Lázně v rukou doktora - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Lázně v rukou doktora

, Tomáš Pohanka,
Lázně v rukou doktora
Zdroj: Euro.cz

Eduard Bláha

JÁCHYMOV (tpk) – Eduard Bláha (32) se stal nedávno novým ředitelem Léčebných Lázní Jáchymov. Úkolem Bláhy bude v lázních zavést moderní systém řízení, dokončit implementaci operačního systému firmy SAP a zefektivnit jejich provoz.
Již během studií medicíny začal pracovat jako obchodní zástupce jednoho z nejvýznamnějších distributorů léků společnosti GEHE Pharma Praha. Po promoci v této firmě nastoupil na plný úvazek a postupně se vypracoval až na post generálního ředitele. Na přelomu let 2000 a 2001 se jako předseda asociace distributorů léků AVEL účastnil i jednání se státem, nemocnicemi a pojišťovnami o cenotvorbě, sledování šarží a zásobování nemocnic léky.
V minulém roce přijal nabídku Slovakofarmy řídit její dceřinou distribuční společnost ZP-Medica. Základním zadáním bylo tuto ztrátovou společnost restrukturalizovat a prodat do roka novému vlastníkovi, který zachová hlavní činnost. Tento cíl se podařilo Bláhovi splnit a záchranu větší části konkursem ohrožených pracovních míst považuje za svůj dosavadní největší pracovní úspěch.
Eduard Bláha je ženatý, má dvě dcery. Na otázku, co patří mezi jeho záliby, většinou odpovídá, že je to jeho žena a dcery. Pokud není s nimi, tráví většinou volný čas v sedle svého silničního kola.