Jak na lupy - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Jak na lupy

, (red),
Jak na lupy
Zdroj: Euro.cz

Rady a tipy pro správnou péči o vlasy

Lupivost vlasové pokožky postihuje 59,5 procenta žen a 60 procent mužů (podle Health & Beauty 2003). Vlasová pokožka je neustále vystavena působení nejrůznějších agresorů vnějších (silně koncentrované, nekvalitní či nevhodně zvolené přípravky, klimatické podmínky) i vnitřních (stres, únava, alergie, hormonální změny nebo nadměrné pocení), prvořadým úkolem je tedy znovunastolení její rovnováhy.
Stejně jako u kůže probíhá u vlasové pokožky neustálá buněčná obměna. V případě lupivosti při ní dochází k narušování procesu tvorby keratinu ve svrchní části vlasové pokožky, což vede k jejímu odlupování. Původcem jevu je přemnožení mikroorganismů žijících na vlasové pokožce, především kvasinky Pityrosporum Ovale. Pokožka pak zrychluje svoji regenerační schopnost a na jejím povrchu se hromadí chomáčky odumřelých buněk – lupů.
U suché vlasové pokožky jsou lupy lehké, drobné jako prach a padají volně na ramena. U mastné jsou slepené a ulpívají na pokožce a vlasech. Přemnožení mikroorganismů může přivodit také nepříjemné svědění a zarudnutí vlasové pokožky. Zklidnění a ozdravení vlasové pokožky, detoxikaci a hydrataci poskytuje například technologie Système Pur Détox v přípravcích Kérastase Spécifique. Technologie spojuje jemnou mycí bázi a aktivní složky, které jemně a šetrně napomáhají odstranění lupů a brzdí jejich výskyt. Složka Zinek Pyrithione účinně působí proti přemnožení kvasinky Pityrosporum Ovale, salicylová kyselina má očišťující účinek a glycerol hydratuje vlasovou pokožku.
Součástí kúry pro odstranění lupivosti jsou dále šamponové lázně Bain Gommage cheveux secs (pro suché lupy) a Bain Gommage cheveux gras (pro mastné). Ideální je doplnit ošetření pokožky péčí Fluide Purifiant – ta se neoplachuje, nezatěžuje vlasy a zaručuje jejich vysokou kosmeticitu. Jako součást ošetření k odstranění lupů slouží rovněž technická péče Peeling Purifiant, skutečný „peeling vlasové pokožky“ v rámci aplikace v kadeřnickém salonu.

Dagmar Bílková, vzdělávací manažerka