Kurz koruny oslaboval - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kurz koruny oslaboval

, ČTK,
Kurz koruny oslaboval
Zdroj: Euro.cz

Česká národní banka

Koncem minulého týdne česká koruna oslabila až na hodnoty kolem 28,16 Kč za euro kvůli odklonu investorů od rozvíjejících se trhů. Koruna poté příliš nereagovala na čtvrteční jednání Bankovní rady ČNB, která ponechala úrokové sazby beze změny. Naposledy byl kurz na takové úrovni koncem listopadu, od počátku roku tratil o více než padesát haléřů.
„Středoevropské měny pokračují v propadech, zahraniční banky a fondy snižují své expozice,“ popsal vývoj na trhu dealer J&T Banky Lukáš Růžička. Souvisí to prý s tím, že vyšší dolarové sazby potlačují investice v rizikovějších zemích. Čtvrteční odpoledne přineslo oslabení všem měnám ve střední Evropě, ale také dalším měnám rozvíjejících se trhů, doplnil analytik Patrie Tomáš Vlk.
ČNB v nové prognóze snížila odhad růstu inflace. V prosinci 2007 by měla inflace činit 2,4 až 3,8 procenta, v červnu 2008 prognóza počítá s inflací 2,8 až 4,2 procenta. V delším období prognóza předpokládá růst úrokových sazeb, ale v kratším období ve srovnání s říjnovou prognózou spíše jejich stabilitu, uvedl na tiskové konferenci guvernér Zdeněk Tůma.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze