Krátce

24. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
24. června 2013, 00:00

DO 14. ČERVENCE Chodovský pop­up store Pražské nákupní Centrum Chodov otevřelo unikátní pop­up store českých designérů. K vidění i ke koupi jsou zde originální výrobky z dílny devíti talentovaných mladých návrhářů, kteří jsou ceněni v oboru módy a designu. Obchod nabídne dámské modely z kolekcí Mira Saba, Jsem a Katarze, novou pánskou módu značky Fiorina Fury, šperky od Blueberries a Markéty Richterové, obuv slovenské designérky Zuzany Serbákové, kabelky od Tjuuli či stylová mýdla značky Soap.

OD 25. ČERVNA DO 7. ZÁŘÍ Letní shakespearovské slavnosti Letošní přehlídku divadelních her Williama Shakespeara pod širým nebem zahájí premiéra komedie Sen noci svatojánské v nastudování režisérské dvojice Skutr Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. V dvojroli Titanie a Hippolyty se představí Vanda Hybnerová, Oberona a Thésea hraje David Prachař. Na pódia se vrátí loňská premiéra Richarda III. v hlavních rolích s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Pražskou premiéru bude mít hra Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou a Marná lásky snaha. Reprízovat se budou hry Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem. Představení se odehrají na otevřených scénách v Praze (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Malostranském náměstí 13), v Brně (hrad Špilberk), v Ostravě (Slezskoostravský hrad), ve Zvolenu (Zvolenský zámok) a v Bratislavě (Bratislavský hrad).

DO 8. ZÁŘÍ Jiří David: Křik paviánů V prostorách Colloredo­Mansfeldského paláce v pražské Karlově ulici vystavuje své obrazy výtvarník Jiří David. Expozice představuje průřez jeho prací z let 2011 až 2013 a zahrnuje obrazy a plastiky, jejichž společným rysem je tvorba za pomoci betonu. První obrazy tvořené technikou nanášení zednického betonu na nenašepsované bavlněné malířské plátno začal Jiří David tvořit již roku 1994. V sobotu 29. června pořádá Galerie hlavního města Prahy doprovodnou akci k této výstavě s názvem Tvořivé dialogy s uměním: překračování hranic malby. Účastníci workshopu se mohou seznámit a vyzkoušet si tradiční i netradiční umělecké techniky.

OD 25. ČERVNA DO 31. SRPNA Herecké osobnosti na Vyšehradě Jubilejní 10. ročník Metropolitního léta hereckých osobností proběhne na Letní scéně Vyšehradu. Připraveny jsou dvě premiéry a dalších pět titulů uváděných s úspěchem v předešlých letech, nebudou chybět ani hudební vystoupení pod širým nebem. Prvním představením z 62 večerů bude světová premiéra hry Patrika Hartla Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli. V druhé premiéře 18. července se pod režijním vedením Adama Krause v komedii Opačné pohlaví představí Jana Krausová, Michaela Maurerová, Bob Klepl a Roman Štabrňák.

OD 28. ČERVNA DO 6. ČERVENCE Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Letošní 48. ročník karlovarského festivalu přivítá amerického herce Johna Travoltu, kterého ocení Křišťálovým glóbem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při této příležitosti bude slavnostně uveden snímek Sezona zabíjení (Killing Season, 2013), který spojuje pod režií Marka Stevena Johnsona herce Johna Travoltu a Roberta De Nira v napínavém souboji, na jehož počátku stály dávné válečné události a traumata, která nelze potlačit. Další podrobnosti o programu festivalu najdete na adrese www.kvifi.com.

O autorovi| (michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít