Kyslík až do domu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kyslík až do domu

, Blanka Růžičková Euronews a.s.,
Kyslík až do domu
Zdroj: Euro.cz

Petr Partsch, Jiří Stránský

PRAHA (rů) – Výrobce a dodavatel technických plynů, firma Linde Technoplyn, má od ledna pro své obchodní partnery dvě nové tváře. Do nejvyššího vedení, na místo obchodního ředitele s působností pro celou Českou republiku postoupil dosavadní obchodní ředitel pro oblast Moravy, Petr Partsch (37). V této funkci bude jedním ze tří divizních šéfů firmy a bude mít na starosti rovněž marketing. Partsch přišel do Linde před rokem, a to v rámci fúze s firmou AGA, kde byl od roku 1999 rovněž obchodním ředitelem. Vystudoval Strojní fakultu VUT, zajímá se o motorismus a sám jezdí na motocyklu Honda. Je ženatý a má jedno dítě.
Nového vedoucího má rovněž útvar AGA Linde Healthcare, který se stará o prodej medicinálních plynů. Jiří Stránský (40) je absolventem Farmaceutické fakulty v Hradci Králové a před příchodem do Linde působil v několika farmaceutických firmách. K výrobci technických plynů nastoupil v srpnu loňského roku, původně do funkce vedoucího odboru zdravotnictví. Stránský je ženatý a má dvě děti.
Medicinální plyny se nyní v Česku podílejí na obratu Linde zhruba deseti procenty, ale firma počítá s výrazným rozšířením okruhu zákazníků. Zatímco dosud dodávala například kapalný kyslík jen do nemocnic, nyní chce oslovit přímo jednotlivé pacienty, kteří mají potíže s dýcháním. Pokud jsou závislí na podpůrné technice, zajistí jim servis příslušných přístrojů a postará se o jejich pravidelné doplňování.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze