IMPÉRIUM ROSTE - Euro.cz

Přihlášení

IMPÉRIUM ROSTE

, (red),
IMPÉRIUM ROSTE
Zdroj: Euro.cz

ŽDB Bohumín

Hodonínský podnikatel Karel Komárek připojil ke svému dosud zejména plynárenskému impériu další, tentokrát hutní a strojírenské podniky. Koncem února koupil akcie, které představují více než čtyřicetiprocentní podíl ve společnosti Železárny a drátovny Bohumín (ŽDB) a zároveň získal stoprocentní podíl ve společnosti Bonatrans. Ta vyrábí železniční podvozky a byla dříve dceřinou společností ŽDB. Zaměstnanci železáren se o novém vlastníkovi dozvěděli 14. března, když na tento den svolali demonstraci, na níž chtěli upozornit na nepříznivou situaci firmy.

Komárkova Moravia Trade System získala podíly společností ŽDB a Bonatrans od nizozemské firmy Navigata Holding, která je krátce předtím koupila od dřívějšího majoritního vlastníka ŽDB, společnosti Exportní a průmyslová.

Jednatřicetiletý Karel Komárek se veřejnosti představil zhruba před třemi lety, kdy se stal podílníkem plynárenské společnosti SPP Bohemia. Při jejím založení a pozdějším rozvoji spojil své síly s nejsilnější plynárenskou firmou Slovenska, podnikem SPP Bratislava. Vloni ji vložil do společného podniku s německým plynárenským koncernem Ruhrgas.

Diskuze