Konfigurace Indie: Záznam a reakce

10. června 2013, 00:00 - Lenka Michálková
10. června 2013, 00:00

OD 11. ČERVNA Galerie Langhans a Centrum Člověka v tísni zve na výstavu fotografií a ilustrací manželské dvojice umělců Anvity Jain a Kryštofa Kříže. Český fotograf Kryštof Kříž představí svou obrazovou esej, která je součástí průběžného fotografického sledování složitosti současné indické společnosti plné propastných rozdílů i momentů čistého štěstí. Indická umělkyně a designérka Anvita Jain refiektuje ve svých kresbách hravým i okouzleným způsobem známý a zároveň občas těžko srozumitelný každodenní život, v němž objevuje rysy grotesky, komedie, ale i patosu a absurdity. Výstava bude návštěvníkům přístupná v Langhansu ve Vodičkově ulici 37 v Praze do 15. září.

OD 13. DO 16. ČERVNA

50. Kmochův Kolín

Novodobá forma tradičního festivalu dechové hudby se posouvá do podoby městských slavností s pestrým programem pro různé publikum. Lákadlem letošního ročníku bude vystoupení zpěvačky Hany Zagorové s Petrem Rezkem v doprovodu Boom Bandu Jiřího Dvořáka, které se odehraje v sobotu večer na Karlově náměstí. Milovníkům tvrdší muziky je určen koncert Věry Špinarové v pátek večer na Kmochově ostrově. Zde budou probíhat také pivní slavnosti doplněné o prodej regionálních výrobků. Pro rodiny s dětmi je připraveno vystoupení Kašpárka v rohlíku. Z dechových orchestrů zahraje osm zahraničních kapel. K nejnavštěvovanějším událostem patří sobotní průvod městem všech zúčastněných orchestrů a mažoretkových skupin, který vyráží ve 14 hodin od Plaveckého stadionu.

Vyvrcholením programu bude nedělní monstrkoncert.

OD 13. DO 22. ČERVNA

Dny Jeruzaléma v Praze

První ročník festivalu divadla, tance, hudby, filmu, výtvarného umění a gastronomie je reprezentativní ucelenou přehlídkou izraelské kultury a Jeruzaléma. Cílem události s podtitulem Mladí umělci z jednoho z nejstarších měst je představit to nejlepší z tvorby mladých.

Taneční a divadelní část programu se uskuteční v Nostickém paláci na Malé Straně a uvede řadu pozoruhodných představení včetně jedné světové předpremiéry. Speciální menu Chutě Jeruzaléma bude podáváno v restauraci Bar­Bar. Filmový program s přehlídkou studentské tvorby i mezinárodně úspěšných izraelských filmů se odehraje pod širým nebem na Letné a v kině Světozor.

OD. 13. DO 30. ČERVNA

Smetanova Litomyšl

V letošním roce se uskuteční 55. ročník Smetanovy Litomyšle. V průběhu 18 dní přinese celkem 23 pořadů, festival bude pokračovat do 4. července pěti představeními na letní stagioně v Nových Hradech. Festival uvede na zámeckém nádvoří Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem cyklem symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany. Předvedeny budou nové inscenace oper Sicilské nešpory Giuseppe Verdiho, Don Giovanni W. A. Mozarta a Dvě vdovy Bedřicha Smetany. Na program se vrací Orfiova Carmina Burana v kombinaci s poemou Zvony Sergeje V. Rachmaninova na slova Edgara Allana Poea. Na závěrečném koncertu zaznějí monumentální skladby jako Bernsteinovy Symfonické tance z West Side Story, Rózsova suita z filmu Ben Hur a Exodus polského skladatele Wojciecha Kilara. Žánrově přesahové bude společné vystoupení souborů Musica Bohemica a Spirituál Kvintet. Ve dvou koncertech na přání vystoupí zpěvák Vojtěch Dyk a B?Side Band kapelníka Josefa Buchty.

OD 14. DO 16. ČERVNA

Hudební Votvírák

Votvírák je multižánrový hudební festival zaměřený na rock, pop a hip hop v provedení zejména českých a slovenských interpretů. Bude se konat od pátku do neděle na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích. Vedle hudebníků na dvou hlavních pódiích (kde se vystřídají kapely Kryštof, No Name, Tata Bojs, Ine Kafe, Arakain, Harlej, Škwor, Tomáš Klus, Richard Müller, Sto Zvířat, Wohnout, Metalinda, Uhlíř a další) se můžete těšit na program Hip Hop stage (Rytmus, Ektor, Vladimír 518, Vec, Smack nebo Moja Reč). Letošní novinkou je noční zóna plná barů a tance vybudovaná podle ostravské Stodolní ulice, kde se o hudbu postará několik dýdžejů. Pro adrenalinové nadšence jsou připraveny pouťové atrakce.

O autorovi| Lenka Michálková,(michalkova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tento pátek bude svátek
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít