Karty opět vzrostly - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Karty opět vzrostly

, Jindra Dvořáková,
Karty opět vzrostly
Zdroj: Euro.cz

Visa International

Výrazný nárůst užívání platebních karet u obchodníků zaznamenala Asociace Visa International. Představoval 89 procent. Čeští držitelé karet Visa utratili víc než 3,5 miliardy dolarů za dvanáctiměsíční období končící březnem 2002. Při srovnání s „pouze“ 67 procenty nárůstu výdajů je zřetelný pokračující trend častějšího používání karet pro drobné každodenní nákupy. Celkový počet transakcí v České republice v daném období dosáhl 64,2 milionu. Ke konci března letošního roku bylo u nás vydáno 2,2 milionu karet Visa.
„Síť obchodních míst, která přijímají platební karty, se v České republice neustále rozšiřuje a spotřebitelé na tuto skutečnost reagují častějším používáním karet jako pohodlnější a bezpečnější alternativy hotovosti,“ vysvětluje Miloslav Kozler, manažer pro Českou a slovenskou republiku asociace Visa International. „Nejenže se poměr používání karet stále více přibližuje platbám u obchodníků oproti výběrům hotovosti z bankomatů, ale v prvním čtvrtletí jsme též zaznamenali 35procentní pokles výběrů hotovosti u bankovních přepážek. To vše jde ruku v ruce se současnou strategií členských bank, které se snaží nabízet klientům moderní alternativní způsoby pro přístup, řízení a používání osobních financí,“ dodává Kozler.
Čeští držitelé karet Visa dnes mohou využít sítě 46 380 akceptačních míst včetně 1950 bankomatů a 42 830 obchodníků. Karty Visa Electron, které jsou v Česku nejpopulárnější, přijímá 18 833 obchodníků.