě dcery.

4

SCHNEIDER ELECTRIC Ivan Hábov ík ředitel pro rozvoj obchodu Společnost Schneider Electric má novou posilu na postu ředitele pro rozvoj obchodu pro Českou republiku a Slovensko. Po úspěšné pracovní misi ve Vietnamu se do funkce od 1. listopadu vrátil Ivan Hábovčík. Nový ředitel je zodpovědný za rozvoj obchodu a komplexní řešení pro klíčové zákazníky, zejména v dynamicky se rozvíjejících oblastech smart grid a smart cities. Před nástupem do nové funkce Ivan Hábovčík rozvíjel IT byznys ve Vietnamu. Do Asie byl vyslán na tři roky jako viceprezident společnosti Schneider Electric pro divizi ITB a jako dlouholetý manažer společnosti APC v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Ivan Hábovčík je ženatý, má dospělého syna a ve volném čase se věnuje sportu, především kondičnímu běhu a golfu.

5

KOFOLA CS Karel Hrbek marketingový ředitel Ji í Vlasák komerční ředitel Hoop Polska Karel Hrbek, dosavadní senior brand manager pro značku Kofola, převzal odpovědnost za marketingové aktivity společnosti Kofola CS. Jiří Vlasák, který od roku 2012 zodpovídal za marketing podniku Kofola CS, odchází do Polska, kde bude rozvíjet značky v rámci skupiny, a to v pozici komerčního ředitele firmy Hoop Polska.

Karel Hrbek (46) pracuje ve společnosti Kofola CS desátým rokem. Na starost měl dosud nejen Kofolu, ale i další značky, jako je energetický nápoj Semtex, RC Cola nebo Citro Cola. Se svým týmem stál za nejvýraznějšími marketingovými kampaněmi pro Kofolu, včetně té nejčerstvější na Fofolu.

Jiří Vlasák (40) se s marketingovým týmem od roku 2012 podílel na zásadní změně řízení aktivit firmy Kofola v České a Slovenské republice. Společnost vnímá Česko a Slovensko jako jeden trh, na kterém úspěšně rozvíjí své značky a využívá i nové byznysové příležitosti zdánlivě mimo své klíčové teritorium, jímž je výroba a distribuce nealkoholických nápojů. Jiří Vlasák se mimo jiné podílel na změně kurzu ke zdravějším nápojům, během jeho působení získala Kofola CS síť se zdravými nápoji Ugo a uzavřela distribuční spolupráci s firmami Evian a Rauch.

6

KPMG LEGAL Veronika Korálová advokátka Tým KPMG Legal rozšířila Veronika Korálová (dříve Kropáčková), která přichází z advokátní kanceláře Weil, Gotshal & Manges. Na novém působišti se zaměří zejména na obchodní právo, konkrétně na právo obchodních korporací, transakcí a sporné agendy.

Veronika Korálová má zkušenosti s poskytováním právních služeb domácím i mezinárodním klientům. V minulosti působila v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře, kde se zaměřovala na právo nemovitostí, nebo pracovala na ministerstvu financí v odboru legislativy finančního trhu. Korálová získala vzdělání na Právnické fakultě UK v Praze a na Právnické fakultě Nova Southeastern University v USA, kde při studiích působila jako pomocná vědecká pracovnice. Hovoří anglicky a francouzsky. Mezi její koníčky patří především sport a cestování.

7

KUPEG ÚVĚROVÁ POJIŠŤOVNA Gabriela Dśrnerová ředitelka underwritingu Novou ředitelkou oddělení underwritingu akciové společnosti KUPEG úvěrová pojišťovna se stala Gabriela Dörnerová. Absolventka VŠE v Praze, oboru ekonomické informace a kontrola, pracuje v KUPEG od roku 2005, nejprve jako underwriter, poté jako zástupkyně ředitele underwritingu. Před nástupem do KUPEG pracovala několik let v pozici underwritera v Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Gabriela Dörnerová má jednu dceru. Zajímá se o vážnou hudbu a vždy ocení dobré baletní představení.

8

JLL Emmanuel Gluntz vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku Emmanuel Gluntz se stává novým vedoucím oddělení správy nemovitostí a majetku JLL pro Českou republiku a střední a východní Evropu. Tuto pozici přebírá od Pavla Scháňky.

Emmanuel Gluntz přichází do JLL ze společnosti Klepierre Czech Republic, kde zastával pozici ředitele pro střední a východní Evropu. V této funkci řídil chod čtyř poboček společnosti a dohlížel na finanční a provozní výsledky středoevropského portfolia firmy. Předtím působil v AEW Europe jako vedoucí oddělení správy majetku pro střední Evropu a jako ředitel pro Českou republiku. Gluntz spravoval nemovitosti v hodnotě více než 1,5 miliardy eur. Mezi těmito více než 40 velkými nemovitostmi byly i takové, jako jsou Nový Smíchov či Myslbek v Praze, West End Business Center a MOM Park v Budapešti, America House v Bukurešti či nákupní centra Wola Park, Klif a Sadyba ve Varšavě.

Emmanuel Gluntz žije v Praze a v regionu CEE působí od roku 1999. Magisterský titul v oblasti obchodu, administrativy a financí získal na Lille Business School. Od roku 2013 je poradcem pro záležitosti zahraničního obchodu Francie (Conseiller du Commerce Extérieur de la France) a členem národní komise sdružení ICSC v ČR. Mezi jeho koníčky patří golf, badminton a kulinářské umění.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za…
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít