Kuřecí řetězec - Euro.cz

Přihlášení

Kuřecí řetězec

, Petr Matějček,
Kuřecí řetězec
Zdroj: Euro.cz

Wienerwald

PRAHA (mat) – Známý kulinář Christian Ziegler před časem prodal svůj proslulý řetězec restaurací Wienerwald Österreich, který má jedenadvacet filiálek a zaměstnává 370 lidí. Dlouho zahálet však nevydržel. Nyní plánuje, že vybuduje stejnojmennou síť tradičních rakouských hostinců v České republice. Pro vstup do Česka jej inspirovali jeho čeští zaměstnanci: „Jsou spolehliví a kompetentní,“ tvrdí Ziegler. První testovací restauraci otevře v průběhu jednoho roku v Praze.
Podnikatel hodlá řetězec provozovat prostřednictvím franšíz. S českými zájemci z řad firem i fyzických osob už prý jedná. Každý z jeho tuzemských partnerů by měl otevřít minimálně patnáct stravovacích zařízení. Ziegler zatím odmítá prozradit výši investice, kterou hodlá do vstupu na český gastronomický trh vložit.
Při svém podnikání v Rakousku používal Ziegler domácí potraviny, pouze osm procent surovin, a to kachny, dovážel z Maďarska. Se stejnou strategií se chystá i do České republiky. „Každý národ je zvyklý na určité druhy potravin, například rakouská a německá kuřata mají rozdílnou barvu. Vařením z domácích surovin se přibližujeme zákazníkům,“ tvrdí Ziegler.
Wienerwald Österreich docílil v minulém roce obratu 18 milionů eur při zisku 535 tisíc eur. Zaměřuje se na drůbeží speciality, které prodává i systémem take away.

Diskuze