Jak si správně vybrat byt pro bydlení i pro investici

Komerční sdělení

Výstavba bytů se v Praze v 21. století výrazně mění. Od výstavby tzv. nocleháren na vzdálených okrajích Prahy, kde stále není moderní infrastruktura, odpočinkové plochy, nemluvě o množství parkovacích míst, přes ojedinělou výstavbu solitérních domů po celé Praze, které často zcela změnily charakter celého území až po v současnosti klienty velmi preferované výstavby zcela nových městských čtvrtí.

Čtvrtí, které svým obyvatelům poskytují kompletní infrastrukturu a služby, které jsou na prahu 21. století již naprostou samozřejmostí.

Dnes nakupující očekávají, jak kvalitní bydlení, tak i infrastrukturu v podobě bezproblémové dopravy nebo nákupních možností. Stejně tak očekávají i služby typu škola, školka nebo dostupné zdravotnictví v bezprostředním okolí. A také prostor, kde lze aktivně i pasivně trávit svůj volný čas a kde si každý najde to své – od maminek s dětmi a jejich dětskými hřišti, až po starší generaci s relaxačními zónami a parkovou úpravou okolí jejich bydliště.

Výstavba zcela nových čtvrtí je celoevropský trend. Obrovskou výhodou tohoto typu výstavby, pro majitele bytů v dané lokalitě, je systém tzv. „all in one“. Tedy ve volném překladu mít vše na jednom místě. Od pracovních příležitostí, přes množství služeb, dostatek volnočasových aktivit až po každoroční zhodnocení a růst ceny nemovitosti. Moderní City development 21. století je ideální formou developerské činnosti, kterou společně rozvíjí developer a městská část. Výsledkem spolupráce je pak dokonalé spojení funkčnosti bydlení v moderních bytových domech, kvalitní a především dostupné městské infrastruktury a nabídky volnočasových aktivit v daném místě,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP. Tedy spojení tří podstatných faktorů, které dnes hrají stále důležitější roli při výběru vlastního bydlení. Rozhodují se takto jak rodiny s dětmi, pro které je důležité zázemí, bezbariérový přístup k městské dopravě nebo dostatek škol či školek v okolí. A obdobně k tomu přistupují jak mladí lidé, tak i starší generace. Ta očekává kvalitně odvedenou práci a budoucí zhodnocení nemovitosti. A pokud toto vše dokáže developer klientům nabídnout, pak bude vždy investice do bydlení nebo do bytu zhodnocena a přinese majiteli finanční bonus.

Mezi nejprogresivnější a zároveň nejrespektovanější developerské společnosti, které v současnosti staví v Praze byty vhodné jak pro bydlení, tak i pro investice, patří česká společnost FINEP. Ta v současnosti realizuje moderní City development na celkem 5 místech po Praze. Společný jmenovatel všech těchto lokalit (Britská čtvrť na Západním Městě v Praze Stodůlkách, Harfa Park ve Vysočanech, Malý háj ve Štěrboholech, Prosek Park a lokalita Nad Přehradou v Praze Hostivaři) je dokonalé skloubení funkce moderního bydlení se službami, které život zpříjemňují a zjednodušují. Díky tomu obyvatelé daných lokalit ve svých bytech nejenom bydlí, ale i žijí.

O projektech moderního bydlení se dozvíte na webu www.finep.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto,…
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí E5 a B7
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Technologie
Levněji to ještě nebylo. Office 365 na celý rok jen za 599 Kč
Až do soboty zdarma. Stáhněte si tahovou strategii Civilization III
Jdete zítra volit? Liftago, SmileCar a Rekola vás k urně svezou zadarmo
Je tu Mini-ITX deska pro Skylake-X. Díky slotům SO-DIMM má pořád čtyřkanálové paměti
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít