Jak se fotí jazz

03. dubna, 00:00 - TT
03. dubna, 00:00

Soutěž Jazz World Photo letos ocenila fotografy z Francie, Rakouska a Polska

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 24. března v rámci závěrečného večera jubilejního 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Jazzinec v Trutnově za účasti autorů nejlepších jazzových snímků roku a členů poroty.

V pátém ročníku soutěže hodnotila mezinárodní porota rekordní počet snímků. „Do letošního ročníku bylo zaregistrováno 311 fotografií z 39 zemí světa. Největší počet přišel z Itálie, Polska a Francie. Máme radost, že nám každým rokem narůstá počet soutěžících žen. Ostatně mezi třemi nejlepšími fotografy je žena,“ říká Tomáš Katschner, iniciátor a organizátor Jazz World Photo.

Na prvních třech příčkách se umístili Didier Jallais z Francie, Markus Lackinger z Rakouska a Anna Rezulaková z Polska. Didier Jallais je francouzský zubní lékař a dlouholetý člen týmu Lékařů bez hranic a také pilot vrtulníku. Soutěže se zúčastňuje každoročně a v prvním ročníku v roce 2014 vyhrál hlavní cenu. Markus Lackinger, fotograf ze Salcburku, naopak poslal svou fotografii do nějaké soutěže poprvé v životě. Anna Rezulaková je profesionální fotografka z polského Gdaňska, která se specializuje na hudební a reportážní fotografie. Soutěže Jazz World Photo se zúčastnila poprvé.

Další účastníci byli ze všech pěti kontinentů, nejexotičtější snímky dorazily například z Íránu, Japonska, Venezuely či Filipín. Jazz World Photo je jediná celosvětová soutěž, která není omezena žádnými věkovými a profesními limity, fotografie jen musí vycházet z jazzu, blues, world music a přidružených žánrů. Nedílnou součástí projektu jsou exkluzivní putovní výstavy, které představují třicet nejlepších fotografií daného ročníku. Během pěti let se konaly v řadě galerií v Česku, ale i v Belgii, Itálii, Polsku, na Slovensku a v USA.

Třicet nejlépe hodnocených jazzových fotografií roku 2018 je aktuálně k vidění v Galerii města Trutnova, odkud poputují do Hradce Králové, Písku, Poděbrad, Frýdlantu a Jelení Hory v Polsku.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
O kolik si skutečně polepšíte při zvýšení hrubé mzdy o tisícovku?
Jak se mění charakter světové populace? Afrika válcuje vyspělý svět
Půjčka na dovolenou? Raději si našetřete
Kdy máte nárok na náhradní volno?
Práce v důchodu: která smlouva je pro vás nejlepší
Auta
Sergio Marchionne byl kvůli zdravotním problémům nahrazen…
Test BMW X3 xDrive30d: V nejlepším pořádku
Retro: Porsche 911 (996) je jako Popelka. Nikdo ji nechce a čeká na svého prince
Zajímavé a nadějné prototypy českých aut, které nikdy nevyjely na silnice
Kde končí německé dieselové ojetiny? Zájem má Ukrajina, Chorvatsko, Francie i ČR
Technologie
LibreOffice je v Microsoft Storu. Neznámý vydavatel ale nebudí důvěru
Je libo levný velký monitor? AOC má 32″ s 2560 × 1440 body na 10bitovém IPS panelu
Nvidia ukázala rozdíl mezi HDR a SDR u her (video)
Jak založit PayPal, jak přes něj platit a jak poslat peníze někomu jinému?
Data mezi účty u Googlu, Microsoftu nebo Facebooku přenesete na pár kliknutí
Hry pro příležitostné hráče