Ken zasahuje

23. března 2015, 00:00 - (red)
23. března 2015, 00:00

Když Adam Vojtěch v roce 2005 bojoval o titul v soutěži SuperStar, říkali mu porotci pro jeho vzhled Ken a chválili jeho hlas. Když objížděl s kamarádem a spolužákem Jirkou Mádlem diskotéky, roztancovával puberťáky svou hitovkou Stíny mokrých řas. Minulý týden se mu podařilo pobavit trochu jiné publikum. V roli experta ministerstva FInancí, koordinátora pracovní skupiny pro zdravotnictví, stál před ekonomy z nemocnic, experty na data ve zdravotnictví a zdravotnickými statistiky. Tématem byla analýza, za kterou ministerstvo financí vydalo 200 tisíc korun a která by podle přítomného docenta přes biostatistiku a analýzy neprošla ani jako ročníková práce u studenta druhého ročníku vysoké školy. Ministerstvu financí se překvapivě podařilo pro tuto analýzu získat podrobná data ze zdravotních pojišťoven v unikátním rozsahu. Jenže analýzu těchto dat oponenti hravě rozcupovali jako naprosto nekvalifikovanou a pracovní skupina ministerstva financí pro zdravotnictví, místo aby rozkryla domnělé nepravosti, se znemožnila. Je přitom otázkou, zda od hezouna Kena jeho šéf potřebuje skutečně nějakou analýzu a sežene mu na pomoc ještě nějakou Barbie, nebo stojí jen o zmíněná data dobře použitelná pro své akvizice zdravotnických zařízení, které provádí prostřednictvím fondu Hartenberg.

JAK NOUZE PŘIŠLA NA VLKA Jestli jednou někdo rozplete pavučinu vztahů osob zainteresovaných na tunelu Blanka, zaslouží si medaili. Palubník deník posílá jeden malý střípek, kdyby se náhodou takový nimral našel. V čele společnosti ČKD DIZ, která pokládala kabely do vlhka v tunelu, jenž má být podle projektu převážně suchý (suchý tunel totiž neexistuje), stojí Robert Wolf. Ten byl zároveň právníkem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), kterému se přezdívalo korupční žumpa ještě mnohem dřív než pražskému magistrátu.

Wolf je trestně stíhaný za nevýhodný pronájem dálničních odpočívek, což mu ovšem nebránilo být partnerem špiček pražské politiky u takového tunelu jako Blanka. Ostatně s jedním z nich si mohl zavzpomínat na společného zaměstnavatele.

Na ŘSD totiž pracoval i Jiří Nouza (TOP 09), který až do minulého listopadu stavbu Blanky řídil. Ten samý Jiří Nouza, který s ČKD DIZ uzavřel dodatek, v němž jaksi opomněl stanovit termín dokončení díla. Ten samý Jiří Nouza, který vyrazil městu z ruky i poslední trumf, kterým mohlo tlačit protřelou firmu ke zdi. Bez arbitráže, kterou si musel projít Metrostav, aby se dostal ke svým dlužným penězům, nechal ČKD poslat přes půl miliardy s tím, že je zbytečné se znovu soudit, když je to ten samý případ. Praha je holt malá.

TRISTNÍ LEV V PŘEDJAŘÍ Jiří „LEV 21“ Paroubek trpí takovým politickým půstem, až z toho začal na Aktuálně.cz prokládat své pastýřské blogy bývalým stranickým podřízeným v sociální demokracii latinskými citáty. Jejich frekvence svědčí o skutečném strádání, jehož hloubka budí ve zpravodajích Palubního deníku soucit.

Quid caeco cum speculo (K čemu je slepému zrcadlo?), ptá se hned zkraje, aby Bohuslava Sobotku opatřeného nebývalým mandátem vzápětí varoval: Timeo Danaos et dona ferentes čili že se má obávat Řeků, byť nesou dary! Zde se Palubní deník domnívá, že se zkušený znalec Helénů (má tam přece nemovitost) zřejmě spletl v adresátovi, protože by se výrok více hodil jeho dlouholetému německému příteli Wolfgangu Schäublemu, který se lstivými Řeky má v posledních týdnech hodně co do činění. Vcelku vstřícnému ohlasu Sobotkova úspěchu v médiích neradno věřit, jelikož: Mala gallina, malum ovum – čeho jiného se lze dočkat od špatné slepice než špatných vajec. Navzdory zlověstnému proroctví krutých volebních propadáků však nevidí perspektivy Sobotkovy skvadry tak mizerně, jak by si bezpochyby zasloužila, protože: Mala herba non interit, zkrátka ani tahle zlá bylina nevyhnije. A to navzdory lživým marketingovým trikům, jež pro ně jsou „ultimum refugium“ neboli poslední útočiště.

Palubní deník tímto vyjadřuje znepokojení nad absencí citátu, který psychické rozpoložení našeho latiníka vystihuje zdaleka nejpřesněji: Post coitum omne animal triste est. Dívat se, jak si jiní politicky obcují, ani poledne nedrží, a přitom jsou tak neschopní, nevděční, nevzdělaní, bez špetky talentu a na rozdíl od něj bez jakéhokoli kontaktu s Nejvyšší bytostí… To musí být neskutečně truchlivé.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít