JŠK, ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ

21. března 2016, 00:00 -
21. března 2016, 00:00

Michal Petr Of counsel Soutěžní a regulatorní praxe advokátní kanceláře JŠK získává novou posilu v osobě Michala Petra, který donedávna působil v pozici místopředsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pro soutěž. Jeho vztahy s ÚOHS nebudou příchodem do JŠK zcela přerušeny. Nadále se bude například podílet na přípravě nové legislativy. Michal Petr se soutěžnímu právu věnuje více než deset let a z toho posledních pět let jako místopředseda ÚOHS. Soutěžní právo rovněž vyučuje na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Masarykově univerzitě v Brně. Je také autorem řady odborných publikací a členem redakční rady časopisu Antitrust OE revue soutěžního práva. Jeho specializací je zejména poradenství v oblasti spravedlivého procesu, kartelů a vztahu unijního a českého práva. Michal Petr bude v JŠK působit jako of counsel.

1

ABB ČR Tanja Vainiová * generální ředitelka S účinností od 1. března byla do pozice generální ředitelky ABB pro Českou republiku jmenována Tanja Vainiová. V pozici střídá Hannua Kasiho, který přijal seniorní funkci v rámci globálního managementu pro oblasti sdílených služeb ABB Group.

Tanja Vainiová pracuje v ABB již od roku 1998. Zastávala řadu vedoucích pozic v oblasti obchodu, služeb a výroby, ale též rozvoje obchodních příležitostí a řízení dodavatelských řetězců (SCM). Bohaté zkušenosti z mezinárodního prostředí ABB získala především ve Finsku, USA a Švýcarsku, kde zastávala nejrůznější manažerské funkce. Do České republiky přichází z ABB Maďarsko, kde působila pět let v pozici generální ředitelky. Tanja Vainiová pochází z Finska. Absolvovala obor strojního inženýrství na Tampere University of Technology, ve studiu pokračovala na americkém Massachusetts Institute of Technology (MIT), kde získala tituly MBA a MSc. v oboru inženýring se specializací na řízení dodavatelských řetězců.

Hovoří plynule finsky, anglicky, německy, švédsky a v dohledné době si chce doplnit i znalosti češtiny. Ve volném čase nejraději sportuje OE oblíbila si běhání, plavání a jízdu na kole. Je vdaná a s manželem vychovává tři dcery.

2

MICROSOFT Martin Štefík * finanční ředitel Martin Kováč * ředitel divize Finančním ředitelem české pobočky společnosti Microsoft se v únoru stal Martin Štefík. Naváže na aktivity Stefana Mähra, který se posunul na regionální pozici ve střední a východní Evropě. Martin Štefík přichází z ústředí Microsoftu pro střední a východní Evropu, kde působil necelé dva roky jako finanční manažer pro oblast retailu. Čtyři roky předtím strávil ve slovenské pobočce Microsoftu v roli byznys controllera a pět let předtím v lokální pobočce firmy PricewaterhouseCoopers. Štefík vystudoval finanční management na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici a je seniorním členem ACCA. Aktuálně studuje na Wharton Business School a ve volném čase se věnuje rodině, cestování, běhání a golfu.

Roli ředitele divize Microsoft Dynamics nově zastává Martin Kováč. Vystřídal Václava Urbana, který bude nyní zodpovědný za posílení partnerského kanálu společnosti Microsoft v ČR, a to zejména podporou vstupu velkých systémových integrátorů na lokální trh a jejich aktivního zapojení do obchodních aktivit Microsoftu, primárně v oblasti cloudových řešení. Martin Kováč působí v českém Microsoftu již téměř dva roky se zodpovědností za Microsoft Dynamics CRM. Předtím pracoval ve firmě S&T Group, a to v různých manažerských pozicích se zaměřením zejména na obchod a dodávky CRM pro klíčové zákazníky firmy. Kováč vystudoval bankovnictví na Technické univerzitě v Košicích, kde následně získal titul PhD. Ve volném čase se věnuje jachtingu a rád si zahraje golf.

3

TESCO Martin Lupa * government affairs & CSR manažer Martin Lupa (39) se stal novým manažerem oddělení government affairs a CSR (corporate social responsibility) společnosti Tesco. V této roli je zodpovědný hlavně za spolupráci s veřejnou správou a neziskovým sektorem a rovněž zodpovídá za aktivity Nadačního fondu Tesco. Tesco realizuje řadu společensky prospěšných projektů, jako je prevence plýtvání potravinami, podpora a rozvoj místních komunit či mladých lidí. Úkolem Martina Lupy bude tyto činnosti nejen posilovat a dále rozvíjet, ale také o nich zvyšovat povědomí u veřejnosti.

V oblasti government affairs nahradil Lupa Ivana Kubányiho, který se bude nadále věnovat této agendě na Slovensku. V CSR oblasti a aktivitách Nadačního fondu střídá Martinu Šilhánovou, která se rozhodla přijmout nové výzvy mimo společnost Tesco.

Pracovní kariéru začal Martin Lupa ve firmě Procter & Gamble, kde působil pět let v obchodním oddělení, z toho dva roky v Budapešti. Následně zastával různé posty ve společnostech Avon Cosmetics, ČSOB a mBank.

Lupa vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů VŠE, obor mezinárodní obchod.

Ve volném čase se snaží věnovat rodině. Mezi jeho koníčky patří sport, zejména běh a kolo.

4

APS HOLDING Zuzana Burmakinová * recovery director Tereza Šimanovská * vedoucí oddělení legal & compliance John Pitman * senior finance controller Mezinárodní investor a správce pohledávkových portfolií APS Holding rozšiřuje tým o tři zkušené profesionály.

Recovery directorem se stala Zuzana Burmakinová. Zaměří se především na zefektivnění procesu vymáhání pohledávek v retailovém segmentu a navýšení tržního podílu ve střední a jihovýchodní Evropě. Burmakinová působila ve vedoucích funkcích ve společnostech ProfiCredit a M. B. A. Finance. Vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici, Státní univerzitu v Petrohradě a MGIMO v Moskvě.

Tereza Šimanovská se stala vedoucí nově vzniklého oddělení legal & compliance. V její kompetenci je řízení interních právních služeb napříč Evropou a koordinace externích právních poradců. Advokátka Tereza Šimanovská vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze a dále studovala anglické právo na University of Nottingham a University of Westminster. Pracovní zkušenosti získala v mezinárodních advokátních kancelářích Gide Loyrette Nouel, Allen & Overy a Cliff-ord Chance.

Funkci senior finance controller v APS Holdingu zastává John Pitman. Připojuje se k fi-nancial controlling týmu a bude se podílet na řešení rostoucí agendy tohoto oddělení. Pitman má za sebou patnáct let praxe v oblasti finančního controllingu. Zkušenosti sbíral mimo jiné ve společnostech AT&T, Johnson & Johnson a Algeco. Ve volném čase se věnuje badmintonu, cestování, vaření a jízdě na motorce.

5

KASPERSKY LAB Jindřich Koch * channel sales manager Společnost Kaspersky Lab v České republice jmenovala Jindřicha Kocha do pozice channel sales managera. Koch rozšíří stávající šestičlenný tým českého zastoupení společnosti a na starost bude mít především rozvoj obchodních aktivit v ČR a SR.

Jindřich Koch má více než patnáct let zkušeností s podporou a rozvojem obchodních a zákaznických vztahů. Působil v oddělení nepřímého prodeje společnosti AVG Technologies pro Českou a Slovenskou republiku. Vztahy k zákazníkům a obchodním partnerům rozvíjel ve firmách CDC Data, PVT Net či Zoner Software. Před nástupem do společnosti Kaspersky Lab zastával pozici product managera v podniku Konica Minolta Business Solution Czech, v němž se staral o rozvoj značky na českém trhu a podporu jak přímého, tak nepřímého prodeje.

6

DATASYS Ivan Volf * obchodní ředitel Společnost Datasys, poskytovatel služeb v oblasti informačních technologií, jmenovala Ivana Volfa novým obchodním ředitelem. Bude zodpovídat za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých obchodních aktivit na domácím i zahraničním trhu. Významně se bude také podílet na tvorbě strategie a rozvoji obchodu v komerčním segmentu.

Ivan Volf je profesionálem s bohatými zkušenostmi z oblasti IT, bankovnictví a finančního sektoru. Před příchodem do Datasysu působil několik let v ředitelských postech ve společnostech Hewlett-Packard CR, IBM CR, Eurotel Praha nebo Ness Czech. Je absolventem ČVUT v Praze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít