Invalidovna potřetí - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Invalidovna potřetí

, Erika Hatašová,
Invalidovna potřetí
Zdroj: Euro.cz

Český statistický úřad

PRAHA (hat) – Do druhého kola výběrového řízení na prodej Českého statistického úřadu (ČSÚ) na Invalidovně se nepřihlásil žádný zájemce. Důvodem byla zřejmě vysoká částka a řízení o změně územního plánu, které by změnilo klasifikaci areálu z administrativního na částečně obytný. Tiskový mluvčí ČSÚ Vladimír Pištora týdeníku EURO sdělil, že úřad vypíše další tendr nejdříve začátkem příštího roku. „Je pravděpodobné, že přehodnotíme výši minimální ceny,“ dodal Pištora. Úřad v první fázi požadoval minimálně 325 milionů korun.
Komplex na Invalidovně měl být pouze provizorním sídlem ČSÚ, ten v něm přesto sídlil mnoho let. Po povodních před dvěma lety, kdy byl objekt zaplaven do výše prvního patra, se statistici přestěhovali do nového komplexu na Skalce. Od té doby vlastnictví původního sídla vytrvale zatěžuje jejich rozpočet. Již dříve museli investovat do deratizace, další prostředky je nutné věnovat na ostrahu nevyužívaného objektu.
Karlínský areál tvoří čtyři objekty na rozloze 98 tisíc metrů čtverečních zastavěné plochy. Jeho prodej komplikovala skutečnost, že budovy byly označeny jako provizorní a neměly přidělené číslo popisné. Po jeho udělení bylo nutné je prostřednictvím státní dislokační komise nejprve nabídnout k využití jiným orgánům státní správy. Teprve pak bylo možné je prodat.