Jinak a lépe

05. března, 00:00 - Ondřej Stratilík
05. března, 00:00

Kroměříž je jedním z nejhezčích moravských měst. Od roku 2009 má kromě zámku a zahrad i pivovar Černý orel

Chtěli jsme jít proti velkým pivovarům.

Tak Boris Zubík ve své útulné restauraci na rohu Velkého náměstí vysvětluje, proč do historických prostorů začlenil i minipivovar. „Chtěli jsme ukázat, že to pivo jde dělat jinak a lépe,“ pokračuje. Za nápad prý vděčí jednomu ze svých kamarádů, který pracoval v minipivovaru v Německu. A tak do restaurace vměstnal 600litrovou varnu, do historických klenutých sklepů zase spilku a ležácké tanky.

Od roku 2009 se u Černého orla vystřídalo několik sládků, už třetím rokem tu vaří Roman Flajs. „Co se týče pivovarnictví, je to moje první štace. I když jsem neměl žádné zkušenosti, zaučení bylo velmi rychlé, trvalo to asi dva dny,“ vrací se sládek do léta 2015. Velmi rád prý při vaření zkouší nové věci, velkou radost mu ale dělají i klasické spodně kvašené ležáky nebo třeba tmavý stout.

Hlavním tahounem výstavu, který ročně dělá zhruba 600 hektolitrů, je světlá jedenáctka. Podle Zubíka musí být chuťově univerzální, tedy bez výrazné hořkosti a velkého řízu, aby chutnala skutečně každému. Zkrátka tu nepřijdou ani znalci nebo nároční pijáci, dlouhá pípa nabízí několik druhů piv včetně speciálů.

„Sto procent naší produkce se vypije u nás. Nechci to prodat někomu, kdo to pivo zkazí,“ vysvětluje Boris Zubík (na snímku).

A přestože už dnes na kroměřížském Velkém náměstí funguje čtrnáct hospod, Černý orel chystá další rozšíření. Během několika týdnů v podloubí vedle restaurace otevře moderní pivnici. Minipivovar má pro ni dost velkou rezervu - jeho maximální možný roční výstav se totiž blíží dvěma tisícům hektolitrů.

Nasládlý kořen

Z bohaté nabídky pivovaru jsme ochutnali dvě piva. Nejdříve to byla světlá jedenáctka. Ležák má 4,5 procenta alkoholu, přesto působí velmi lehce a hned od začátku připomíná odlehčený bavorský styl helles. Voní chmelem, v chuti rezonuje svěžest, hořkost je minimální. Jedenáctka představuje výborné osvěžení a doprovází ji velmi dobrá pitelnost.

Zaujal nás i tmavý speciál Perun. Chuť spodně kvašené třináctky vytváří i pražený ječmen a nasládlý kořen smilaxu. Přestože má pivo vonící po sladu poměrně výrazných 5,8 procenta alkoholu, není nijak těžké a poměrně překvapivě působí svěžím dojmem. Perun má i dobrou pitelnost a tohle všechno z něj dělá velmi povedené černé pivo.

Pivovar Černý orel Velké náměstí 24/9, Kroměříž sládek: Roman Flajs nabídka: spodně kvašená piva a speciály prodej piva: v PET lahvích v restauraci co doporučujeme: správně temný, avšak svěží speciál Perun otevřeno: Po-Čt 11.00-24.00, Pá-So 11.00-01.00, Ne 11.00-22.00

O autorovi| Ondřej Stratilík, stratilik@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Láká vás na dovolené zorbing, rafting, canoyning? Pozor na výluky v pojištění
Expres doklady - občanka a pas do 24 hodin: kde a kdy si vyzvednout
Vyznejte se v SPZ jako expert
Jak může absolvent vysoké školy přijít o titul
Komentář: Václav Klaus mladší - angry bird ODS
Auta
Koupili byste si auto vyrobené ve Vietnamu? V Paříži se…
Plná moc k přepisu vozidla: Co musí obsahovat a kde ji ověřit + vzor ke stažení
Galerie: Nejbizarnější ruská terénní vozidla, která projedou úplně všude
Audi TT dostalo decentní facelift a narozeninovou edici odkazující na původní koncept
Nejprodávanější značky na evropském trhu za první pololetí: Volkswagen vládne
Technologie
Tip: Zobrazte své aktivity z Chromu nebo Firefoxu v časové ose ve Windows 10
Nechcete čekat na banku? Google Pay už funguje i s kartami Revolut
Gorilla Glass 6 přichází. Displeje vydrží až 15 pádů na zem
Philips vyrobil cestovní 22″ televizor s napájením na 12 V
Digi TV přidává kvůli fotbalu čtvrtý exkluzivní sportovní kanál, druhé O2 TV má tři
Hry pro příležitostné hráče