Jaroslav Maršán generální ředitel

19. května 2014, 00:00 -
19. května 2014, 00:00

CENTROPEN Tradiční česká společnost Centropen specializující se na výrobu psacích potřeb, která byla založena již v roce 1940 v Dačicích, mění své vedení. Do pozice generálního ředitele byl zvolen Jaroslav Maršán, dosavadní technický a výrobní ředitel, který se chce zaměřit na posílení firmy na českém i zahraničním trhu a věnovat se inovacím.

Jaroslav Maršán začal v Centropenu pracovat v roce 1985 v odboru technologie po absolvování vysoké školy. Jeho postup je zhodnocením pracovních kvalit i znalostí a zkušeností. Díky svému dlouhodobému působení ve firmě má přehled o řadě segmentů, včetně výroby.

1 LTA MELZER BRÁZDIL Pavlína Beránková • advokátka Pavlína Beránková je advokátka s dlouholetou praxí ve významných mezinárodních advokátních kancelářích. Její specializací je finanční a bankovní právo, právo k nemovitostem a korporátní právo. Zaměřuje se na projektové financování, restrukturalizaci a zastupování klientů při vedení sporů. Dříve působila jako vedoucí týmu pro finanční a bankovní právo v advokátní kanceláři Norton Rose Fulbright a v advokátní kanceláři Nörr Stiefenhofer Lutz jako členka týmů pro právo k nemovitostem a řešení sporů.

Absolvovala Právnickou fakultu UK v Praze a Západočeskou univerzitu v Plzni, kde získala titul v oboru ekonomie. Magisterský titul pro obor právo (LL. M.) získala na University of New South Wales v australském Sydney. Kromě češtiny poskytuje poradenství v anglickém a německém jazyce.

2 CLIFFORD CHANCE Alex Cook • vedoucí partner Novým vedoucím partnerem pražské pobočky advokátní kanceláře Clifford Chance byl s účinností od 1. května jmenován Alex Cook. Funkci přebírá od Vlada Petruse, partnera pro finanční praxi, který se kromě oblasti bankovnictví, kapitálových trhů a insolvence nadále zaměří na vybudování stálé praxe pro oblast soudních sporů a arbitráží.

Alex Cook působí v Clifford Chance od roku 2005, kdy nastoupil do pozice counsel, partnerem se stal v roce 2007. Dříve pracoval pro advokátní kancelář Allen & Overy v Londýně a v Budapešti. Jako právník s kvalifikací v oboru anglického práva a partner pražské korporátní praxe má rozsáhlé zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic, private equity a joint ventures. Podílel na transakcích ve většině zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy, v regionu působí již 15 let.

3 SOR LIBCHAVY Filip Murgaš • obchodní ředitel Obchodním ředitelem společnosti SOR Libchavy, českého výrobce moderních autobusů a trolejbusů, byl jmenován Filip Murgaš, který dříve působil jako obchodní ředitel dceřiné společnosti SOR Slovakia. Je absolventem Technické univerzity Košice, Fakulty výrobních technologií, v oboru výrobní inženýrství. Nastupuje na místo po Jindřichu Chudém, který byl jmenován zástupcem obchodního ředitele pro exportní trhy a bude i nadále pracovat v obchodním týmu společnosti. Zástupcem nového obchodního ředitele pro Českou republiku Filipa Murgaše byl jmenován Aleš Lipavský, dosavadní člen obchodního týmu, který bude nově zodpovědný i za marketing společnosti.

4 OKIN GROUP Monika Luberová • finanční ředitelka Finanční ředitelkou poskytovatele outsourcingových služeb, skupiny Okin Group, která zastřešuje značky Okin BPO a Okin Facility, se stala Monika Luberová (38). Ve funkci bude zodpovědná za strategické finanční řízení skupiny a za řízení podpůrných služeb. Mezi priority Moniky Luberové patří optimalizace interních procesů v podpůrných službách, v odborech financí, práva, centrálního nákupu, lidských zdrojů, autoprovozu a IMS, optimalizace nákladů, řízení cash flow a ekonomická a finanční stabilita firmy.

Monika Luberová působí ve skupině Okin Group od roku 2013 jako finanční ředitelka značky Okin BPO v Ostravě. Předchozí zkušenosti s finančním řízením získala jako CFO společnosti DHL Express v Budapešti, kde se mimo jiné zasloužila o úspěšnou migraci finančních aktivit z Maďarska do center sdílených služeb v Malajsii a České republice.

Titul MBA získala na Nottingham Trent University v Brně a inženýrský titul má ze Slezské univerzity v Opavě. S partnerem vychovává tři děti.

5 CUSHMAN & WAKEFIELD Martin Baláž • ředitel pronájmu průmyslových ploch Martin Baláž se stal vedoucím pronájmu průmyslových ploch ve firmě Cushman & Wakefield (C&W) v České republice. Nahradil Jaroslava Kaizra, který po více než desetileté kariéře ve společnosti odchází na klientskou stranu.

Martin Baláž i nadále zůstává šéfem průmyslové skupiny C&W na Slovensku, jeho příchodem do České republiky došlo k propojení týmů v Praze a Bratislavě.

Baláž nastoupil do C&W v roce 2008 jako konzultant a v letech 2008 až 2010 pracoval v pražské pobočce. V roce 2010 se přesunul do bratislavské kanceláře, kde se roku 2012 ujal vedení průmyslového týmu. Na jaře 2013 byl povýšen do funkce associate.

Je absolventem Technické univerzity ve Zvoleně se specializací na marketing a mezinárodní obchod. V současné době dokončuje studium podnikového hospodářství na College of Estate Management v Anglii se specializací na komerční nemovitosti. Ve volném čase se věnuje studiu a rodině. Mezi jeho koníčky patří squash a lyžování.

6 ZUNO Ján Bača • vedoucí týmu prodeje Tým prodeje online banky Zuno vede Ján Bača. Kromě prodeje bankovních produktů zodpovídá za komunikaci a spolupráci s třetími stranami v České republice a na Slovensku.

Ján Bača pracuje pro banku Zuno téměř od jejího počátku a prošel již několika pozicemi.

Začínal jako expert na internetové bankovnictví a později mu jako manažerovi týmu pro elektronické kanály přibyla také zodpovědnost za mobilní bankovnictví.

Bača vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se specializací na finance.

Po skončení studia zahájil kariéru jako rozpočtový analytik na Ministerstvu financí ČR. Svůj volný čas věnuje zejména rodině a koníčkům, mezi které patří čtení fantasy literatury a výlety do přírody.

7 CBRE Lukáš Šaling • senior industrial agent Jan Hřivnacký • industrial agent Oddělení industrial společnost CBRE má nové posily. Lukáš Šaling rozšířil tým jako senior industrial agent a do CBRE přichází z firmy Cushman & Wakefield, kde byl více než tři roky zodpovědný za český a slovenský trh se zaměřením na sektor automotive. V CBRE se soustředí na poradenskou činnost pro stejné odvětví. Hovoří anglicky. Mezi jeho záliby patří zejména sport a cestování.

Jan Hřivnacký přichází do CBRE do funkce industrial agent ze společnosti Media Research, kde pracoval jako specialista marketingového výzkumu a account manager. Jeho zodpovědností bude poskytovat pronajímatelům a developerům poradenství v oblasti identifikace vhodných průmyslových objektů a pozemků. Inženýrský titul v oboru marketing a obchod získal na univerzitě v Ostravě. Hovoří anglicky a mezi jeho záliby patří sport, hudba a kultura.

8 CPI GROUP Pavel Měchura • finanční ředitel S účinností k 30. dubnu 2014 opustil Erik Morgenstern na vlastní žádost pozici finančního ředitele společnosti CPI Group. Do uvolněné funkce byl jmenován Pavel Měchura, který bude zodpovědný za účetnictví celé realitní skupiny CPI Group. Dříve působil ve funkci manažera oddělení IFRS a analýz, kterou zastával od roku 2010. Předtím získal mnohaleté zkušenosti ve společnosti KPMG, kde zodpovídal za vedení auditních zakázek velkých společností, především v oblasti automotive, real estate a petrochemického průmyslu. Pavel Měchura je absolventem Hospodářské fakulty Technické univerzity v Liberci. Je ženatý, má dvojčata a ve volném čase se rád věnuje sportu a rodině.

9 RENOMIA Robert Krátký • ředitel péče o klienty Robert Krátký se stal ředitelem oddělení péče o klienty české pojišťovací makléřské společnosti Renomia. Bude zodpovědný zejména za rozvoj vztahů s klienty a pojistiteli a vývoj služeb, které společnost poskytuje klientům při správě pojištění.

Robert Krátký (38) je absolventem Vysoké školy finanční a správní v Praze, oboru pojišťovnictví. Ve společnosti Renomia působí od roku 2001. Nejprve zastával pozici likvidátora, v roce 2006 se stal ředitelem oddělení likvidace a tuto funkci vykonával do dubna letošního roku. Hovoří anglicky a mezi jeho zájmy patří cestování a cyklistika, které provozuje nejraději se svou rodinou.

NAROZENINY 19. KVĚTNA Helena Bednářová jednatelka: Centrin CZ Petr Kozel (51) generální ředitel a předseda představenstva: Dachser CR Robert Macek (43) člen představenstva: Explosia Petr Novotný (48) managing partner a advokát: Rödl & Partner Radoslav Szücs (39) ředitel: Diners Club CS 20. KVĚTNA Jonathan Michael Hill (40) jednatel: Hays CR Petr Kellner (50) zakladatel a majoritní akcionář: PPF Group Peter Vačko (52) jednatel: Crystalex 21. KVĚTNA Martin Grigar (52) člen představenstva: AutoCont Holding Michal Reiter (50) výkonný ředitel divize silniční stavitelství a člen představenstva: Skanska 22. KVĚTNA Mojmír Čapka (68) generální ředitel a předseda představenstva: Brisk Tábor Petr Marijczuk (43) generální ředitel a jednatel: Benteler ČR Ladislav Zeman (36) ředitel a člen představenstva: Otis 23. KVĚTNA Roman Knap (39) generální ředitel a jednatel: SAP ČR Luděk Pfeifer (50) partner a jednatel: M. C. Triton Michal Zafirelis (39) výkonný ředitel: ZKL Bearings CZ 24. KVĚTNA Libor Chrobok (46) předseda představenstva: Geco CZ Vladislav Veselý (48) předseda představenstva: Jitona, Expandia; jednatel: UP závody 25. KVĚTNA Jan Červinka (50) předseda dozorčí rady: KRPA Holding Pavel Kafka (65) prezident: Česká manažerská asociace Luboš Trojánek (48) finanční ředitel a místopředseda představenstva: Eurovia CS

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít