Konec šestinedělní války - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Konec šestinedělní války

, Zdeněk Fekar,
Konec šestinedělní války
Zdroj: Euro.cz

Televize Nova

PRAHA (zdf) – Válka o moc na Nově po šesti týdnech skončila smírem. Dohodu o spolupráci při řízení televize minulý týden uzavřel MEF Holding Jiřího Šmejce s finanční skupinou PPF. Šmejc tak v podstatě uznal právní výklad skupiny PPF, která odkupem akcií firmy Vilja ovládla majoritu v licencované společnosti CET 21 (EURO 28/2002).
Obě skupiny vytvoří holding, který pevněji propojí vlastníka licence se servisní firmou. PPF odkoupí padesátiprocentní podíl v MEF Holdingu, do kterého vloží svůj podíl v CET 21 kontrolovaný přes firmu Vilja. V nové struktuře bude za provozní řízení televize zodpovídat skupina Jiřího Šmejce, PPF naopak přebírá zodpovědnost za finanční restrukturalizaci a hledání strategického investora pro Novu. S prodejem televize se počítá nejdříve počátkem roku 2004.
Šéfem představenstva MEF Holdingu zůstává Jiří Šmejc. Obě skupiny se dohodly, že v pozici generálního ředitele Novy potvrdí Vladimíra Železného. Ten je společně s Petrem Dvořákem z PPF současně i jednatelem firmy CET 21. Součástí dohody je také neobsazení pozice třetího jednatele – společenská smlouva stanoví, že za držitele licence smí konat právní úkony vždy dva jednatelé společně.
Televizní rada se bude záležitostí zabývat v úterý 6. srpna.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze