Kultura piva v českém lese

02. února 2015, 00:00 - (red)
02. února 2015, 00:00

Není to tak dávno, co nejlépe komunikující český ministr Marian Jurečka, kudy chodil, tudy vykládal o tom, že v jím řízených podnicích se bude marketing a sponzoring omezovat jen na to, co bezprostředně souvisí s „core byznysem“ dané firmy. Už žádné konference od Kovarčíka, žádné tenisové mače od Černoška, žádné Zlaté tretry, hřímal Jurečka. Palubní deník s potěšením konstatuje, že náš ministr zemědělství musel buď popřít vše, co na tohle téma dosud vykládal, anebo vymyslel opravdu pronikavý product placement.

Diskrétně, avšak důrazně totiž doporučil národnímu podniku Budvar a státnímu podniku Lesy ČR, aby podpořily milionovými částkami natáčení nového českého ? lmu. On přece nemůže být jako jeho nehospodární předchůdci. Pokud Jurečka dodrží slovo, máme se na co těšit. Když core byznys, tak core byznys, takže ? lm nemůže být o ničem jiném než o intenzivním nasávání budvaru někde na mechu a kapradí, vždy však zřetelně označeném cedulkou státního podniku. Již brzy v našich kinech.

MARNÉ ŤOKÁNÍ Ministr dopravy Dan Ťok je pobouřen skutečností, že ještě čerstvý exšéf Českých drah Daniel Kurucz chce pomoci O2 získat podíl v ČD Telematice, již prodává Dial Telecom. Mít konkurenta ve vlastní firmě je určitě nežádoucí, ale ministr by si měl raději ověřit, jak dlouho ČD Telematika vlastně ještě bude pobývat v resortu jako výnosná dcerka Českých drah. Jejich dozorčí rada se totiž podle zdrojů Palubního deníku již nějaký čas zabývá materiálem, jenž má řešit fakt, že se našemu železničnímu dopravci nepodaří získat prodejem nádraží miliardy, které potřebuje k udržení platební schopnosti. A tak je na stole místo prodeje nádraží prodej majetkových účastí ČD, včetně Telematiky, ale i ČD Carga. První na řadě by mohl být Výzkumný ústav železniční. SMARTPHILDA Univerzita Karlova bývá označována za zkostnatělou instituci. Závan moderní doby ale provětral i chodby tamní Filozofické fakulty. Na nedávném kolegiu děkana se řešila prekérní situace – během prosincových promocí bakalářů se nedostavili do Karolina žádní pedagogové. Trapně se pak řešilo, koho navléct do taláru, aby šel vytvářet zdání slavnostního aktu. Z dlouhé debaty vzešlo vskutku převratné řešení. Napříště bude jmenován vedoucí skupiny vyučujících, který bude vybaven čísly mobilních telefonů kolegů. Digitální pokrok opravdu zastavit nelze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít