Kafe Karlín

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Špičkový espreso bar a brew bar s relativně úzkou nabídkou, kterou doplňuje zajímavými pop-up akcemi

Prostory karlínské kavárny jsou tak malé, že je vůbec s podivem, že se tam vejde. Není to tu ale nijak stísněné, jen zařízení se omezilo na nezbytné minimum. Barový pult doplňují dva malé stolky a rohové lavice pro ty, kteří se rozhodnou vychutnat kávu na místě. Do malé niky se ještě vtěsnalo pár polic na čerstvě praženou výběrovou kávu pod vlastní značkou a pár kávových propriet. Víc toho stejně není potřeba.

Většina hostů si odnáší kávu s sebou ve stylových kelímcích, na kterých dnes populární motivační citáty nahradily kávové proklamace jako: „Nemám problém s kofeinem, mám problém bez kofeinu.“

Já tu nemívám problémy žádné, kofeinu je tu vždycky dost, a navíc ve špičkové kvalitě. Zdeněk Smrčka a Adam Dvořák toho udělali pro rozvoj kávové kultury u nás tolik, že by si pomalu zasloužili nějaké čestné místo v kávové síni slávy, spolu s Jardou Tučkem z Doubleshotu, Petrou Davies Veselou a dalšími. Bez nich bychom toho o výběrové kávě moc nevěděli a neměli ji kde pít. Zdeněk a Adam jsou kávoví apoštolové, kteří hlásají slova o výběrové kávě na kurzech, jež sami pořádají, a hlavně na téměř všech pražských farmářských trzích, na nichž postupně dokázali získat místa i přes obrovskou konkurenci.

V kavárně i na trzích nejde přehlédnout grafiku typickou pro Kafe Karlín, která usnadňuje zákazníkům výběr podle piktogramů jasně udávajících, kolik je v tom kterém kávovém nápoji espresa/filtrované kávy, mléka/našlehaného mléka nebo třeba ledu v případě letních kávových drinků.

Kávová nabídka je spíše klasická, tedy espreso a od něj odvozené nápoje s mlékem, káva filtrovaná manuálně i strojově. Protože až budete čekat na Karlínském náměstí na tramvaj hned u kavárny a dostanete nepřekonatelnou chuť na kávu, budete rádi, když vám dá barista batch brew „rychlejší než vaše tramvaj“. Tenhle slogan mě nikdy nepřestane bavit. Stejně jako irská káva, kterou jsem v její poctivé podobě ochutnala poprvé před šesti lety právě od Zdeňka Smrčky a vím, že jednu z nejlepších dostanu právě tady. A kdyby vám ke kávě nestačily skvělé sladkosti, které tu mají, sledujte facebookový profil kavárny. Mívají tu pop-up akce se skvělým jídlem, jež dokážou oživit i tak dost gastronomicky zajímavý Karlín.

Kafe Karlín ? Sokolovská 46/51, Praha 8 ? t: 222 311 279 ? e: info@kavovyklub.cz ? www.kafekarlin.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Nový hit sociálních dávek? Během února přes 2 tisíce žádostí o otcovskou
Na co si Češi nejčastěji půjčují?
Pravda, nebo mýtus: 10 faktů o vdovském důchodu
Pečujte o zdraví, ušetříte až třetinu dobrovolného pojistného
Auta
Video smrtelné nehody autonomního vozu dokazuje naprosté…
LSEV je čínské auto vyrobené na 3D tiskárně. Prodávat se začne za rok
Škoda představí do konce roku 2020 pět elektrifikovaných modelů
Pět zajímavých a dostupných ojetin, které už nebudou ztrácet na ceně
Galerie: 12 nejlevnějších aut na českém trhu, která jedou přes 250 km/h
Technologie
Policie zveřejnila video ze smrtelné nehody samořiditelného Uberu. Kdo udělal chybu?
Škoda představí do konce roku 2020 pět elektroaut
Google vás šmíruje. Prohlížeč Vivaldi proto změnil výchozí vyhledávač
Zprávy o GeForce Partner Program měly pravdu, už dopadá na produkty. Někdy legračně
Všechny kanály Novy v DVB-T2 chytí už 50 % populace
Hry pro příležitostné hráče