IT centrum otevřeno - Euro.cz

Přihlášení

IT centrum otevřeno

, Karel Zaoral,
IT centrum otevřeno
Zdroj: Euro.cz

Deutsche Börse Services

Deutsche Börse Services otevřela v Praze kanceláře svého technologického centra. Jejich úkolem bude podpora vývoje vnitrofiremních aplikací v rámci Deutsche Börse Gruppe, přední burzovní organizace na světě, a také převzetí úkolů, které jsou nyní svěřeny externím poskytovatelům IT služeb. Společnost vytvořila sto padesát kvalifikovaných pracovních míst a předpokládá další rozvoj.
„V ekonomickém srovnání středoevropských zemí byla ČR jednoznačně nejlepší volbou pro umístění naší pobočky. Nabízí kvalifikované IT specialisty se znalostí angličtiny a němčiny,“ říká Michael Kuhn, CIO Deutsche Börse. Pro firmu je výhodné i přímé letecké spojení s Frankfurtem a Lucemburkem, kde jsou podobná vývojová centra.
Deutsche Börse Gruppe poskytuje portfolio produktů a služeb, které pokrývá široké spektrum od spotových obchodů a derivátů, přes služby centrální protistrany, clearing, vypořádání transakcí, poskytování informací o trhu až po rozvoj a provozování elektronických systémů obchodování. Skupina provozuje největší trh s deriváty na vlastní platformě Eurex, dále hotovostní trh na platformě Xetra a je též jedním z hlavních evropských poskytovatelů vypořádacích a custody služeb prostřednictvím Clearstream International.