KOFOLA ČESKOSLOVENSKO

27. dubna 2015, 00:00 - redakce
27. dubna 2015, 00:00

Roman Zúrik obchodní ředitel Novým obchodním ředitelem společnosti Kofola ČeskoSlovensko byl jmenován Roman Zúrik (42), dosavadní ředitel úseku supply chain. Ve funkci nahradí Mariána Šefčoviče (41), který obchod Kofoly vedl od roku 2011 a nyní odchází řídit nově získanou slovinskou značku minerálních vod Radenska. Romana Zúrika nahradí ve funkci ředitele úseku supply chain Ľuboš Matušinský, který doposud řídil logistické procesy ve společnosti Blika Trebišov.

Úkolem nového obchodního ředitele Kofoly Romana Zúrika bude stabilizovat prodeje v retailu a dovést firmu do pozice jedničky v segmentu gastro a impuls. Navíc převezme otěže v přechodu české části Kofoly ČeskoSlovensko na přímou distribuci a v začlenění produktů Rauch do distribuce v celém regionu Česka a Slovenska.

Před příchodem do Kofoly v roce 2011 působil Roman Zúrik například jako manažer distribuce nebo národní manažer prodeje v Pivovarech Topvar – SABMiller. Obchodní zkušenosti získával také v podnicích Vitana nebo Pilsner Urquell SK. l 1

PWC ČR Uwe Schwalm • vedoucí partner Uwe Schwalm (53) se od dubna stal vedoucím partnerem poradenských a auditorských služeb společnosti PwC Česká republika pro německé klienty. Zároveň se bude věnovat významným klientům z řad německých firem v regionu střední a východní Evropy.

Schwalm má zkušenosti s auditem listovaných i nelistovaných společností podle mezinárodních účetních standardů (IFRS), německého obchodního zákoníku (HGB) a amerických účetních standardů (US GAAP). Radil firmám z mnoha odvětví, včetně automobilového průmyslu, nemovitostí, energetiky a telekomunikací. Jeho cílem je posílit dobré vztahy s německými zákazníky a zároveň navázat užší spolupráci i se středně velkými německými podniky, jejichž význam na českém trhu roste.

Uwe Schwalm se stal partnerem v PwC v roce 2001 poté, co absolvoval tříletou stáž v newyorské kanceláři společnosti. Vystudoval ekonomii na univerzitě v Bonnu. Je daňovým poradcem a certifikovaným účetním (CPA). Je ženatý, má jednu dceru. Ve volném čase se věnuje především sportu, hraje golf, tenis a běhá.

2 KNOWLIMITS GROUP Michal Budínský • media consultant Komunikační agentura Knowlimits Group rozšiřuje kapacity v oblasti klientského servisu. Novým media consultantem a special project coordinatorem se stal Michal Budínský. Zodpovídat bude zejména za efektivní nastavení procesů v komunikaci mezi agenturou a klienty a zároveň povede vybrané speciální projekty. Posledních dvanáct let získával Michal Budínský zkušenosti především v renomovaných mediálních agenturách. Naposledy se jako client leadership senior manager v agentuře Mindshare staral o klienty Ford, Müller, Madeta, Nike nebo IBM. Předtím v OMD/PHD pracoval pro Tesco a Unilever a v agentuře Universal McCann pro klienta L’Oréal.

3 ČSOB Vladislav Nožička • výkonný ředitel útvarů specializovaného financování Významnou personální změnou v korporátním bankovnictví ČSOB je jmenování Vladislava Nožičky výkonným ředitelem útvarů specializovaného financování, které firemní a podnikové klientele nabízejí sofistikovaná řešení v oblastech, jako jsou např. syndikované úvěry, akviziční financování, komerční financování nemovitostí, projektové financování, strukturované exportní a obchodní financování a také poradenství v oblasti EU fondů.

Vladislav Nožička (40) po ukončení studií na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze nastoupil do ČSOB, kde od roku 1999 zastával různé obchodní pozice v oblasti korporátního bankovnictví. Od roku 2006 do roku 2009 působil jako korporátní bankéř pro nadnárodní klientelu v mateřské KBC v Bruselu. V letech 2009 až 2010 získával zkušenosti v oblasti řízení úvěrového rizika a poté se vrátil zpět do obchodu s korporátními klienty jako korporátní bankéř senior. Od roku 2013 zastával pozici ředitele pobočky pro korporátní klientelu v Praze 1.

Vladislav Nožička hovoří plynně anglicky a rusky, domluví se německy a ve volném čase se věnuje rodině a sportu.

4 PARTNERS Zbyněk Kuběj • analytik neživotního pojištění Od poloviny ledna letošního roku posílil tým analytiků Partners Zbyněk Kuběj (34). Jako analytik neživotního pojištění se věnuje analýzám pojistných produktů, komunikaci s pojistiteli, poskytování pomoci při řešení pojistných událostí, konzultacím ke konkrétním obchodním případům a školení k jednotlivým produktům. Ve funkci nahrazuje Jiřího Pěnčíka, který odešel ze společnosti ke konci roku 2014.

Zbyněk Kuběj (34) se v oblasti pojišťovnictví pohybuje již devět let. První čtyři roky si vyzkoušel práci na straně makléře, když se zabýval pojištěním vozidel, občanského i podnikatelského majetku a odpovědnosti.

Následujících pět let byl zaměstnán jako manažer sekce makléřských služeb u Uniqa pojišťovny. Zde poskytoval makléřům všestranný servis od vypracování nabídek přes pomoc s pojistnými událostmi až po uzavírání pojistných smluv na pojištění vozidel, podnikatelského a občanského majetku a odpovědnosti. Zbyněk Kuběj je absolventem Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty, kde vystudoval obor Evropská unie a marketing a management. Je ženatý a mezi jeho zájmy patří automobily a motorismus v jakékoli podobě, sport, zejména squash, a dobré filmy.

5 AXA ASSISTANCE Karel Koubek • chief information officer Jan Broďák • chief operations director subregion Central Europe Společnost AXA Assistance rozšířila své řady o dva nové členy Karla Koubka a Jana Broďáka. Karel Koubek se celý profesní život věnuje IT, v němž se realizuje již dvacet let. Dvanáct let působil jako IT manager pro skupinu vlastnící obchodní společnost BG Technik, továrnu Vari a obchodní společnost ABG Strategy, v níž byl i členem dozorčí rady. Posledních pět let figuroval v managementu společnosti ING Investment jako IT manager zodpovědný za české prostředí, kde se podílel na globální změně ICT celé skupiny. V AXA Assistance je součástí výkonného managementu a současně působí v pozici chief information offi cera.

Jeho hlavní oblastí je propojování IT činnosti České a Polské republiky a vybudování moderního spolehlivého ICT prostředí a infrastruktury pro zajištění provozu v několika zemích v režimu 24/7.

Jan Broďák získal své zkušenosti během dvaceti let působení ve vedoucích manažerských pozicích v oblasti prodeje a péče o zákazníky v sektoru telekomunikací a pojišťovnictví. Byl jedním z prvních členů manažerského týmu, kteří stáli v roce 2006 za vznikem nového mobilního operátora Tele fónica O2 Slovakia, kde působil jako ředitel přímého prodeje a ředitel zákaznické péče a zkušenosti. Po návratu ze Slovenska do společnosti Telefónica O2 Czech Republic v roce 2010 byl jako ředitel zákaznické péče v rámci rezidenčních a SME call center zodpovědný za jejich provoz a restrukturalizaci. V letech 2012 a 2013 vedl v rámci retailového prodeje České pojišťovny úspěšný transformační projekt pobočkové sítě. Před příchodem do AXA Assistance pracoval jako investiční manažer ve společnosti Vigo Investments. V AXA Assistance je členem vedení, od listopadu 2014 zde působí v pozici chief operations directora subregionu Central Europe a je zodpovědný za řízení a další rozvoj provozu na trhu České a Slovenské republiky, Polska a Maďarska.

6 EDIFICE FINANCE Miloš Filip • výkonný ředitel Společnost Edifice construction & consulting se rozrostla o novou firmu Edifice finance specializující se na čerpání dotačních prostředků z tuzemských a zahraničních fondů. Pětičlenný tým zkušených profesionálů povede jako výkonný ředitel Miloš Filip, který má mnohaletou praxi s řízením strategických a finančních projektů a jejich administrací na národní i evropské úrovni. Zastávat bude také funkci jednatele společnosti.

Miloš Filip je absolventem Ekonomickosprávní fakulty Masarykovy univerzity v Brně, kde získal doktorát z finanční ekonomie a kvalifi koval se na prestižní a mezinárodně uznávaný titul pro finanční poradce chartered financial analyst (CFA). Byl členem představenstva společnosti ING Investment Management, kde zodpovídal za rozvoj obchodu a marketing produktů investiční správy v České republice a na Slovensku. Dále působil jako konzultant vrcholného managementu v ČSOB, ředitel penzijního fondu a také poradce pro prémiovou klientelu nizozemské skupiny ABN AMRO.

Miloš Filip hovoří plynně anglicky, částečně německy a rusky. Mezi jeho záliby patří finanční vzdělávání, ze sportů tenis, basketbal a golf.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít