Kuchař horší než pověst podniku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kuchař horší než pověst podniku

, Dana Langášková,
Kuchař horší než pověst podniku
Zdroj: Euro.cz

Místo osvěžení teplé pivo, místo kvalitních surovin tragikomické náhražky

Venkovní zahrádka pražského restaurant-baru Cheers, vyrůstající značně nehostinně na chodníku rušné ulice Rumunská, jež částečně obtéká náměstí Míru, možná učaruje vyznavačům trendy podniků s nabídkou nejen českých piv. S představou chladivého osvěžení jsme si tu uprostřed panujících veder nejprve objednaly světlý Hoegaarden, který nám však z ignorance či snad pouhé lhostejnosti načepovali do teplé sklenice. Možná ho zkrátka jen opomněli vychladit, než nám ovšem servírka pivo vyměnila, bylo zapotřebí nepochopitelně dlouhé argumentace.
Ze značně heterogenního jídelního lístku jsme si nejprve k pivu dopřály kukuřičné nachos. Připutovaly k nám na velkém talíři mírně zapečené se strouhaným sýrem, uprostřed trůnila malá miska se salsou sestávající zřejmě ze sterilovaných rajčat, tenkých nudliček červené cibule, petrželky a patrně chilli papriček. Tortilla chips byly standardní, pytlíkové, mírně pálivá nasládlá salsa však bohužel svěží a čerstvý vítr nepřinesla, chutnala prostě jako z konzervy. Ačkoliv je možné, že ji připravují až v podniku, absence čerstvých rajčat je obzvlášť v jejich sezoně nepochopitelná a neodpustitelná.
Venkovní posezení je krajně neinspirativní; nepřetržitý tok vozidel a s nimi spojený hluk vytvářejí neměnnou kulisu, kterou si odmyslíte snad jen za předpokladu, že jste se právě vrátili z Nepálu a potřebujete se vypovídat, případně že vám spolubesedník servíruje nějakou opravdu pikantní avantýru. Je však páteční večer a do Cheers se postupně začínají trousit jak zábavychtiví Pražané, tak i pivachtiví Britové.
Těkáme v jídelníčku a posléze volíme lososa v cuketovém kabátku s celerovou omáčkou a shish tauk, totiž grilovaný kuřecí špíz marinovaný v citronové šťávě a česneku se zeleninovou ratatouille. V prvním případě k nám po chvíli čekání z talíře vzhlíží lososový filet kompletně zavinutý do tenkého plátku cukety, jemuž po boku spočívá kopeček světlé celerové pěny. Zbývající bílou plochu jakž takž zaplňuje sporá obloha, jež se skládá z pár snítek rukoly, kousků žluté papriky, lístku kadeřavého salátu a měsíčku citronu. Losos je kabrňák s patřičnou chutí, prakticky syrový. Nasucho ošetřený kabátek z cukety je zato střižen trochu nudně. Nasládlá jemná chuť celeru v pěnové omáčce se jinak sama o sobě k rybě hodí velmi dobře. Příloha v podobě šafránových smetanových brambor však rozhodně nepředstavuje trefu do černého. Zmiňovaný „šafrán“ (či spíše jeho nerovnocenná náhražka – patrně kurkuma, s níž má pouze podobnou barvu) na povrchu bramborového bloku při zapečení vytvořil podivné rozpité skvrny, jaké vznikají při výtvarné technice zapouštění vlhkých barev do navlhčeného podkladu. Nijak nepřizdobený bramborový štamfalec tu tedy před námi jen tak tiše leží a čeká na zakrojení. Shodujeme se, že chuť „šafránu“ je krajně podezřelá, chutná jaksi chemicky neurčitě, snad jako dětský vitaminový preparát.
Shish tauk přichází v podobě dvojice špízů čtyř růžových kostek kuřecího masa, mističky nažloutlé česnekové majonézy, zeleninového kopečku sestávajícího z nadrobno pokrájené červené cibule, paprik, petrželky a růžice listů salátu lollo biondo a lollo rosso, mdlé dušené směsi ratatouille – kombinace kostiček cuket, červených a zelených paprik (zelené jsou nepříjemně nahořklé), nejlevnějších druhů zelených a černých oliv, jejichž chuť s cenou logicky koresponduje, a stopového množství rajčat. Lilek absentuje zcela, o jižním šmrncu ani nemluvě. Ještěže alespoň kuřecí maso, patrně marinované ve směsi tandoori masala, je dobré. Opět se musíme pozastavit nad častým nešvarem mnoha českých restaurací, které na jídelníček nasazují hity mezinárodní kuchyně, avšak suroviny nakupují někde v diskontech a používají různé tragikomické náhražky (jeden příklad za všechny: v podolské pizzerii Santa Lucia nám místo piniových semínek podstrčili slunečnicová…) s tím, že host to stejně nepozná. Přestože nejsme milovnice české tradiční kuchyně, dobře udělaná svíčková by nás potěšila mnohonásobně více než tato podivná falza.
S postupujícím večerem se k dopravnímu ruchu připojil i chlad, a tak se přesouváme do nitra podniku, kam před chvílí vpochodovala eskadra anglických pivařů. Zdálo se dokonce, že jdou na jisto – podnik má patrně šikovnější marketing než kuchaře.
A není divu, podél baru je zavěšen úctyhodný počet televizních obrazovek, kde právě probíhá jeden ze zápasů fotbalového mistrovství světa. Jinak je interiér poměrně střídmý, převládá červená barva a dřevěný nábytek rozestavěný na několika vyvýšených pódiích.
Spekulujeme o dezertu. Z nabídky sladkostí nás oslovily jedině jahody kapané redukcí balsamica se zmrzlinou, leč jak se dozvídáme, došly, volíme tedy čokoládové brownies s ořechy. Že jsme si nenechaly zajít chuť! Na skleněném trapézovitém talíři nám byly doneseny dva tvrdé a suché světlehnědé špalíky, obsahující kromě vlašských ořechů i nestandardní arašídy. Celý dezert je přizdoben několika kolečky banánu a mohutně pocukrován. Tato nepodařená napodobenina je málo čokoládová, příliš sladká a dominantní chuť přisprostlých buráků ji řadí někam do třetí kategorie.
Naše útrata činila 830 korun, za něž se nám dostalo posezení v docela vydařeném moderním interiéru, nepříliš profesionálního zacházení ze strany obsluhujícího personálu, teplého piva a nepřesvědčivých kulinářských výtvorů.

Restaurant – Bar Cheers
Adresa: Náměstí Míru/Belgická 116/42, Praha 2, tel.: +420 222 513 108, e-mail: cheers@cheers.cz, www.cheers.cz
Otevírací doba: neděle-středa 11.30–01.00, čtvrtek-sobota 11.30–02.00
Počet míst: 140
Druh kuchyně: mezinárodní
Platební karty: všechny běžné
Jazyková vybavenost personálu: angličtina, němčina
Země původu nabízených vín: ČR,Francie,Austrálie,Argentina,Itálie,Kalifornie,Bulharsko

Value for money 4/10
Plus: pro závislé na televizi: mnoho obrazovek různých velikostí
Minus: ambiciózní kulinářské projekty v nedokonalém provedení

Hodnocení restaurace:
Atmosféra, pohodlí, estetika 6 bodů z 10
Prostírání 8 bodů z 10
Úroveň jídelního a nápojového lístku 9 bodů z 10
Chování personálu 7 bodů z 10
Kvalita jídla a nápojů 14 bodů z 20

Celkem 44 bodů z 60

Všechny údaje uvedené v následující pasáži jsou přesným opisem jídelního a nápojového lístku. Případné chyby dokládají péči, jaká je věnována jejich úpravě.

Výběr z jídelního lístku:
Zelná polévka s klobásou 59 Kč
Cheers salad (hovězí svíčková, římské a ledové listy, medový dressing, marinovaná paprika, chřest, parmezán, sušená rajčata, lanýžová pasta) 235 Kč
Risotto funghi salcia fresca (houby, česnek, šalotka, bílé víno, smetana, toskánská klobáska, parmezán) 189 Kč
Losos v cuketovém kabátku s celerovou omáčkou 249 Kč
Shish tauk (grilovaný kuřecí špíz, marinovaný v citronové šťávě a česneku se zeleninovou ratatouille) 179 Kč
Hovězí biftek San Daniel na šalvěji a parmské šunce 359 Kč
Tacos al Pastor (malé mexické tortilly plněné vepřovým masem,
salátem, salsami a ananasem) 145 Kč
Cheers cheese cake 89 Kč
Francouzský hruškovo-jablečný závin 79 Kč

Výběr z vinného lístku:
Cisca Chardonnay, Argentina 325 Kč
Viniterra Merlot 1998, Argentina 625 Kč
Woodbridge Sauvignon Blanc, Kalifornie 485 Kč
Zinfandel, Kalifornie 485 Kč
Pinot Grigio, Itálie 375 Kč
Chardonnay 2002 Valtice, pozdní sběr 295 Kč
Jacob´s Creek Shiraz Cabernet, Austrálie 415 Kč
Chablis 1er cru “Récolte du Domaine”, Francie 1485 Kč
Pomerol Chateau Gazin 2000, Francie 4495 Kč

Ohodnoťte tento článek
Diskuze