Jak zaúčtovat jelena

25. února 2013, 00:00 - (red)
25. února 2013, 00:00

PaluBní Deník ZKAZKY Z ORIENTU Kupovat státní podíly ve firmách na Balkáně vyžaduje nejen dobrý privatizační projekt, super kontakty, ale i zdravá játra jako nezbytnou podmínku pro rychlé odbourání alkoholu. O tom by mohli vyprávět zástupci jedné nejmenované firmy, která má aktuálně na Balkáně problémy.

O jedné z takových privatizačních pijatik, která se uskutečnila i za přítomnosti padlých žen, dodnes kolují legendy. A nejen mezi přímými účastníky, ale i v účetním oddělení nejmenované firmy. „Snad třicetkrát mi volala účetní a ptala se, jak mají zaúčtovat toho jelena z Bulharska s tak divným pořadovým číslem. Teprve po pár dnech pátrání se ukázalo, že je to jedna z účastnic noční pijatiky, která na účtenku napsala své jméno a telefon,“ konstatoval jeden z pamětníků. Jak byla Jelena zaúčtována, se však Palubnímu deníku ani přes veškeré úsilí nepodařilo zjistit.

KDYŽ VLK NENÍ DOMA

Lesy ČR jsou nadále bez hlavy, neboť ministr zemědělství Petr Bendl se zjevně nedokáže dohodnout s premiérem Petrem Nečasem na novém generálním řediteli.

Odborný lesnický server Silvarium.cz podle slov komentáře uveřejněného na jeho webových stránkách přesto zaznamenal „obrovský posun ve strategii LČR“. Investice do lesních cest a vodních toků dozorčí rada doporučila zvýšit o miliardu, aby zlepšila úroveň údržby majetku a pomohla zakázkami malým místním dodavatelům.

Naopak seškrtala rozpočet na reklamu a marketing o čtvrtinu. Sporné servisní smlouvy na IT a dodávky softwaru bude nejen přezkoumávat soudní znalec, ale podle doporučení dozorčí rady buď zlevní o třicet procent, anebo mají být vypovězeny. Bude vyhlášen nový otevřený tendr na právníky, nad jehož regulérností by měla dohlížet protikorupční organizace Transparency International. Statut státního podniku nedává dozorčí radě přímé rozhodovací pravomoce v těchto záležitostech, nicméně prozatímní vedení se k doporučením vyjádřilo kladně. A ani ministerstvo zemědělství je vzhledem k současné situaci nemůže ignorovat. Co se to stalo? ptá se Silvarium.cz.

Lesákům a myslivcům lze odpustit neznalost bonmotu bývalého šéfa Obamova Bílého domu Rahma Emanuela: „Nikdy nepromeškejte vážnou krizi, protože je zároveň příležitostí udělat věci, které jste nemohli uskutečnit v minulosti.“ Vlastně na tom nic překvapivého není, pokud ve vakuu vidíte příležitost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít