Jinak a lépe

05. března, 00:00 - Ondřej Stratilík
05. března, 00:00

Kroměříž je jedním z nejhezčích moravských měst. Od roku 2009 má kromě zámku a zahrad i pivovar Černý orel

Chtěli jsme jít proti velkým pivovarům.

Tak Boris Zubík ve své útulné restauraci na rohu Velkého náměstí vysvětluje, proč do historických prostorů začlenil i minipivovar. „Chtěli jsme ukázat, že to pivo jde dělat jinak a lépe,“ pokračuje. Za nápad prý vděčí jednomu ze svých kamarádů, který pracoval v minipivovaru v Německu. A tak do restaurace vměstnal 600litrovou varnu, do historických klenutých sklepů zase spilku a ležácké tanky.

Od roku 2009 se u Černého orla vystřídalo několik sládků, už třetím rokem tu vaří Roman Flajs. „Co se týče pivovarnictví, je to moje první štace. I když jsem neměl žádné zkušenosti, zaučení bylo velmi rychlé, trvalo to asi dva dny,“ vrací se sládek do léta 2015. Velmi rád prý při vaření zkouší nové věci, velkou radost mu ale dělají i klasické spodně kvašené ležáky nebo třeba tmavý stout.

Hlavním tahounem výstavu, který ročně dělá zhruba 600 hektolitrů, je světlá jedenáctka. Podle Zubíka musí být chuťově univerzální, tedy bez výrazné hořkosti a velkého řízu, aby chutnala skutečně každému. Zkrátka tu nepřijdou ani znalci nebo nároční pijáci, dlouhá pípa nabízí několik druhů piv včetně speciálů.

„Sto procent naší produkce se vypije u nás. Nechci to prodat někomu, kdo to pivo zkazí,“ vysvětluje Boris Zubík (na snímku).

A přestože už dnes na kroměřížském Velkém náměstí funguje čtrnáct hospod, Černý orel chystá další rozšíření. Během několika týdnů v podloubí vedle restaurace otevře moderní pivnici. Minipivovar má pro ni dost velkou rezervu - jeho maximální možný roční výstav se totiž blíží dvěma tisícům hektolitrů.

Nasládlý kořen

Z bohaté nabídky pivovaru jsme ochutnali dvě piva. Nejdříve to byla světlá jedenáctka. Ležák má 4,5 procenta alkoholu, přesto působí velmi lehce a hned od začátku připomíná odlehčený bavorský styl helles. Voní chmelem, v chuti rezonuje svěžest, hořkost je minimální. Jedenáctka představuje výborné osvěžení a doprovází ji velmi dobrá pitelnost.

Zaujal nás i tmavý speciál Perun. Chuť spodně kvašené třináctky vytváří i pražený ječmen a nasládlý kořen smilaxu. Přestože má pivo vonící po sladu poměrně výrazných 5,8 procenta alkoholu, není nijak těžké a poměrně překvapivě působí svěžím dojmem. Perun má i dobrou pitelnost a tohle všechno z něj dělá velmi povedené černé pivo.

Pivovar Černý orel Velké náměstí 24/9, Kroměříž sládek: Roman Flajs nabídka: spodně kvašená piva a speciály prodej piva: v PET lahvích v restauraci co doporučujeme: správně temný, avšak svěží speciál Perun otevřeno: Po-Čt 11.00-24.00, Pá-So 11.00-01.00, Ne 11.00-22.00

O autorovi| Ondřej Stratilík, stratilik@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jak se mění zálohy na zdravotním a sociálním u OSVČ a OBZP v roce 2019?
Nechat se zaměstnat, nebo zaměstnávat?
Jak musíte zadat platební příkazy, aby to došlo do konce roku?
Jezdíte na vánoční trhy do zahraničí bezpečně?
Jak si spočítat daně u spolupracující manželky
Auta
Co se stane, když za jízdy zmáčknete tlačítko parkovací…
Proč stupnice tachometru tak moc přesahují skutečnou maximální rychlost auta?
Automobilky musí do roku 2030 nakonec snížit emise CO2 o 37,5 %. Těšte se na elektromobily
Retro test Škoda 1203: Československá legenda slaví půl století!
Tipy na nejvýhodnější smartphony: rychlík, prcek i bezrámečkový krasavec
Technologie
Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v České republice poukazuje na možné problémy
Odemčené 28jádro Intel Xeon W-3175X už jde do prodeje, stojí přes sto tisíc
Živnostníci všech bank si nově mohou u MONETA Money Bank sjednat kreditní kartu plně on-line
Huawei a ZTE jsou prý hrozbou i pro Česko, varuje úřad
Tumblr vyhnal porno. Uspokojil Apple, nepotěšil minoritní skupiny
Hry pro příležitostné hráče