Kritiky na internetu už netáhnou

15. května 2017, 00:00 - Vladan Gallistl
15. května 2017, 00:00

Internetový portál Yelp ztratil minulou středu téměř pětinu ze své hodnoty. Firma zveřejňující spotřebitelské recenze trpí pod tlakem technologických obrů

Yelp

Minulou středu spadly akcie americké firmy Yelp o 18,7 procenta. Důvodem bylo oznámení špatných výsledků za první kvartál a nevalný výhled na zlepšení ve zbývajících měsících letošniho roku. Za první tri letošní měsíce firma prodělala 4,8 milionu dolarů, ale zejména zklamala analytiky tržbami ve výši 197,3 milionu dolarů, přičemž experti očekávali o milion dolarů vyšší. Yelp je portál, kde se publikují spotřebitelské recenze běžných uživatelů.

Dobrá rada: Společnost Yelp čelí ostrému konkurenčnímu boji o uživatele a příjmy z reklamy nejen ze strany technologických kolosů Google a Facebook, ale rovněž startupů jako Munch Ado. Uživatelé přitom z tradičních webů, jako je Yelp, přecházejí k sociálním sítím. Od firmy dávají ruce pryč už i analytici UBS, JPMorgan či kupříkladu Stifel Nicolaus. Investoři by se proto měli akciím Yelp raději vyhnout.

Coach

Newyorský výrobce luxusního zboží Coach převzal minulý týden konkurenčního výrob ce kabelek Kate Spade za 2,4 miliardy dolarů v hotovosti, což představuje 18,5 dolaru za jednu akcii. Podle mocné banky Goldman Sachs akvizice společnosti Coach pomůže.

Zisky sloučené firmy totiž porostou kvůli sníže ní nákladů a lepším podmínkám financování. Dobrá rada: Banka Goldman Sachs doporučuje akcie Coach k nákupu, když zvýšila cílo vou cenu ze 40 na 55 dolarů, což představuje zhruba pětinový nárůst oproti ceně z minulé ho úterý ve výši okolo 45 dolarů. Kromě úspor oceňuje banka rovněž strategické využití finančních zdrojů. Podle expertů navíc Coach bude tlačit vzhůru ziskové marže u produktů Kate Spade, což je strategie, která se mu vy platila již v minulosti.

FMC Corp.

Americká společnost FMC vyrábějící pesticidy zažila na newyorské burze nevídaný růst poté, co koupila části byznysu od společností Dow a DuPont. Za poslední rok se proto cena akcií FMC zvýšila z necelých 50 dolarů na více než 70 dolarů. Larry Robbins z hedgeového fondu Glenview Capital Management ale věří, že akcie ještě porostou. Podle něj totiž firma koupila byznys v hodnotě šesti miliard dolarů, zaplatila však za něj jen tři miliardy. Důvodem bylo, že společnosti Dow a DuPont kvůli vzájemné fúzi musely s ohledem na požadavky úřadů prodat například divizi ochrany plodin.

Chemická firma má proto podle Robbinse před sebou růst zisků.

Dobrá rada: Larry Robbins není jediným, kdo společnosti FMC věří. Na konci března zvýšila cílovou cenu FMC z 64 na 76 dolarů analytická firma CFRA Research. Robbins navíc již v minulosti prokázal, že má čich na investice. V minulém roce například doporučoval k nákupu společnosti Anthem a VCA, jejichž akcie vzrostly.

18,4 %

o tolik se zřítily během minulé středy akcie společnosti Yelp, která na svém portálu publikuje spotřebitelské recenze například na restaurace, hotely a bary.

Vývoj akcií Coach (za posledních 12 měsíců, cena v USD)

Růst akcií FMC (vývoj za posledních 12 měsíců, cena v USD)

Poznámka: Nejedná se o investiční doporučeni ani nabídku či výzvu ke koupi nebo prodeji cenných papírů nebo jiného investičního nástroje.

O autorovi| Vladan Gallistl, gallistl@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Nový hit sociálních dávek? Během února přes 2 tisíce žádostí o otcovskou
Na co si Češi nejčastěji půjčují?
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Auta
Video smrtelné nehody autonomního vozu dokazuje naprosté…
LSEV je čínské auto vyrobené na 3D tiskárně. Prodávat se začne za rok
Škoda představí do konce roku 2020 pět elektrifikovaných modelů
Pět zajímavých a dostupných ojetin, které už nebudou ztrácet na ceně
Galerie: 12 nejlevnějších aut na českém trhu, která jedou přes 250 km/h
Technologie
Policie zveřejnila video ze smrtelné nehody samořiditelného Uberu. Kdo udělal chybu?
Škoda představí do konce roku 2020 pět elektroaut
Google vás šmíruje. Prohlížeč Vivaldi proto změnil výchozí vyhledávač
Zprávy o GeForce Partner Program měly pravdu, už dopadá na produkty. Někdy legračně
Všechny kanály Novy v DVB-T2 chytí už 50 % populace
Hry pro příležitostné hráče