Kanceláře u Litochlebského náměstí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kanceláře u Litochlebského náměstí

, Hana Boříková,
Kanceláře u Litochlebského náměstí
Zdroj: Euro.cz

Sekyra Group, Immoeast

Do městské části Praha 11 stále častěji směřují realitní investice. Posledním příkladem je plánované administrativní centrum Opatov Park, které vyroste v blízkosti Litochlebského náměstí. Investory projektu, jehož náklady dosáhnou 650 milionů korun, jsou společnosti Sekyra Group a Immoeast. „Praha 11 je oblastí, kam se stěhují prestižní společnosti. Důvodem jsou blízká napojení na hlavní dálniční tahy a kvalitní infrastruktura,“ tvrdí Leoš Anderle, ředitel Sekyra Group pro oblast developmentu.
Společnosti Hochtief VSB a Metrostav dokončí výstavbu budovy v průběhu roku 2008. Objekt je počáteční etapou projektu, jehož výsledkem by měl být areál o celkové ploše téměř 20 tisíc metrů čtverečních. První budova nového administrativního centra nabídne šest nadzemních a tři podzemní podlaží s pronajímatelnou plochou 13,5 tisíce metrů čtverečních. Kromě kanceláří budova zahrnuje obchodní prostory a restauraci s kavárnou. Součástí projektu je 236 vnitřních a 48 venkovních parkovacích míst. Opatov Park navrhli architekti studia Omikron – K.
Firma Sekyra Group uvádí, že skupina sdružuje subjekty, které disponují ročním investičním objemem deset miliard korun. V následujících čtyřech letech předpokládá, že investuje do nových projektů 30 miliard korun a celková hodnota realitních aktiv pod její správou dosáhne 60 miliard korun.
Společnost Immoeast byla založena jako dceřiná firma Immofinanz Immobilien Anlagen. Specializuje se na realitní trh ve střední a východní Evropě. V Česku působí od roku 2001, aktivní je rovněž na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Rusku a Srbsku.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze