Kafe Karlín

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Špičkový espreso bar a brew bar s relativně úzkou nabídkou, kterou doplňuje zajímavými pop-up akcemi

Prostory karlínské kavárny jsou tak malé, že je vůbec s podivem, že se tam vejde. Není to tu ale nijak stísněné, jen zařízení se omezilo na nezbytné minimum. Barový pult doplňují dva malé stolky a rohové lavice pro ty, kteří se rozhodnou vychutnat kávu na místě. Do malé niky se ještě vtěsnalo pár polic na čerstvě praženou výběrovou kávu pod vlastní značkou a pár kávových propriet. Víc toho stejně není potřeba.

Většina hostů si odnáší kávu s sebou ve stylových kelímcích, na kterých dnes populární motivační citáty nahradily kávové proklamace jako: „Nemám problém s kofeinem, mám problém bez kofeinu.“

Já tu nemívám problémy žádné, kofeinu je tu vždycky dost, a navíc ve špičkové kvalitě. Zdeněk Smrčka a Adam Dvořák toho udělali pro rozvoj kávové kultury u nás tolik, že by si pomalu zasloužili nějaké čestné místo v kávové síni slávy, spolu s Jardou Tučkem z Doubleshotu, Petrou Davies Veselou a dalšími. Bez nich bychom toho o výběrové kávě moc nevěděli a neměli ji kde pít. Zdeněk a Adam jsou kávoví apoštolové, kteří hlásají slova o výběrové kávě na kurzech, jež sami pořádají, a hlavně na téměř všech pražských farmářských trzích, na nichž postupně dokázali získat místa i přes obrovskou konkurenci.

V kavárně i na trzích nejde přehlédnout grafiku typickou pro Kafe Karlín, která usnadňuje zákazníkům výběr podle piktogramů jasně udávajících, kolik je v tom kterém kávovém nápoji espresa/filtrované kávy, mléka/našlehaného mléka nebo třeba ledu v případě letních kávových drinků.

Kávová nabídka je spíše klasická, tedy espreso a od něj odvozené nápoje s mlékem, káva filtrovaná manuálně i strojově. Protože až budete čekat na Karlínském náměstí na tramvaj hned u kavárny a dostanete nepřekonatelnou chuť na kávu, budete rádi, když vám dá barista batch brew „rychlejší než vaše tramvaj“. Tenhle slogan mě nikdy nepřestane bavit. Stejně jako irská káva, kterou jsem v její poctivé podobě ochutnala poprvé před šesti lety právě od Zdeňka Smrčky a vím, že jednu z nejlepších dostanu právě tady. A kdyby vám ke kávě nestačily skvělé sladkosti, které tu mají, sledujte facebookový profil kavárny. Mívají tu pop-up akce se skvělým jídlem, jež dokážou oživit i tak dost gastronomicky zajímavý Karlín.

Kafe Karlín ? Sokolovská 46/51, Praha 8 ? t: 222 311 279 ? e: info@kavovyklub.cz ? www.kafekarlin.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče