Je libo gotiku, nebo modernu?

30. září 2013, 00:00 - Hana Boříková
30. září 2013, 00:00

Catherine Nardinová přetvoří historický Obecní dvůr na luxusní byty. „Plánovaná rekonstrukce zachová co nejvíce z původního

charakteru objektů,“ říká Francouzka, která žije v Praze už deset let

* Proč by si měli klienti koupit byt právě v Obecním dvoře?

Obecní dvůr najdete v malebné části Starého Města v centru Prahy Na Františku. V soukromém areálu plném zeleně nabídneme dvanáct luxusních rezidencí o velikosti 131 až 412 metrů čtverečních s podzemním parkovištěm a nepřetržitou službou recepce. To je myslím dobrý začátek.

* Kdo bude mít podle vás o takové rezidence zájem?

Chceme vytvořit privátní rezidenční komunitu pro rodiny a jednotlivce, kteří hledají výhody bydlení přímo v srdci města, aniž by se museli vzdát klidu a zeleně tradičně spojovaných s životem na předměstí.

* Jak dlouho jste hledali správnou nemovitost?

Nemovitosti hledáme v podstatě neustále. V Praze je řada krásných domů, když jsme ale viděli před třemi lety tohle místo, už na první pohled nás naprosto okouzlilo.

* Proč právě Praha a historický objekt? Máte tu nějaké vazby a zkušenosti právě s tímto druhem nemovitostí?

V Praze jsem žila, a tak bylo logické začít zde s nějakými obchodními aktivitami. Myslím si, že se těžko najde někdo, kdo by nebyl okouzlen návštěvou historického centra Prahy a tím, jak je zachované. Prvním projektem, který jsme v Praze uskutečnili, byly rezidence v ulici Všehrdova na Malé Straně. Další dva naše projekty jsou v Kozí ulici a na Masarykově nábřeží.

* Co vás na této práci baví?

Mám ráda ten proces, díky němuž se vize mění ve skutečnost. Hlavně jeho dynamiku a kreativitu. Každý projekt má vlastní výzvy a problémy. Zatímco jádro skupiny našich lidí zůstává stejné, externě spolupracujeme s různými architekty a inženýry.

* Do jaké míry dokážete zachovat charakter původní budovy? Přece jen areál dlouhou dobu chátral.

V Obecním dvoře se snoubí různé architektonické styly, od gotiky přes neoklasicismus, které představují jednotlivé budovy a odrážejí historii architektury Prahy jako takové. I to byl jeden z důvodů, které nás k těmto budovám dovedly. Plánovaná rekonstrukce zachová co nejvíce z původního charakteru objektů. Styl společných prostranství, a dokonce i některé stavební techniky budou jasně odkazovat na historickou povahu místa. Zároveň jsme měli štěstí, že můžeme do komplexu zakomponovat i budovu úplně novou.

* Měli jste problém dostát požadavkům památkářů?

Upřímně řečeno, nikoli. Jediné položky, které kdy byly předmětem diskuse, byly ty, které se vztahovaly k požadavkům na moderní bydlení.

* Jak přistupujete k interiérům?

Majitelé rezidencí si mohou vybrat z několika designů interiéru, který podle jejich osobních preferencí dotvoří tým zkušených interiérových designérů. Novinkou pro budoucí majitele luxusních rezidencí je ale také možnost zařídit si své bydlení od začátku až do konce podle svých představ. Nabízíme totiž předání rezidence jako hrubé stavby, tedy bez podlah, obložení koupelny nebo třeba dveří, aby si majitel sám zajistil vlastní designéry a dodavatele.

* Budou mít klienti o tuto možnost zájem? Přece jen je pohodlnější přijít k hotovému…

Tento způsob vytváření vlastního bydlení je v některých evropských zemích naprosto běžný, v České republice se ale zatím příliš nevyskytuje. Každá varianta má pochopitelně svá pro a proti, která si majitel rezidence musí sám zhodnotit. Výhodou je možnost mít veškerý design a provedení prací pod kontrolou a rozhodovat o každém detailu, který se bude v interiéru vyskytovat. Nevýhodou může být náročná koordinace všech dodavatelů, kterou by jinak zařizoval přímo developer nebo interiérový architekt.

* Chápete recepci i jako servis pro klienty? Dnes se developeři snaží kombinovat bydlení s hotelovými službami, prostě dokonalý servis, ale ve vlastním…

Služby recepce a bezpečnostní služba jsou pro naše klienty velmi důležité, protože zvyšují úroveň bezpečnosti a zároveň komfortu. Pokud je možné zkombinovat tyto nezbytné prvky s dalšími benefity, jako je třeba služba concierge, tak proč to neudělat? Dobrým příkladem poptávané služby je třeba čistírna.

* Dali jste si nějaký milník, kdy byste chtěli mít všechny byty prodané?

Naším záměrem je prodat všechny rezidence do tří měsíců od obdržení kolaudačního rozhodnutí. l

Francouzku okouzlila historie

Catherine Nardinová se narodila ve francouzském Belfortu. Vystudovala oděvní návrhářství v Cannes, v této branži ale nikdy nepracovala. Než se přestěhovala do Prahy, působila třeba jako animátorka zajišťující zábavu pro turisty v Clubu Méditerranée, což je síť prázdninových resortů, nebo jako majitelka restaurace v Clermont-Ferrandu. V Praze, kde žije více než deset let, se mimo jiné věnovala svému velkému koníčku, vyrábění šperků. V Pařížské ulici v Praze měla svůj vlastní obchod se šperky. Obchod po nějaké době prodala, aby se mohla věnovat projektu obchodního centra v chorvatském Záhřebu. Tam se potkala s Mariou Anzulovićovou, která se stala její obchodní partnerkou ve firmě Around Inside.

O autorovi| Hana Boříková, borikova@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Auta
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
Technologie
Cnews FM: Produkty od Googlu mizí, herní obchody přibývají [podcast]
Subnautica navždy zdarma: parádní dárek nově spuštěného Epic Games Storu
Tohle je 25 nejhorších hesel roku 2018. Stále vede 123456
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Hry pro příležitostné hráče