Jiří Krátký generální ředitel

20. ledna 2014, 00:00 -
20. ledna 2014, 00:00

ALTRON GROUP Společnost Altron Group, globální dodavatel řešení a technologií pro datová centra, jmenovala generálním ředitelem Jiřího Krátkého (53).

Bude řídit činnost týmů ve všech divizích skupiny včetně divizí Altron Data Center Solutions a Altron Business Solutions. Jeho hlavní zodpovědností bude podpořit další růst podnikání, podnítit inovace a pomoci jednotlivým divizím získat přístup na nové trhy. Jiří Krátký převezme povinnosti od stávajícího generálního ředitele a zakladatele společnosti Milivoje Uzelace, který bude i nadále působit ve firmě jako předseda dozorčí rady skupiny.

Jiří Krátký se v technologickém odvětví pohybuje již 20 let a ve společnosti Altron Group pracuje téměř rok, dosud ve funkci ředitele pro strategii a obchodní rozvoj. Předtím působil v nejvyšším vedení firem Gartner, EMC, Sun Microsystems a Bentley Systems. Studoval na International Institute for Management Development a na ČVUT v Praze.

EDENRED Vladimír Vácha obchodní ředitel Petra Hubálková personální ředitelka Společnost Edenred CZ, specialista na firemní benefity a vydavatel stravenek Ticket Restaurant, získala dvě nové posily do vrcholného managementu.

Obchodním ředitelem se stal Vladimír Vácha (42), který bude mít na tuzemském trhu na starost obchodní strategii, řízení obchodní a partnerské sítě a zákaznického centra a bude se podílet na tvorbě nových produktů a služeb. Vladimír Vácha vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, kde získal magisterský titul. Působil 16 let v různých manažerských pozicích ve finančním sektoru. Přichází z Equa bank, kde měl od poloviny roku 2011 na starost řízení externích distribučních kanálů, především hypoték a spotřebitelských půjček. Ve volném čase rád cestuje, jezdí na kole a hraje rekreačně volejbal.

Petra Hubálková (33) bude mít na starost personální strategii Edenredu a zaměří se především na rozvoj zaměstnanců, posílení jejich motivace a práci s talenty. Petra Hubálková získala inženýrský titul na VŠE v Praze, kde vystudovala obor národní hospodářství a sociální politika. Svou pracovní kariéru v personalistice započala v oboru telekomunikací. Poté nastoupila do poradenské společnosti Deloitte jako členka mezinárodního human resources týmu. Poslední dva roky působila v rámci firmy Deloitte v manažerské pozici v Chicagu v USA. Ve volném čase ráda cestuje a účastní se závodů horských kol.

2

HYPOTEČNÍ BANKA Martin Holý vedoucí odboru Alice Andresová ředitelka pobočky Do začátku roku vstupuje Hypoteční banka se dvěma změnami na manažerských postech. Odbor externí sítě vede Martin Holý (44) a ředitelkou pobočky v Praze 5 se stala Alice Andresová (31).

Martin Holý bude řídit spolupráci banky se všemi externími prodejci hypotečních úvěrů. V nové pracovní pozici uplatní své obchodní zkušenosti získané v pobočce Hypoteční banky Na Poříčí v Praze 1, kde dosud působil jako vedoucí oddělení. Před nástupem do banky pracoval ve společnosti Mediatel v několika manažerských pozicích v obchodním a tréninkovém oddělení v České republice a na Slovensku.

Novou ředitelku má od začátku roku pobočka Hypoteční banky v Praze 5, stala se jí Alice Andresová. Pracovní zkušenosti sbírala jako regionální manažerka Kooperativa pojišťovny, kde působila od roku 2007. Vystudovala obor veřejná ekonomika a správa na Vysoké škole báňské v Ostravě.

3

BANKA ZUNO ČR Peter Lakata ředitel Ředitelem online banky Zuno Česká republika, patřící do skupiny Raiffeisen Bank International, se od 1. ledna 2014 stal Peter Lakata (32). Je přímo odpovědný generálnímu řediteli banky Zuno Oyvindu Oanesovi. Od 1. listopadu 2013 je Peter Lakata zároveň ře

ditelem marketingu a obchodu pro Česko a Slovensko, do jeho gesce spadají oddělení marketingu, obchodu, produktového managementu, elektronického bankovnictví a CRM. Online banka Zuno působí v Česku od roku 2011 a na Slovensku od roku 2010, na obou trzích získala tato bezpobočková banka dohromady již téměř 200 tisíc klientů. Peter Lakata povede českou pobočku banky a nahradí Miloše Matulu, který po čtyřech letech práce pro banku bude zastávat jinou pozici v rámci skupiny Raiffeisen Bank International. Peter Lakata přišel do Zuna v roce 2010 a vedl několik oddělení. Předtím pracoval téměř tři roky v mateřské společnosti banky. Na starost měl oddělení service excellence programme, jehož účelem bylo zlepšování zákaznického servisu všech 15 bank skupiny. Peter Lakata je ženatý a má jednoho syna. Má licenci na seskoky padákem, rád běhá, jezdí na kole a relaxuje na horách.

4 sophos END USER SECURITY GROUP Dan Schiappa generální ředitel Společnost Sophos oznámila jmenování Dana Schiappy novým generálním ředitelem skupiny Sophos End User Security Group. Ředitel skupiny zaměřené na ochranu koncových uživatelů bude působit v bostonské centrále Sophosu a bude podléhat přímo výkonnému řediteli Krisi Hagermanovi. Dan Schiappa přichází z firmy RSA, bezpečnostní divize EMC, ve které zastával pozici hlavního viceprezidenta a generálního ředitele skupiny pro ochranu dat a identit. Před nástupem do EMC pracoval v Microsoftu, kde prošel několika vrcholnými manažerskými pozicemi a zodpovídal mimo jiné za bezpečnost Windows. V minulosti pracoval jako výkonný ředitel startupové firmy Vintage Corporation zaměřené na videoservery. Zastával i řadu technických pozic ve společnostech Informix Software a Oracle Corporation.

5 PANASONIC Martin Matlocha obchodní ředitel Obchodním ředitelem společnosti Panasonic pro Českou a Slovenskou republiku je Martin Matlocha, který přišel s ambicí posílit pozici značky na obou trzích. Vystudoval mezinárodní obchod na VŠE v Praze a z obchodní branže má bohaté pracovní zkušenosti. Jeho

předcházejícím působištěm byla společnost Electroworld (člen Dixons Group), kde pracoval více než 11 let. Naposledy zodpovídal za celou kategorii spotřební elektroniky a řídil prodej a marketing v regionu V4 (Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko).

6 AXIS COMMUNICATIONS Markéta Bauerová sales managerka Společnost Axis Communications oznámila, že do pozice sales managera pro region střední Evropy nastoupila Markéta Bauerová, která bude řídit obchodní aktivity firmy v regionu Česká republika, Slovenská republika, Rumunsko a Maďarsko. Markéta Bauerová má za sebou čtyřleté působení v pozici country managerky společnosti Symantec pro Českou a Slovenskou republiku. Dříve pracovala ve společnostech WordPerfect, Novell, Oracle, Microsoft, IBM, a to vždy v roli manažerky se zodpovědností za prodej a za práci týmu. Markéta Bauerová je vdaná a má jednoho syna. Svůj volný čas ráda tráví s rodinou, její zálibou je aktivní sport, cestování a kultura.

7 GRAYLING Monika Matyáštíková vedoucí oddělení Monika Matyáštíková bude pracovat v konzultantské společnosti Grayling jako head of public affairs. Grayling působí v oblasti korporátní komunikace, public relations a public affairs. Tým konzultantů pomáhá českým a mezinárodním firmám prosazovat jejich zájmy mezi politickou reprezentací a ve veřejné správě. Monika Matyáštíková pracuje v Graylingu od března 2012 v pozici senior public affaris consultant. Dříve vedla v britské agentuře ComRes výzkumné projekty public affairs na evropské a mezinárodní úrovni napříč průmyslovými sektory. Předtím pracovala jako business advice executive v London Chamber of Commerce and Industry a v juniorských pozicích v belgické kanceláři mezinárodní poradenské společnosti BursonMarsteller, v úřadu evropského komisaře pro podniky a průmysl, v Senátu Parlamentu ČR a v obchodním oddělení ambasády USA v Praze. Titul MSc. získala v oboru european politics and governance v London School of Economics and Political Science na University of New York v Praze.

NAROZENINY 20. LEDNA Walter Hinterberger (59) CEO regionu Central a předseda představenstva: Model Obaly Petr Kolman (55) generální ředitel a člen představenstva: Severní energetická Michal Martínek (35) general manager a jednatel: Bull 21. LEDNA Jaroslav Havel (40) řídící partner a jednatel: Havel, Holásek & Partners, advokátní kancelář Tomáš Holomoucký (43) ředitel a jednatel: Schenker; jednatel: LogCap ČR Martin Jahn (44) člen dozorčí rady: Škoda Auto; vedoucí fleetových prodejů: Volkswagen; prezident: Sdružení automobilového průmyslu Jiří Trnka (38) CFO a člen představenstva: AAA Auto 22. LEDNA Sanjiv Suri (54) předseda představenstva: Zátiší Catering Group Michal Šafář (53) předseda představenstva: E. ON Energie Jan Šach (37) jednatel: Indesit Company Česká Lubor Žalman (48) partner: EnCor; předseda dozorčí rady: Fincentrum 23. LEDNA Ondřej Jaroš (42) ředitel úseku rozvoje a místopředseda představenstva: ČEZ ICT Services Michal Jelínek (42) výkonný ředitel a člen představenstva: Okin Group 24. LEDNA Tomáš Bednář (42) generální ředitel a jednatel: Konica Minolta Business Solutions Czech Adam Wisinger (50) jednatel: Mondi Bupak 25. LEDNA Pavel Borovka (43) finanční ředitel a místopředseda představenstva: První novinová společnost Helena Čacká místopředsedkyně burzovní komory: Power Exchange Central Europe Milan Macholán (44) generální ředitel a předseda představenstva: První brněnská strojírna Velká Bíteš 26. LEDNA Hana Chrástecká partnerka: Bancroft Group; jednatelka: Lexander Viktor Kotlán (40) hlavní stratég finančních trhů a ředitel Správy aktiv pro institucionální klienty: Česká spořitelna Martin Procházka (46) předseda představenstva: Spolchemie Martin Vlnas (30) ředitel a jednatel: Partners media

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Tento pátek bude svátek
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Začalo testování Opery 51. Už nezapomíná, které weby jste si připnuli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít