Ještě více Francie - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Ještě více Francie

, Tomáš Pohanka,
Ještě více Francie
Zdroj: Euro.cz

Toyota Motor Europe

PRAHA (tpk) – Japonská automobilka Toyota Motor se chystá na další expanzi v Evropě. Francouzský deník La Tribune minulý týden napsal, že výrobce hodlá rozšířit produkci ve své továrně v Onnaingu u Valenciennes. Ta nyní zaměstnává přibližně tři tisíce pracovníků a loni z jejích montážních pásů sjelo 204 tisíc vozů.
Nárůst výroby souvisí s připravovaným uvedením nové generace malé Toyoty Yaris, kterou automobilka představí 12. září na autosalonu ve Frankfurtu a již hodlá na trh uvést v roce 2007. Kromě Yarisu by se ve francouzském závodě měl vyrábět nový sportovně užitkový model. Jelikož podrobnosti ohledně produkce Yarisu budou odhaleny až ve Frankfurtu, Toyota Motor Europe se k informacím nevyjádřila. Mluvčí továrny Nicolas Fayot pouze podotkl, že vzhledem k rostoucímu zájmu Evropanů o automobily Toyota by bylo zvýšení kapacity ve Valenciennes logickým krokem.
Ve Francii se Yaris začal vyrábět v lednu roku 2001, o tři roky později se počet zaměstnanců zvýšil o pět set a byl zaveden třísměnný provoz. Nového Yarisu chce automobilka podle La Tribune prodávat 250 tisíc exemplářů ročně, zatímco současná maximální kapacita dosahuje 240 tisíc.