Kreditka na SMS povely - Euro.cz

Přihlášení

Kreditka na SMS povely

, Pavel Matocha,
Kreditka na SMS povely
Zdroj: Euro.cz

Zabezpečení karet

PRAHA (mtc) – Řešení, jež propojují mobilní telefony s platebními kartami a která výrazně snižují riziko zneužití karet, představily minulý český peněžní ústav eBanka a celosvětový systémový integrátor a dodavatel softwarových řešení Logica.
Společnost Logica představila systém C-TAS, který prostřednictvím krátkých textových zpráv může výrazně omezit podvody s ukradenými platebními kartami či jejich kopiemi. Banky tak budou schopny upozornit klienta (zasláním esemesky na jeho mobil), že pomocí jeho karty je právě prováděná podezřelá transakce, a dokonce mu mohou umožnit ji okamžitě zablokovat. Držitel platební karty si sám nastaví kritéria, při jakých operacích má dostat textovku se žádostí o potvrzení prováděné transakce.
Systém C-TAS je napojen na Global Interconnect Network, který umožňuje přenos SMS mezi všemi telekomunikačními sítěmi na světě (mobilními, satelitními a pevnými), a to bez ohledu na teritorium a technologický standard sítě.
Finanční dům e-Banka nyní svým klientům nabízí služby zamykání a odemykání platební karty přes mobilní telefon. V případě ztráty tak může klient zablokovat kartu ze svého mobilu během několika sekund a za pár korun. Cena za jedno odemknutí nebo zamknutí karty by se měla pohybovat mezi 2,9 až 3,9 koruny.

Diskuze