Lazaret ožije - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Lazaret ožije

, Kateřina Menzelová,
Lazaret ožije
Zdroj: Euro.cz

Developerský projekt

PRAHA (men) – Okolí kostela svatého Štěpána v ulici Na Rybníčku na Novém Městě v Praze změní brzy svou tvář. Obnovu a dostavbu historického domu, sousedícího s kostelem, provede společnost Longin Praha, jejímiž zakladateli a spolumajiteli jsou Arcibiskupství pražské a rakouská společnost Prag – Real 1 Immobilienverwertungsgesellschaft.
„K rekonstrukci jsme přistoupili tak, abychom v žádném případě nenarušili historickou budovu. Nenabourali ani její stěny, ani neměnili schodiště,“ říká architekt Jaroslav Šafer, jehož ateliéru Šafer Hájek Architekti je svěřena architektonická část projektu. „Zachováváme každý historický detail. Dnes proto nemohu říci, jakou bude mít po rekonstrukci nová omítka domu barvu. O tom rozhodnou až sondy, které se budou provádět až poté, co se postaví lešení,“ dodal Šafer.
Původně historický dům sloužil jako městský lazaret. Novostavba na vedlejší nezastavěné parcele je pojata jako samostatný objekt a nebude přímo spojena se starou zástavbou. Propojení umožní prosklená část, ve které je umístěn výtah a lávkové konstrukce.
Ve většině prostor budou kanceláře. Vzniknou tu ale i dva byty a v přízemí nové budovy mají být umístěny i prodejní plochy. V suterénu pod novostavbou vznikne jedenáct parkovacích míst. Výstavba komplexu by měla trvat jeden rok, do konce července 2004. Náklady na výstavbu se odhadují na 78 milionů korun. Investorem je Raiffeisenlandesbank Wien.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze